Kom duru Vjehrren hatri i Burrit, tash po hjeki prej Burrit po duroj hatri djalit, qka o kjo bote e femres! | Histori Të Jetës

Kom duru

Kom duru Vjehrren hatri i Burrit, tash po hjeki prej Burrit po duroj hatri djalit, qka o kjo bote e femres!

Kom duru Vjehrren hatri i Burrit, tash po hjeki prej Burrit po duroj hatri djalit, qka o kjo bote e femres! – Persehendetje njerz mir qe jeni tpakten dikun mujm me ba hallet tona Un jom e martune qe dy vite kam nje djal 9 muajsh Jeta jem me burrin fillim ishte shum mir dhe pse ai nuk punonte punoja vetem un kur ishim ne lidhje okej shkonte gjithqka familja e ti me donin shum dhe un mendoja qe jan njerz tmir si fliste burri im i qojkd te ret e bardha okej tek e fundit familje ika asniher nuk mendoj ta kthej kunder tyre besoni qaq shum ekam dasht burrin shum sene kom duru prej vjehrres hatri burrit tash po hjeki prej burrit po duroj hatri djalit Qka o kjo bot e femres veq pse ska qik vjehrra e ska moter burri duhet me shkel nuusen a o zot nuk e keni iden kam dy an njeren pom mungon qaj burri i mehershem qysh u kan tjetren an e urrej me mish e shpirt pse ju ktheva e u martva me to jam shum pishmon a knej thot nese ndahesh un djalin sta lo kurr a knej un kur shkoj tek familja jem besoni qe asni dit sa trri tek familja sna pyt kurr per djal as qysh osht e lere mu Qka mi thon ksaj jete jam tu e urrejt veten humba punen humba jeten e shkolles qe mund te isha sod dikush per ne idiot humba dhe me duhet tja duroj budallaqet e ku**allaqet e tyre qe vjerri ka provu mem nguc kerkush se din ket por i kam then vjehrrit qe nese behet diqka do i trg gjith botea fytyren e ffllliqt tonden Qa tboj jom tu u qmend saher e kshyri djalin me djeg shpirti per to kaniher me shkon mendja ja lo ati burrit tem dhe me lendu veten besoni qato jam tu menu hale dhe ska me shku larg ko me ndodh diqka se jam mush mo spo kam fuqi me duru se mu ka merzit jeta me ta sepse e pat jeten time ne dor por besova ne te besova ne dashurin ton se gjithqka do te jete mire dhe do te jemi te lumtur. Sa kesh tu punu e kisha perkrahjen e tij tash qe jom pa pune asa ata nuk e kom, oo zot qka osht kjo jete per mu, vjehra ka te siellet zullum bon ne shpirt tem nuk e di qysh nuk kujtohet se ka ni zot e na sheh krejt qka menojm e qka po bojm, eshte shpi tmerri asnjo nukeshte qe me thon qyky eshte idrejt, nuk pe di qka me bo qka me bo me lan djalin qysh me lan qe nuk ma len zemra por ne anen tjeter qysh me jetu jeten une, pse nuk i menojn fmin e vete kto vjehra qysh ju kish dok me pa fmin e vete ashtu… faleminderit me falni per kohen se nuk po kom fjal me shkru per ta se gjithqka pom doket e kot.