Po du veq mu martu e mu largu prej Babes edhe Njerkes,Me kan lodh tu m'rreh e tu me then se... | Histori Të Jetës

Po du veq mu martu e mu largu prej Babes edhe Njerkes,Me kan lodh tu m'rreh e tu me then se

Po du veq mu martu e mu largu prej Babes edhe Njerkes,Me kan lodh tu m’maltretu e tu me then se…

Po du veq mu martu e mu largu prej Babes edhe Njerkes,Me kan lodh tu m’maltretu e tu me then se…-Pershendetje , deshiroj dhe un te jem anonime jam nje vajz e re kosovare qe jetoj që 2 vite në gurbet , jeta ime eshte me shum sfida te renda qe shum e veshtir per nje femer ne mosh te re ti përballoj Keto gjëra, un jam jetim me prinder te gjall, nena dhe babai mu ndan dhe nana me la 11 muajshe. Dhe babai lendui baben e nanes time dhe Hyri ne burg un u rrita ne perkujdesjen e gjysherve dhe ne finananciarimin e migjallarve . Dhe deri von un nuk e dija rastin tim nuk dija gje per jeten time dhe mendoja se gjysherit jan prinderit emi derisa nje dit prej ditesh vëreja se shum gjera nuk shkojn në jeten time ashtu siq jan,kur un shihja foto te babit me nje grua dhe mendoja se ajo ishte nana ime por ajo nuk ishte nana ime por ishte nje ish e fejuar e babait , babi ishte fajtor per gjithqka dhe gjithmon eshte babi kishte edhe 2 gra para mamit tim por gjithmon ka shpreh maltretim fizike ndaj femrav dhe per at asnje si ka nejt perderisa edhe nanes time jaka lendu baben , po mundohem me shkru pika shkurta dhe me percaktu ngjarjen se po ta shkruaj krejt ka shum gjera qe as fjalt smarojn, dhe pastaj ishte per 13 vite burg mbasi dhe un at koh si mosh 11 vjeqare kerkoja mamin tim qe te dija se kush eshte, dhe nje dit me ra ndërmend se si mund ta gjej mamin tim . Kerkova nje qertifikat tek gjyshja kinse ma kerkonin ne shkoll dhe aty shikova emrat e prinderve dhe pash emrin e mamit tim që kurr se kisha ndegjuar e as nuk e njifja dhe koh pas kohe hapa email mesengjer qe ishte ne at koh dhe kerkoja mamin edhe mami ishte duke me kerku mu Zoti ma ndegjoj lutjen dhe egjeta , por prej fillimi si ka hi mem fol veq mka shti kunder familjes dhe un shum jav morra inati se isha e re, dhe pastaj mu liru baba prej burgu po meniren nuk I interesojsha un po’ qysh mu martu ma shpejt apet; mrena 1 viti u martu, e gjeti per 1 dit e pa at femen per 1 dit u martu po edhe shum femna tjera ka pru shpi e ika njoftu memu si fmi une edhe mi tregu qe ka nje vajz , po baba jem shum eger usill me mu edhe mu gjith mashum mlargojke dhe vitin 2014 vendosum me u largu qateher kur u largun te gjith , dhe erdhem ne nje vend dhe fitunum letrat ka dhe 2 fmij , jeten mu ma ka ba ferr, qdo dit mka maltretu mka shtru maltretim fizike sa prej hune prej goje gjak kam derdh, po edhe grun e vet eka maltretu si eka marr mas 10 dite eka maltretu eka torturu keq e makeq po edhe njerka jem osht shum me rrebe her e mir her e keqe her lun lojen kshtu her ashtu po munohet mem shti grackav edhe mem ba te familja ekeqe po un kurr skam ba za shum e kam doru e kaniher pi bjen pishman e pomi permen pom thet edhe pse tkom ofendu kurr sma ke kthy fjalen, a baben tem se duroj se aj so njeri ni njeri so burr kur qon dor te 1 femen shum mka ba tkqia qe kurr perjet sun ja fali, sa perket migjallarve se spodi as qa me shkru mas pari qa kom hek, gjith ma permenin mundin qe mkan jep pare e mkan ble sene e mkan rrit , edhe munohen mem kovendu tash bon qishtu shko qishtu , po dojn me lu memu qysh dojn e mu kurr sem kan msu per kurgjo tmir.po un po du sa ma shpejt dikun mu rahatu me u martu mu largu prej ksaj familje edhe me i ba do pare edhe mjav la e mju tha qe merrni paret nginu se un skam pas faj qe mkan la jetim skom tha lenum jetim jom ka veq 1 fmi 11 muj qe mkan la, e tash mem kovendu qysh dojn e mem maltretu kush don veq pse mkan qu pare e mkan rrit me pare tyne , un sa iperket ktyne senev kam ik 4 her prej shpis 3 her ktu e 1 her kosov jam ka te shoqja ktu po jam kthy prap se smujsha apet pa ta e baba mthojke kthehu se shpirtin per bothe kometa ncerr edhe kur jamkan kosov kam ik me 1 djal ata ekam thirr qe kam kerku mbeshtetje kam kalu 4 muj me to edhe 2 her kem dal po kem fol shum internet mka dha shum premtime shum fjal; po per 2 gabime mla veq pse kam pas fb sa kam kan n kosov 2 jav e 3 muj kam nejt pato , po lidhje imurr kahjet tjera dhe un uktheva shpi po un ekam n zemer edhe aj mka tha se veq mke shfrytzu mu largu prej familjes tane amo un se kam shfytzu ekam ndje teper edhe mka hi n zemer kam menu me kriju familje me to -‘amo sdi as qa me tha jam deshpru teper jam zhgenjy teper , e tash kam 1 propozim te 1 djal pi pelqej shum po se kam pa kurr as sem ka pa veq permes interneti pom thet hajde te iki mos rri at shpi po pofriksohna. Ame ik ajo ame la ket familje a javlen ajo, po edhe at djalin se njo mir aj o gjermani ka letrat . Nashta ma mir osht me kriju familjen tem ,se edhe naj dit komju met dor qa pom bajn, po kerkoj nje mendim nga ju faliminderit .