Po me pengon Vjehrri qe po rrin ne shpi e spo jep sen, bile po ma flliq shpijen se e ka lan punen dhe… – Histori Të Jetës

ne shpi

Po me pengon Vjehrri qe po rrin ne shpi e spo jep sen, bile po ma flliq shpijen se e ka lan punen dhe…

Po me pengon Vjehrri qe po rrin ne shpi e spo jep sen, bile po ma flliq shpijen se e ka lan punen dhe… – Pershendetje stafit Histori te Jetes dhe juve lexues. Deshta me nda nje breng qe kam me juve, pres edhe kritika nga ju pasi qe askush nuk e ka mendimin e njejt, mirepo sipas meje kjo gje nuk me duket mua ne rregull. Jetoj me burin dhe nje femi e kemi tani me jam ne muajin e 9 presim dhe femijen e dyt, vjehri po ashtu jeton me neve kurse vjehra me vajzat ne Kosove. Ne kohen sa ka punuar vjehri per mua ska pas problem dhe nuk me ka pengu fakti qe ka jetu vjehri me neve mirepo tani ka nje vit qe ai nuk punon dhe megjithate ai po rin ktu, une si ne femrat si jemi nuk po jam e lire per asgje ngaqe ai gjithe diten rrin ktu ne banes e ceku se ne Kosov nuk shkon ngaqe gruaja e tij nuk e don aty i thot rri atje se mire je se un jam msu mos me pas burin ne shpi e po me pengon edhe po ma flliq shpijen, meqe ai rrin gjith kohen ktu nuk jam e lir as te endem me familjaret e burit se le ma me familjaret e mi ose shoqnin tem e te burrit qe nuk vjen ne shprehje se na thot nuk dua mysafir ne banesen time. Ne rim me te ne banes qe mos ta lem vet po ne anen tjeter kurr nuk i shkon mendja te blej ndonje gje as ushqim ose qkado qoft tjeter per ktu ne banes veq nese i japet mundesia ka pas rast edhe hargj ushqim qa kemi pas na e ka mar e ka qu ne Kosov, burri osht i urt nuk fol un as qe me shkon ne mendje te flas mirepo nuk e di se deri kur do na shkoj keshtu. Jam shtatzen e nuk du me i mar gjynah askujt nuk du as me rrejt veq keshill per vajzat e reja mendouni mir para se te martoheni se per shkak te femijes tend po u dashke me duru gjithqka, pasha Allahun kurr ne jeten time askujt nje fjal nuk ja kam thene as nuk kam pas problem me asnje anetar te famijes se burit, mirepo kishte njerez qe po jetojshin me fol veq keq per nusen e djalit apo nusen e vllaut arsyen nuk e di, vetem ja kom lan Zotit qe kurr ne jeten time nuk foli e shum duroj saqe nganjeher habitem me veten si po mundem te duroj kaq shum pa ja than nje fjal askujt pasha Zotin.