Per shkak te vjehrrit, qe tentoj te me prek u ndava nga dashuria ime dhe humba edhe femijen tim qe me... | Histori Të Jetës

prek

Per shkak te vjehrrit, qe tentoj te me prek u ndava nga dashuria ime dhe humba edhe femijen tim qe me…

Per shkak te vjehrrit, qe tentoj te me prek u ndava nga dashuria ime dhe humba edhe femijen tim qe me… – Pershendetje histori te jetes jom nje vajze 23 vjeqare kom qen e martuar 2 vite shkaterimi i marteses time po ashtu edhe i jetea time ka ardhure nga ish vjerri historia ime esht kjo ne moshen ne moshen 17 jom feju me msite I fejuari im ishte 19 vjeqar pas nje viti fejes jom martu gjate fejeses u kon gjith qka mir edhe ne martes jom kon mir me burin pas nje viti martes mbeta shtatzen ate dite kur e kuptuam u kon dita me e lumture per ne te dy I bonem krejta planete edhe emrin ja patem gjete na nuk e dinem qe vjerrin im qe e respektoja si babe do te na shkatronte endrrat dhe jeten kur mbeta shtatezan vjerri filloj ti bente disa gjeste qe asnje baba nuk ja bon djalit tije ai gjate shtatzanis ja nisi mem nguc mem prek folke nonstop per trupin Tim edhe disa here I tregova ish burrin I thash qe nuk po mundem me duru babin ton qeshtut nuk Jon ne rregull qeto fjal e qeto gjeste qka po I bon ai amo prape vazhdova durova per hatere te dashuris qe e kisha per burrin edhe per hater te femijes qe menxi po prisja te behem nene I bona 6 muje shtatezan edhe nuk munda me duru mo sepse vjerri vazhdonte secilen dite edhe me keq i sillke ai menojkw qe kisha shku per dy burra e jo per njo per djalin e ti pra ika prej ships burrit shkova te babi jem e lajmerova burrin qe nuk kthena mo ne qate shpi I thash te dalim dikunde veten me jetu ai nuk pranoj femije nuk kisha mundesi me rrite veten po as nuk doja me e lon ne rruge qe me ma rrite dikush tjetere e abortova gjate kohes qe kisha me bo abortin ju luta zotite me ma marr shpirtin sepse ate femije e doja me shum se gjith qka tani kon kalu dy vite prej asaje kohe hala nuk po muje me harru qe e humba vajzen time per faje te paftyrsis se vjerrite e vetmeja gje qe doja ne ate kohe ishte vetem mos me marr ftyren time e mbrojta vetem nderin Tim po hala nuk po muje me vazhdu jeten hala nuk po muje me e fitu besimin qe e kom hup ne njerez e spo muj i rikthehna jetes asnjher e lejemo me mendu me vendos diqka me dike edhe pse une jam e re me duhet e dii me duhet te ndryshoj dhe te vazhdoj por ajoq e perjetova me lendoj shume. Se pari me lendoj vjehrri im qe deshti te me prek nderin tim se dyti me lendoj edhe sjellja e burrit qe nuk beri diqka ne ate drejtim sepse une ende e dua dhe si Ai mundi qe ta lejoj prindin e tij te sjellet ashtu me mua dhe nuk vendosi me jetu me mu por me me deshir pranoj ndarejn nga une se sa nga baba i vet i flliqur qe tentoj te me kap mua, mua qe do te mund te isha femiju i tij dhe mbi te gjitha isha nusja e tyre dhe si kish ftyr te ma beje kete dhe mbi te gjitha ishte aborti i femijes tim qe filloj te zhvillohet shume mire dhe une ia mora jeten shpirtit tw shpirtit tim une e mb*ta femijen tim dhe per kete i lutem zotit te me fal kete gabim por per shkak te kushteve une nuk kisha mundesi ta rrisja e vetme dhe mu desht ta largoj nje pjes te zemres time qe te vuaj tere jeten. Dhe per kete arsyje si te mendoj te rikthehem dhe te kemnje jete normale sme le te jetoj ky faj qe e bera me femijen tim me ate qe nuk e lejova te vij ne kete jete, per diqka qe vneodsi Zoti krijuesi jon une vendosa qe ta kundershtoj dhe ta largoj nga jeta, kjo me vr*et cdo dite e me shume e mendoj se si mund te ishte tash po te mos ndodhte keshtu dhe kjo me mundon shume me dhemb shpirti. Ju faleminderit nese me postoni.