Personi qe nuk me eshte shfaqur asnjer, me shkatrroj jeten, me eshte ven thika mas shpine dhe...! | Histori Të Jetës

Personi

Personi qe nuk me eshte shfaqur asnjer, me shkatrroj jeten, me eshte ven thika mas shpine dhe…!

Personi qe nuk me eshte shfaqur asnjer, me shkatrroj jeten, me eshte ven thika mas shpine dhe…! – Pershendetje dua te tregoj nje lloj histore qe ska te bej me historit qe lexoj kete faqe, Isha nje vajze serioze pak e cmendur pa kopmlekse mrenda normave te normales dhe nje vajze e lazdruar por nga natyra, Ju shkruaj nga fb e shoqes pasi te miat kam mbyll gjitha, Situat ime esht kjo dikush me urren me shpirt e zemer por urrejta e ati personi nuk esht vetem mendimi, Po edhe vepra Ku ka mesuar gjithcka per jeten time, Dhe gjithe ate perkushim qe ka bere per mua jan Pargjykimet qe ka kriuar me mendjen e vete, nje nga ato esht se une nuk di gje tjter per vec se vesh xhinse dhe te perdredhem haha, Dhe deshira e madhe per vujatjen qe ka shkaktu ndaj meje nuk ka pershkr** me fjal esht tmer I vertet se deri ne cilin pike njeriu ishe ne gjendje te bej keq me ka tmeru, Ku sinqerisht sot kam mar fobi nga ky rast prej njerze se sa I keq mund te jete nje krijes qe Zoti e ka kriuar per te jetuar jeten e vete, A Jo te tenton dhe ti bej njerzit pron per vete duke shpreh mllefin e vete mbi kriejsa qe nuk I kan asnje faj, Mua nuk me pengon urrejta kur tjteri e ndjen po kam frik se esht ne gjendje te bej shume dem tek te tjtert dhe duke perfundu tek ndeshkim I vetes me veprat e vete, Kam duru shume gjate maltretime stresin ndaj mua qe ka tregu, Po tani kam kuptuar qe nuk din per kufi kur esht mjaft, Zoti e pas ne meshir te vete dhe e sheroft nga mllefi dhe urretja qe ka mbrena vetes, Problemi kryesore qendron aty se une jam nen kontroll te x personi per gjdo gje qe bej jeten time, dhe ndjej pengesa nga ana e ti qe ka nderhy as shume tek jeta dhe privatsia ime, Ndoshta dot thoni pse nuk e denoncon te kisha fakte ashtu siq kerkon policia e shteti pa u menduar dot ta beja, por veprat e x personit jan shume te pista dhe the fshehura dhe mendoj dhe kam shpres qe vetem zoti mundet ta vjen hakush kete personi, Se une nuk e njoh para nuk me esht shfaqur asnjer, gjdo thika ne shpin me vjen pas kraheve, Sa e leht esht kjo pune, por mund ta kryej kete vetem nje njeri qe dhigjet nga flaka e urrejtes dhe mllefit, shpesh I lutem zotit them shkrije kete zemer te ngrir nga urretja, Asnje problem me I rend nuk esht se sa kur dikush te urren me mendim me fjal duke ja bashkangjityre veprat,,Besoni nga vujtjet qe ka shkaktu shume here kam ndjej turp nga Zoti se cfar stresi po perjetoj, Dhe kam then po valla oh Zot si mundet te ndjehet ai me keto vepra,, Uroj Zoti I madhe te me del ne mbrojtje ashtu siq ka bere deri tani kurse per ate dua ndeshkim te rrepte ndaj pardrejtesi jetes dhe privatsis time,Ku njekohsisht jam e brengusur per te ardhmen e jetes time qe Ju pengon lumturia dhe gezimi Im,,,Kurse deshtimi loti zemerimi im i gezon ata, kete e kam ndjej me qindra her,,Kaloni mire njerz pastroni zemrat shpirtart dhe zgjidhni problemet ne menyre njerzore se jeta esht shume e shkurt andaj te jetojm pa telashe por me mirkuptim vlersim duke I anshkalu inatin xhelozin urretjen se jan 3 cilsi qe sjelln gjdo te keqe dhe vujtaje,,,Se te vuash per gabimet e te tjereve esht vdekje per se gjalli vetem se dikush deshiron te shef te deshperuar te merzitur tmerr dhe turp nga mrekullia e zotit qe na ka dhen shume te mira edhe ne kete jete kalimtare.. Mirmbetsh shendet sherim gezim fat lumturi per secilin .