Dy prinderit me nderru jete nuk isha merzit me shum se per gruan time e cila me la... | Histori Të Jetës
Dy prinderit me nderru jete nuk isha merzit me shum se per gruan time qe me la pas 10 viteve martes

Dy prinderit me nderru jete nuk isha merzit me shum se per gruan time e cila me la…

Dy prinderit me nderru jete nuk isha merzit me shum se per gruan time e cila me la…-Ju lutem Anonim.. Mir qe paha nje add ku me hek pak merzin me u cmall.. Jam nje Djal 30 vjecar jetoj ne Zvicer,ndersa letrat i kam prej ish gruas. Historia fillon ketu: Kemi qen te dashuruar shum thell me njari tjetrin ne lidhje shum te fort dashurie qe pa njeri qetrin sen rishna gjithmon i mungojshna njeri tjetrin edhe pse largesia na pengonte kur ishna fazen e dashuris,ja aritem qellimit si qdo cift qe deshiron te fejohet te martohen me njerin e zemres. Ish kismet te martohemi u ben shum te lumtur qe u bashkum pergjithmon qe askush sish kunder marteses te gjith na perkrahen dhe asnjera pal e familjes skish kundershtim apo te na perzihen ne lidhjen ton te dashuris te marteses jetojshna te lumtur me punet, alkolholin spo e perdori naper kazino spo ri naper muzika nuk shkojsha dhe nuk shkoj shkaku i haramit zina apo tradheti skam ber dhe sem ka bo kam mpas frigen e Zotit edhe pse jemi da disa muaj apet zina tradheti te Zoti skam mbo borxhe asend skemi pass ishna bashk gjithqka perfekt mbas 10 vite e gjys qe ishna bashk erdh koha te ndahemi. e cila u ftoh shum nga un qe edhe ne krevet sdonte tem kese e jo ne banes qdo her kur ishna bashk gjys vjetin e fundit u shajshna u perlajshna me fjal e ofendojshna njeri tjetrin me urente pa mas me ofendonte qka ju i vinte naper goj gjithqka ndrishoj krejt kunder planeve qe i kishna be disa na beten pa u realizu te cilen e trajtosha si nje princess qdo her ruget qel i ka pas me paret me pasurin qa i ka desht shpirti i ka pas per asend sja kam prish deshiron sa nje maje gjilpere shkaku se e dojsha shum Ishna nje cift shum i lumtur po ishe nje gru nje femer e bukur shum talente e zgjut por shum xheloze sem lente me nejt apo me shku tfamiljes apo bashk te rim shkurt ose ska hic me xhelozonte ne veshje elegante edhe pse sjam i bukur nkrahasim te disa djem tjeter krahasim ngat asaj isha si maje gjilpere per bukuri per gjithqka ishte e zoja. Ishe aq xheloze qe sdonte te da me askend hiq apo me burat e motres te asaj ajo donte qdo her veq me at te jem kur ta kem te lir e ajo npun u desht me nejt i mbyllet mos me dal ma urente shoqerin mi urente njerzit e afert.veq ajo qka donte bente toleranca te un humbi krejt sem jepte asnje fije toleranc te kem pak liri qdo her i ofendum i rendum . Bejsha saber durim se e dua aq shum sa qe mem vdek prinderit sisha merzit shum sa lendimet dhe darja e gruas.Nje dit prej ditesh erdha prej pune dhe vendosa qe mos lishoj pe te mbaj edhe un pak inat ti tregoj se di edhe un te sillem si ty tet lendoj po me dul me keq me urente me shum i thirshna vllaznit e asaj me bisedu me e i tregu se diqka sjemi mir me e keshillu ato te shkretit u mundun nuk kish sukses i thira prinderit e asaj baben nanen te shkret ua tregum ngjarjet e kuptun se qika e atye esh gabim dhe durimi im prej at dit qe kam ardh ne zvicer e deri kur u dajta ka qen shum i fort.nisen te kajn prinderit e ish gruas sepse sesht leht per femin e tyre askush nuk deshiron ti ndodh naj e keqe dikujt u mundun maksimum me e keshillu me e bind se esh gabim po ajo