Po pres femijen e tij e Ai nuk me thirr ka 1 jav, osht i martum e m'thot "Kom me shku me i mar fmin"! | Histori Të Jetës
1 jav

Po pres femijen e tij e Ai nuk me thirr ka 1 jav, osht i martum e m’thot “Kom me shku me i mar fmin”!

Po pres femijen e tij e Ai nuk me thirr ka 1 jav, osht i martum e m’thot “Kom me shku me i mar fmin”! – Pershendetje te gjithve, Deshiroj ta ndaj dhe une historin time me ju. E kam takuar nje djal ketu ku jetoj ne gurbet nga rrjetet sociale. Ai jentonte 200 kilometra nga une dhe ne fillim nuk e takojsha shpesh. Shkaku i rrugtimit dhe distances, por rrishim shpesh ne tlf. Ai kishte qen i martuar dhe i kishte dy femije, por mbasi e dashurojsha shum nuk i shikojsha ate si nje dobsi nga ana e tina. Familja e hetoj qe une isha ne bised me te, dhe ishin plotsisht te jo pajtimit mbasi une e martuar nuk kam qen kurre dhe femije nuk kisha. Mbas ksaj episodi e takova live per her te par udhtova dhe shkova per ta takuar, kjo ndodhi krejt dy her. Folshim per dit ne tlf sa e sa ore perndryshe. Mbas disa jave e mora vesh qe kisha mbet statzane, u gezova shum. Mbasi i ber 9 jav te plot te shtatzanis ai ja filloj te ftohet nga une. Punojke shum, dhe flejke shum pak. Une e keshillova qe te flente me heret dhe ta ket nje rutin te gjumit, si thojn e kisha per te miren e ti. Por ati i mbet hatri dhe me thot qe keshtu e kam gjumin qe nga isha i vogel, dhe me tha a don me marr burrë a femije me rrit ti. Dhe ma mbyll tlf! Qe nga ajo dit ai nuk me ka fol as nuk eshte pergjigjur ne telefonatat e mia per plot 3 jav. Mbas 3 jave e kontaktova perseri dhe u pergjigj, por nuk eshte i njejti me. Me fol sikur te jem nje shoqe e ti, sikur te jem e huaja per te. Ne telefonaten e fundit i tregova qe e dua dhe eshte gjithqka per mua, dhe ai pergjigjet pa asnje fjal te mire ne mesazh, asnje fjal dashurie bile te tregoj pak ndjenja ndaj meje. Une ate dit i shenova dhe i thash qe nuk e di qka mendon ti, por une nuk mundem gjithmon te shprehi ate qka e kam ne zemer e ti kurre nuk me shkruan diqka qe me do bile. Qe nga ajo dit perseri u zhduk, nuk me shenon, nuk me thirr qe 1 jav. Qysh mundet njeri me prit nje femije me dikend dhe te mos i flas? Ishim te pajtimit te kem femije. Kurre nuk e qon tlf te me pyes se si jam. Ku mbeti ai njeri qe para disa muajve do bente gjithqka per mua? Ne fillim edhe ne pun kur ishte folke me mua, tani arsyetohet. Kam shum pun jo ko me shku me i marr fmin, jo do e pastroj shtepin e tjer e tjer. A mundet dikush te me tregoj se qfar te bej? Tani jam ne javen 15 te shtatzanis ndersa babit te vet nuk mendon as qe egziston dikund. Ju pershendes nga larg me lot ne sy.