Nje dite me erdh nje sms: do te zhduki nga faqja e dheut per burrin tend, kur e gjeta se kush eshte e kam... | Histori Të Jetës

Nje dite me erdh nje sms: do te zhduki nga faqja e dheut per burrin tend, kur e gjeta se kush eshte e kam…

Nje dite me erdh nje sms: do te zhduki nga faqja e dheut per burrin tend, kur e gjeta se kush eshte e kam…- Pershendetje histori te jetes jeni faqja me e bukur qe kam pa ndonjeher familinderit prej juve qe keni hapur ket faqe qe ti shprehim brengat qe na ka sjell jeta prsh edhe juve lexueseve dhe komentuesve: edhe un si cdo Nene dua te shpalos historin time isha ne moshen shum te re kur u dashurova dhe u martova me njeriun qe e doja shum burrin e kam gjetur vet dhe me deshiren time jam martuar fal zotit linda dy engjuj ma dhuroj all-llahu dhuraten me te mir qe cdo nene e deshiron dhe isha e lumtur me burrin femijet por pa prit mas me erdhi nje sms ne telefon dhe kishte shkruar nje grua duke e cekur: ty do te zhdukim nga faqja e dheut burri yt eshte i imi kur lexova ate sms mu duk se u shemb bota mbi mua se nuk e kisha pritur ket kurr nga burri e as qe e kisha menduar ndonjeher dhe burri nuk ishte ne shtepi ishte ne pun kur erdh prej punes po them dua te them diqka por te lutem me trego drejt me tha qka te di te tregoj: un e pyetja qe a kishte lidhje me naj grua me tha jo i thash te lutem behu i sinqert me mua me trego te verteten perseri me tha jo dhe me pyeti se nga me erdh ne mendje kjo i thash pasi nuk po behesh i sinqert me mua po te jap telefonin tim dhe lexo ket sms kur e lexoj e pranoj me tha e dua ket grua por edhe ty te dua i thash jo vetem zemra jote por zemra e askujt nuk ka vend per dy dashuri dhe i thash pse me bere mua ket kur nuk e pritja nga ti sa e lumtur isha shkatrrove gjithcka por me tha e dua eshte e martuar por nuk e do burrin e vet dhe dua un te marr ate grua te dyt tha nese pajtohesh edhe ti i thash me deshiren time jo e pa deshiren time mundesh te besh cfar te duash smundem me te ndalu qajke si fmi qe te merr grue te dyt tjetren dhe i thash nese do te maresh per gru tjetren qadit qe vendos me pru ne shtepi gruen tjeter e si te hysh me ta ne oborr un femijet e mi do i marr dhe do heci nga ktu edhe nese mbes ne rrug me femijet e mi do ta zgjas doren do te behem lypsare per femijet e mi per nje kafshat buk e do te flej rrugeve bashk me femijet.. E ti ndoshta do jesh i lumtur me tjetren duke mos i menduar femijet e tu qe i ke lan ne rrug me humbi qdo shpres qe kisha as nuk shkoja askund vetem ne shtepi rrija e qaja u bera sikur nje e cmendur dhe nje nat te von dola ne oborr dhe i drejtova duart nga qielli duke u lutur o zoti im: ti e din se njerzit jan te rrethuar me dhembje e fatkeqesi dhe jan te pushtuar nga veshtiresi dhe telashe gjithcfar sprovash e sulmojn njeriun dhe gjithfar gjemash te frikshme e godasin ate si kafshim i nje gjarpri nuk ka streh e mbrojtje per te veqse nen krahun e mbrojtjes te ruajtjes te kujdesit e te strehes qe jep ti o i meshirshmi o zoti im beje perkrahjen tende parzmoren time ruajtjen tende mburojen time dhe sigurimin e mbrojtjes tende me ruaj nga qdo semundje sprov dhe veshtiresi o zoti im me drejtu ne rrugen qe eshte me e mira per ty dhe pas nje jave rash smut kur shkova te mjeku kisha fituar kancerin ne lukth dhe nuk lash mjek pa shku fal zotit u sherova burri u largua nga ajo grua e pa edhe vet qe shkaktar ishte per te gjitha keto qe me kishin ndodhur mua un jetoj per femijet e mi qe ma kan shqiptu emrin Nënë por tash vjerrin dhe kunati jan duke me ber zullum sepse e mira i ka qu pesh padrejtesit qe jan duke mu ber mua ket ja la te lumit all-llah