kok fort vendosi at qellimin e vet qe te ndahet. Nje dit kur erdha ne prej pune e pash diqka nbanes shum ftohet nuk kish diqka e ngjeva nje te keqe mendova se mos a helmu apo esh vetlendu e thyra ne shprehje dashurie me nje nofkt qee mbajshna un dhe ajo qe u shprehshna privat.nuk dha asnje ze asnje me lendup ne Wc Banjo ska asend hyra ne dhomen e gjumit sisht hyra ne kuzhin sesht hyra ne dhomen e dokumentave si Bürov sisht hyra ne dhomen e misafirve nuk esh ish.e thira vllaznit tha sdim asend sjemi as nbanes jemi te arrdh prej pune e thirshna ne tel sna qonte. Nisa me u merzit aq shum nisa me kajt hyra me u pastru. kur dola prej banjo hyra ne dhomen e fletjes me mar teshat pash do foto ne der qe i kishna sjan bera kontroll ku i ban ajo teshat sjan gjysat mungojn teshat qe ja kam mblejt dhurat prej meje i ka mar nders te tjera i kish lan. I thira prinderit e asaj dhe u thash qdo gje ka mar fund ato nisen apet me kajt me gjys zeri me than se ktu ka ardh me gjith teshat dhe sdon me u kthy.u thash beni durim se gjithqka do behet mir ja nisja me kajt e thira nje shok zemre nje koleg pune qe bashk punojm jemi me shum se vllezer erdh tem ngushlloj me ma hek merzin dulem naper male me hec me ndihmoj shum dhe at nat qendroj e qum gruen e ati me fmit te prinderit e aty dhe aj erdh te un nbanes me flejt plus 1 dit pune bashk humbem pa tregu ne firm.tan naten me shokin kemi bisedu per te mir si me ja bo.vendosem te interesohemi per te kalumen dhe naj kush mos na ka bo magji sehir se smund ta paramendonte edhe aj ndarjen ton se me thonte qdo her ta kishin zili.vendosem me kontaktu hoxhen e me afer qe e kishna ja tregum ngjarjen shkrut me tha me gjak ftoht ka mar fund sme intereson kjo pun u nervozum bashk me shokin e shajtem ne fytyr e ofendum.dhe dulem me fillu kontakte me hoxhallar tjer dhe gjith na thojshin u kan bo sehir u kan dajt me trup ndersa ne zemer digjeni per njani tjetrin ndersa kur jeni afer apo kur e shihni njani tjetrin e ureni dhe ish e vertet qe ma than.po 70% su besojshna deri sa aritem ne kosov maqedoni ne shqiperi dhe ne egjipt me kontaktu me dijetart rukjeve me sunet te njejten ma than.veq me thojshin duhet te durojsh te bejsh saber se skeni ku te shkojni esh sprov e allahut ajo ndarje esh e mir per bashkim ne ne ardhmen.isha bera do rukje ne maqedoni ne ks i nxora sehiret tash jam stabil i qet kur e shoh ush gruan me letojn syt.sot e kesaj dite e luti naperjmet familjes asaj ja qoj njerzit me te afert qe ka.sdon tem shohe sdon te ndegjoje per mu u thot a ne anen tjeter ma kontrollon fb insagramin ka me sheh syt smi hek interesohet per mu a kam femer a kam gjet gru. Nje her vendosa me u martu me mar gru tjeter fillova kontaktet me nje femer i tregova historin edhe ajo te njejten pak me ndrishe se un.ram dakord pergjithqka isha pak me larg me nje kanton tjeter,kur e bem termin me u taku e anulova i thash ende jam ne stres ne presion ne dhimbje prej darjes smund ta paramendoj te zesh vendin e asaj ne zemren time smuj me ndajt me ty shtratin jo se ke diqka te keqe po zemra ste don smuj me te mar ne qaf me vujt edhe nje her,dhe sot e ksaj dite sem shkon mendja me kshyr naj femer sot e ksaj dite sdu me u martu me tjeter e du aq shum sa qe jeten jam te e dhan jam debsu me jam lishtu te e hanger veten Problemi esh sdi qka te bej a ta pres ende apo te ja nisi nje jet te re me tjeter edhe pse nuk mund ta dashuroj sa te paren.. Selamu Alejkum