Po i dergoj sms te dashures t'burrit tim, asaj nuk i intereson fakti qe burri eshte bab i... | Histori Të Jetës

Po i dergoj sms te dashures t’burrit tim, asaj nuk i intereson fakti qe burri eshte bab i…

Po i dergoj sms te dashures t’burrit tim, asaj nuk i intereson fakti qe burri eshte bab i…- pershendetje,lexues ,desha edhe un te shkruaj jeten time te pa kuptimt.u rrita jetime babi me vdiq 4 muaj para lindjes sime nena pas 1 vjete esht martu dhe un u rrita te gjyshja ,mbarova 8vjeqaren dhe u dashurova te nje djal qe ishte dashuria e par dhe e fundit per mua,pasi me vdiq gjyshja une u martova shum e re ehhh sikur ti kisha keto men ateher…ne moshen 17vj dhe keshtu pas nje viti linda femijen e par shuuum u gezova se tash kam dy persona ne jeten time qe me duan dhe i dua,djali dhe burin,e qojshim jeten shum te lumtur edhe pse financiarisht ishim te dobet,pas 2 viteeve linda vajzat binjake,dhe shuum e re e kryta me 7zaani para 10viteve buri me trdhetoj me nje grua qe sjemi as nje komb as nje fe,dhe me mburet mua me thot gruje e kam ajo esht 12vite me e re se buri me funkcion te larte e bukur dhe vazhdon ta don burin tim te pamoralshem ajo jeton me mamin dhe babin e saj dhe per ket arsye e kish mbajt mshehur 10vite ket gjee,ja xheta numrin e telit mmit vet dhe ju ljmrova i tregova gjdo sen por ajo as qe me besoj tha dot bisedoj me vajzen time un.pas 2,3muajve prap e thira qe te takomi ajo pranoj dhe me tha qe kam bisedu un me vajzen sosh e veertet kjo gje thash un jam e sigurt tha bjerum fakte un dota drejtoj vajzen time saqe esht e vertet te betohem smundem ti dergoj inqizim as foto se sjam e sigurt kohen kur del me te eka punen neper qytete kurse ajo del mrena kohes punes kshtuqe as mami vet sen e veren ket gje,zdi sit ja bej sme perkrah askush vet jam grua smundem ne asnje menyr tbejnaj incizim,ajo i jep edhe te holla per sennet personale te jaranit vet nuk e di pse e don ajo nuk e di pse pranon veq humbje kohe ajo me ket ikam trgu me sms se ka 3 femi se jemi tjetr fe komb po as qe dojke me ndegju bile,smund ta mar guximin te shkoj ta kapi per floke se siq ju thash me par ajo punon me shtet zdua te hy neper polici nga ana tjetr ktij zdi qka ti bej edhe kam hanger dajak pse jam grind me ta shpyrti me dhem i mallkoj qdo dit te dyt po sen sosh ti gjeet qe 10vite te plota,ekam dasht teper fort poashtu edhe aj mua para se te del kjo ne mes,edi qe dot me kritikoni pse mundona ti ndaj por sedi as vet ket pergjigje mukan perzi ndjenjat mallkimin sja hjeki hiq por Zoti edin mesmiri,me shkojn dit tu then me mendje pse pse pse sen si bena ja respektova me familje se per kte mos vet krejt qka me thojke mkonvenojke sme konvenojke un isha gatshme ta degjoj,me ne fund me tradhetoj foort shum,bukuri kam edhe pse kam koxha do vjet respet kam pas gjdoher deri tash kohen e fundit behem qe sxhelezoj por aj me ben presion ke gjet ti najkan ben potere ne shtepi edhe pse edin qe sjam asi gruje,djali sme perkrah me thot lene hiq mos umer me ta po spoo mundeeeem,leje se dot vjen dita qe dot jet rrugve,por kuuuur mee me shkuan vjet tash me duhet skemi edhe pale sa vjet per te jetuar,ooooo buraaa a keni shpyrt a keni ndergjegje a keni Zot a keni turp se paku nga femijet kur jau fali Zoti me krejt mirat ka do bura qe milijona japin veq nje femi ta ken ne preher e disa i shkelmojn tu i pas ,me falni se ndoshta e zgjata pak me beni hallall prr kohen qe do ju miret per leximin,ju lutem te beni dhe ju lutje te Zoti ti shkateroj kto tipa njerzish