I thash "Pse pe tradhton Burrin", m'tha "Mujin e mjaltit e zura Burrin me tjetren dhe i thash qe pa ta kthy nuk e la"! | Histori Të Jetës

Pse

I thash “Pse pe tradhton Burrin”, m’tha “Mujin e mjaltit e zura Burrin me tjetren dhe i thash qe pa ta kthy nuk e la”!

I thash “Pse pe tradhton Burrin”, m’tha “Mujin e mjaltit e zura Burrin me tjetren dhe i thash qe pa ta kthy nuk e la”! – Kjo asht veq nje histori e vogel jam nje 30 vjeqar pas disa viteve ne gurbet u ktheva ne kosov e u martova krijova familje punoj si udheheqes i nje hotelit kur pas shum organizimeve mu shfaq nje grua e martuar per te cilen nuk e kuptova 1 vjet qe ishte e martuar nejse ajo kishte marr te gjitha infot e mija me numer me krejt dhe me kerkoj nje takim per te cilin kisha menduar se ishte per naj mramje muzikore ose darsem ose naj aheng familjar shum shpejt gjithqka filloi mbas bisedes megjithate qe nga fillimi i kerkoja qe te me tregoje gjithqka reale sepse ajo per mue e dinte qe isha i martuar e i kisha 2 vajza nuk doja por se di as vet qka me beri dhe ne fund u dashurova vendosem te ikim te dyt jasht kosoves por u kujtova qe kisha 2 vajza dhe e refuzoja papritmas zbulova se ishte e martuar plus e kishte nje vajz dhe u befasova i kerkova sqarime perse e mbajte msheft 1 vjet qe je e martuar ajo u pergjigj jam fejuar vet jam martuar vet me deshiren time isha e re nuk dija qka asht dashurija e kam ni martes te keqe qysh ne fillim burri ja nisi me mtradhtue ne pushimet mujin e mjaltit e zura burrin me nje femer tjeter dhe i thash qe pa ta kthye nuk ka me lan plus burri ne sloveni nuk vjen me muj me me pa e me me vizitue vjehrria nuk me dojn per ata vendosa me kerku nje tjeter e doja shum isha shum i dashuraur ajo ishte 1 vit gjithqka per mua por erdhi koha qe ta leja dhe ti kthehem gruas e vajzave sepse e disha qe kam ba ni gabim shum te madh knej dojsha knej smujsha fillova te stresohem nga gruja me humbi dashnia isha i perqendruar te kjo tjetra por saher qe dilsha me kte se qka me beri se di as vet nuk mujsha me u nda apsolut 3 vite rrezikuam te dyt ajo me burr te vet plus me mu njejt edhe une knej me grua plus me tjetren me beri per vete se dija qka do te ndodhe me von fillova te kerkoj ndarje nuk kisha munsi iku ajo i dul viza e shkoj te burri vet ne sloveni prap me thirrke me telefonojke besa bes edhe me ndihmojke kur kisha nevoj ka qen shum e mire per mua filluam te ndahemi asnjeri nuk mujshim me nejt 1 jav pa njeri tjetrin keshtu qe duke e par gabimin tim qe e kam ber dhe morra vesh qe ishte e martuar filloja te ndahem ok asht gjithqka ne rregull ajo tash asht meburr eme qik te vet atje une jam ne ks me gru e me fmit e mi por jemi nda qe 3 muaj i deshiroj fat e gjithqka ne jet vetem qe kisha dasht veq edhe njeher me pa asgje tjeter e di qe ne ket faqe hin edhe lexon edhe ben like e komente por e dua shum shum le ta vazhdoj jeten me burrin shyqyr qe si kemi shkaktu probleme njeri tjetrit gjat ter ketyre viteve ok te pershendes shoqja ime.