Po me shkruan ish i dashuri, nga burri dhe familja e tij nuk kam respekt, nuk kam jete te lumtur dhe...! | Histori Të Jetës
ish i dashuri

Po me shkruan ish i dashuri, nga burri dhe familja e tij nuk kam respekt, nuk kam jete te lumtur dhe…!

Po me shkruan ish i dashuri, nga burri dhe familja e tij nuk kam respekt, nuk kam jete te lumtur dhe…! – Prsh te gjitheve jam nje vajz 27 vjeqe e martuar kam dy femij po bej 9 vite martes burri me shum kurbet po rri jeta ime veq vuajtje ka pasur qe ne femiri qa skam kaluar dhe kto vuajtje spo marrin fund asniher .Jeta me ka mesuar shum gjera jam tradhetuar kam humb besim tek njerezit pavarsisht cdo gjeje akoma po rri ne kembe per femijet e mij.Jetojm shum veta ne shtepi me kuneter e kunat vjehrri dhe vjehrra ,a u thuhet njerez ktyre qe i duan nuset me hile vetem shpirti ma di mua cfar sme kan ber dhe burri beso me shum keta sesa mua qe jan nena e fmive por i them vetes bej durim per fmit e tu sdua tle femit ne doren e ketyre se jan akoma te vegjel,se kam hek shum ti i rrit kaq sa jan i kam rrit me lot ne sy nuk mbaj mend naj dit te bukur ketu ne ket shpi se jan njerez qe edhe ne sy ti thon fjalet por sa te kthej shpinen qfar sthon per mua ,i kam dasht shum se menova se jan njerez te mire se nen e bab kam vet ne shpi por qe vitin e par filluan me gjera te kota dhe ateher kuptova qa njerezish jan me kan vu fjal qe smi ben goja ti them me te gjitha punet ua bej me gatime edhe mundohem tju ndihmoj dhe ketyre se kan shum pun se jetojm ne fshat me esht merzitur jeta nuk po e dua as veten time si thon asaj fjales i drejti vuan shum.Jam martu me shkusi e respektoj burrin dhe e dua por ai asniher sma shpreh dashurin me thot te rritet mendja me te then te dua me zemer jo me vepra po njeriu po ste deshi dhe me vepra si ti besosh ,me flet ne tel si me fol me motren e vet thot lodhem ne pun e skam munsi a keni par kshu lloj njeri qe sdi te doj gruan dhe para se te martohem kam pasur nje lidhje e doja shum por ai degjoi fjalet e njerezve dhe gjithcka u shkaterrua un u martova kaluan shum vite dhe tani kish gjet ad time dhe kur nje nat shikoj qe me kish shkruar mua ne fillim si besoja mendova se me provakon ndonje prej ktyre te burrit po jo ishte ai me thot qe akoma ste kam harruar te dua deri sa te vdes ai esht akoma beqar ndersa un jam me femij me ka par diku ktu afer e din qe jam e martume i njeh qa njerzish kam e din qe sjam e lumtur po pavarsisht gjdo gjeje me thot qe me do i kam blloku shum adresa po perseri me shkru i kam then qe e shum von e vertet me vjen keq po skam qfar ti bej nuk mund tia bej kte femijeve te mi se veq per ta jetoj un sot .Koha nuk kthehet mbrapa esht ber shum pishman por skam qte bej fjalet e tij me kan ngel ne mendje i besova qe esht ber pishman dhe me te vertet kaq shum sikur me do ai sme ka dasht njeri por sma ben zemra te tradhetoj burrin se ky ka qen fati im nuk ishte ai edhe pse me do shum, kam fol dy her me te i them me harro mua fillo jeten tende se un sisha fati yt skam qa ti bej un nuk mundem te genjej se e verteta gjithmon del ne shesh kam njeri qe sdi te genjej me dallohet genjeshtra shum e veshtir esht per ta harru dike e di kete dhe kur mendoj qe dikush po vuan per mua dhe un po vuaj shum per te e ndjej veten fajtore dhe me vjen shum keq se skam pare njeri te qaj per mua dhe shum jam merzit se zemra skomandohet dhe un po filloj ta dua me rri parasysh fjalat e tij por smund tua bej kete femive dhe te hy ne gojen e njerezve i thash qe le ta duam njeri tjetri me zemer jo me vepra e mar tel ne dor ti shkruaj por perseri smundem se nuk jam ashtu njeriu me ber gjera pas shpine i lutem zotit qe tme ndihmoj se shum po vuaj un a thua ma beso kush a vuan kush si un si thoni ju kish ka te drejt a po veproj mir apo po gaboj shum une.