Ajo qe erdhi te me kerkoj me msit me hodhi diqka ne uje, jam 43vjec dhe sdoja ne kete mosh te kem... | Histori Të Jetës

msit

Ajo qe erdhi te me kerkoj me msit me hodhi diqka ne uje, jam 43vjec dhe sdoja ne kete mosh te kem…

Ajo qe erdhi te me kerkoj me msit me hodhi diqka ne uje, jam 43vjec dhe sdoja ne kete mosh te kem… – Pershendetje dhe un dua te ndaj historine time. Jam 43 vjece .mbasi i kom bo 40 vjet e kom vendos ma sdu mu martu me ka kalu koha me kriju familja prandaj sdoja te mendoj me … erdhi nje e aferme e familjes dhe me tha per nje djal thjesht e refuzova menjeher nuk doja as te mendoja me per martes e gjithe familja ishin kunder qe spo pranoja por skishin qka te benin nuk doja mbas disa dite erdhi prape ajo grua por me sme tha asgje . E mbaja ne dhome gjithmone nje shishe me uje ajo sigurisht me hudhi diqka mbas tre dite dola me at djale dhe vendosa i bera te gjitha qysh ne takimin e pare isha virgjine nuk kisha pas kurr mashkull ne jeten time aj ju tregoj te gjitheve dhe skisha qte beja me duhej te martohesha. U martova dhe jetonim nje banese me qera por pas nje jave martese burri filloje te me ke**noje lypju pare vllaznive e blejm ni banese o zot i thash kurre sju lypi .thjeshte filluan grindjet pas nje jave por prape se beja me faj burrin ajo e afermja ime i kishte thene se i blejne vllaznia banese ksaj mos e ki gajle ti me kalimin e kohes kalonim mire un nuk bera ze ti tregoj as kuj ne familje per keto kur vinte te familja ime i kishte sjelljeet aq te mira por edhe me mua filloj te sillet me mire edhe pse nganjeher jo edhe aq po thjeshte duroja mbas nje muaji mbeta shtatezene por sisha mire me duhej te abortoja .. pas nje jave ne spital erdha ne shpi … burri punonte kurse une jo nuk gjeja dot pune …lodhej shume por mbas operacionit kalonim me mire me njeri tjetrin ..pas nje kohe prape filloj me akuza me shau dhe nenen e te gjithe familjen pse un nuk po ju lypja pare familjes time o zot sa e rand ish po prape skisha qte beja te ndahesha nga burri nuk doja dhe nuk tregoja ne familje asgje por nje dite me humbi durimi nuk e durova dhe erdha ne shpi i tregova vellaut te gjitha dhe u ndava o zot i madh po shume e ran fillova te mbyllem ne vete dhe rrija tan diten ne dhome burri me kerkonte gjdo dite ti kthehesha edhe une dojsha te kthehem por vellau nuk pranonte kurrsesi nuk shkon jeta me probleme me thojke mos u kthe por isha shume keq nuk mendoja te dal tme sheh dikush me dukej sikur te gjithe flasin per mua dhe nuk mund te dilja as nga dhoma kaq keq isha me vinte turp te sho dikend nejta tre muj ashtu vetem as nuk mujsha me honger buke veq sa me majte shpirtin kalojshin dy deri tri dite une skom hanger tre muj i kom kalu ne ket gjendje shkova te ni hoxhe tinxa vellaut me ndihmoi pak fillova pak te qetesohem por pas nje jave prape njejte po bahen 6 muj qe un rri vet ne dhome smuj me pa kurkon se shume bre pom vjen turp edhe pse skom ba kurgjo me pas turp po shume jom lendu shpirti pom dhem jom plake e kurr skom ba diqka e tash ne pleqni mem ndodh kjo mos i ndodht askujt se ish shume e rand spo muj me gjete force me fillu jeten normal perkrahje kom prej krejt familjes po hiq spo muj mu pajtu me realitetin po ajo grua me hodhi diqka e ma shkatrroj jeten edhe pse kurr skom besu qe mun dikush met bo diqka se jom shume besimtare i kom fal 5 vaktet namaz qe tre muj sjom fal prej sodit kom fillu prape po menxi qe po falem zoti e shkatrroft ate grua me prishi jeten isha e lumtur me familje nuk doja te martohem me mbasi i kisha be ato vjet tash spo muj as ne kam mu qu krejt trupi pom dridhet ah sa mire mem mar zoti se spo muj me duru ket dhimbje qe me dhemb shpirti….. anonim ju lutem.