Personi me i urryer per mu esht Nena ime,Ajo me shiti ajo ma harroj gjdo te mire qe ja bera... | Histori Të Jetës
Personi me i urryer per mu esht Nena ime,Ajo me shiti ajo ma harroj gjdo te mire qe ja bera

Personi me i urryer per mu esht Nena ime,Ajo me shiti ajo ma harroj gjdo te mire qe ja bera…

Personi me i urryer per mu esht Nena ime,Ajo me shiti ajo ma harroj gjdo te mire qe ja bera…-Pershendetje anonim..doja te tregoja dhe une historin time qe me lendon dita dites ndoshta do ket dhe komente negative njs.Jam 19 vjece kam dhe nje femin para se tu martoja isha 15 vjece fmij me sakt isha e vujtur deri ne maksimum edhe pse isha vetem 15 vjece e kam pas mamin e smur per vite me rradh edhe jam kujdesur ngeli e paralizume e un isha vetem 10 vjec kur e ndroja qyqe vetem sepse skishim njeri kurse nana ime ma shperbleu ne menyren me mizore sa e mori vesht se me ngacmonte nje djal e kerkonte me u feju me mu shkoj e takoj pinte kafe me te edhe i bente gjerat fsheurazi meje kishin shku neper hoxha e skishin lan ven pa shku vec tu fejoja me te me zor ma mbushi menjen me u feju kur kam than “Po” lotet e mija si priste gjo se nuk doja e morra me zor prej mamit 2 dit para se jam feju mami me rrafti me lat nxi nga dajaku me trrup u fejova cdo gjo shkoj mir 3 muj me mbrapa fillun zenkat sepse une nuk e doja ate ai oshte dembel vetem pinte sdinte asgje tjeter te bente me dhan tek ai sikur te isha objekt e po me shisnin me me heq qafe perdit me rrifte me terturonte familja atij po njesoj …me shum kam nejt pa buk se sme jepshin se burri qe vec burr nuk i thuhet nuk punonte vjerra me thoshte shko kerkoj buk burrit tat ai me thoshte rri skam ku ta lendus veten me shum rrija pa hanger sa dhe kockat mkan dal jam tu mbaru ne kemb kalun 1 vit ngela shtatzan ai 100 her me gjunte grushta barkut gati sa skam qen tu humb fmin por zoti bon mrekullija e kam djalin per bukuri tzotit edhe pse lindi djali ai prap sndryshonte me cfare ti dilte para me gjunte kalun 3 vjet e gjysem po njesoj asnje dit lumturi nuk kalova ai me thoshte vdis te marr zotii sna duhesh…traft kanceri ti kot qe jeton te jem si ty vdes e vetmja gje qe dija te beja isha te mbyllesha n evet vete te qaja kam tentu disa her te vrisja veten por skisha guxim prej djalit dy her me ka gjet te lidhem me carcaf prej fyti ne dhome ne moment tfundit kam shpetu…derisa nje dit nuk durova lajmrova familjen tme vinte tme merrte erdhen me moren ika tek shtepia ime njerzit e atij dhe ai kemngulshin te kthehesha por une nuk pranoja derisa nje dit mami im me fundosi bertiste ne mes lagjes thonte nuk do maj kopilin e dynaj un e i bertiste djalit thonte te kapi burri me dashnor prandaj e le….u zura me te keq fare ajo mori njerzit e burrit ne tele i tha po iken jasht shtetit me gjith femij te shitet une mora djalin e shkova tek goca tezes ne ate moment me marrin ntele me thojne do te denancojme shkoj tek familja ato ishin ber me njerzit e burrit dhe me kapen me me rraf une shkoj i denoncoj po ke te denoncoja po perballesha me nenen time qe mbronte ato ajo i dinte vujtjet e mija dhe thonte nuk jan te verteta donin tme mernin djalin me nxori ne mes te kater rrugve pa shpi pa asnje gje ma moren djalin per disa dit mezor e mora djalin pran vetes ne polici tashi jetoj me djalin dhe punoj ne rrobaqepsi…Nena ime me merr ne tele pa pik turpi me thot ste kam ber asgje per te miren tende e bera..A esht ndonje e mir kjo dhe un spo arrij ta kuptoj ju lutem me thoni ? A mund te jet nen ajo qe hedh evlatin e vet posht per llafet e njerve ? Ajo per mu esht njeriu me i urryer ne bot do sakrifikoj gjithcka per ta rrit fmin tim e per te qen nje nen shembullore edhe pse e vetme eshe gjakun e trrupit do ta shes vetem qe djali im te jet mir …per mu cdo gje ka marr fund jam me e zhgenjyer nga se mund ta imagjinoni a ka me keq u kujdesa ler nenen time e kur vje ffundi ma harroj yzmetin qe i bera kur isha copa kalamas e tashi me behet kundra asnje ste do sa nena thojne por un smendoj kshtu jam e pikellume deri nshpirt.