Nuk ishte Bab i mire qysh kur erdha ne jete, tash qe u martova detyron Burrin tim qe te punoj per te! | Histori Të Jetës

Bab i mire

Nuk ishte Bab i mire qysh kur erdha ne jete, tash qe u martova detyron Burrin tim qe te punoj per te!

Nuk ishte Bab i mire qysh kur erdha ne jete, tash qe u martova detyron Burrin tim qe te punoj per te! – Sod vendosa ta shkruaj historin time jam nje grua e martuar dhe nje nan tani jam nje 22 vjeqre por dua ta ndaj historin time e cila filloj shummm heret por ne ishim 6 femij kishim nje nen dhe nje baba qe esht shumm i lenduzhd me ne ai nuk na donte ne gjithmon kishim probleme n shtpi pinte vinte ne oret t vona rrihte mamin gjithmon ishte i keq me ne nuk e mendonte as njeher lumturin tonna detyronte te punonim kushtet ekonomike ishin shumm te renda ne ishim te vegjel dhe dilnim te mlidhnim kanaqe qe ti shisnim dhe t blinin per t ngren por ai ishte shumm i keq dhe ato qe ne i fitonim ai na i mirrte dhe ikte per te luajtur kazino gjithmon na shfrtzonte na rrihte keshtu kaluan plot shtat vite dhe erdh nje dit kur ne me babain nenen motrat vllaznit emigruam per ne gjermani por menduam se jeta jon dot t ndryshoj por jo u be dhe me keq atje na detyronim te vidhnim ne qdo dyqan rroba ushshqime madje edhe gjera t vogla qe ne ti shisnim duhan u bo keq na zinin policia na ofendoni por ne nuk guxonim te tregonim as edhe nje her keshtu kaluan disa vite deri sa na kthyn nga atje i mundsuam gjithqka por as edhe nje her su bo baba mendova kur u ktheva ketu dhe mendova se zgjidhja ime e vetme ishte martesa keshtu hapa ne fb dhe aty takova nje djal dhe fillova te dashurohesha ne te ai ishte nga nje katun dhe nje djal i thjesht dhe jo i pasur por i varfer me shpirt shumm t pasur vendosem te martohemi babai nuk ishte i knaqur as edhe nje her me burrin timm gjithmon e ofendonte m tha qe nuk mun ta mere ti vajzn time keshtu nese ajo te do ty ajo do t vi te ti me nje par trenerka po me pas nuk dua ta shoh ketu dhe nje her kalun disa muaj dhe ai prap na kerkoi nese do te kthehesh ne shtepi dua t m paguash nuk kishim mundsi ne per ato te holla por prap i gjetem dhe ja derguam keshtu qe filloi her pas her sa her shkoja ti vizitoja te kerkonte burrin tim ende e detyron te punoj per te kshtu qe ju lutem te me jepni nje kshill qfar te bej te shkoj apo t mos shkon me kurrr un jam e lumtur me burrin tim kam dhe nje femij por nuk jam e qet.