fbpx

Per shkak te njerkes babi e ka kthyer nenen time ne nje cope dru, kemi vuajt shume nga ajo dhe jam detyru te martohem me dike qe se deshta...

Per shkak te njerkes babi e ka kthyer nenen time ne nje cope dru, kemi vuajt shume nga ajo dhe jam detyru te martohem me dike qe se deshta…


Per shkak te njerkes babi e ka kthyer nenen time ne nje cope dru, kemi vuajt shume nga ajo dhe jam detyru te martohem me dike qe se deshta…-Pershendetje te dashur lexues te faqes histori te jetes,duke lexuar shume histori ketu,mora dhe une guximin te shkruaj!Une jam nene e tre femijeve,e divorcuar,u rrita ne nje fshat malor ,babi u rrit nga njerka se nena e vet e la shume te vogel!Gjyshi u martua perseri dhe lindi shume femije te tjere.Qe e vogel ndjeja ate diferencen qe kishin ndaj nesh nuk na donin,babai I degjonte shume per cdo gje, njerka maman time se deshi kurr, as ne asnjeher,njerka u dha shkolle gjithe femijeve te saj, edhe bijave u fuste nje fryme shume te keqe, mbaj mend isha shume e vogel kish hipur motra dhe vellai ne maj te fikut ajo kish mar nje shkop te gjat dhe u binte nga kembet, u thoshte zbrisni posht po ne ca do ham m…. tuaj!Njerka vidhte dhe pulat dhe kur e gjenin me pulen thoshte epo ja mora dhelpres nga goja, kish dhe nje vajzen e saj te ndar nga burri, edhe bajamet qe mamaja ime I hapte ajo I vithte cdo gje dhe babai im shante mamin tim ja hidhte asaj fajin,me kete fryme u rrita ,rreth e qark kisha njerez negativ asnjehere nuk me dhan dashuri shihja ate difwrwncen ,qofte nga babai qe I degjonte per cdo te keqija qe benin,vetem mbronte ligesin e tyre. E keqtrajtonte nenen time dhe sot ajo eshte e izoluar atje ne fshat e ka kthyer ne nje cop dru.Vetem dh une mbaj mend keshtu kaloj femijeria ime.Deri 15 vjec shkova ne konvikt vazhdova shkollen prap femijet e njerkes nuk me lan te qet I thoshnin tim ati gjej burr vajzes,gjej burr dhe ai I dwgjonte.Ato shkuan jashtu u ben shume te kamura vajzat e nnerkes!Keshtu vazhdoj jeta marr nje burr pa deshiren time babaj do mbaronte porosin e tyre.Shume keq kam kaluar vetem qe isha me shkolle dhe kam punuar.Kur shkova ne emigracjon asnje nga keto nuk me ndihmoj te punoja, por kisha tri femije te vegjel dhe kujdesesha per ta.Wdhe tani nderhyne per keq I thon babait tim ti je moshatar ske pun ta ndihmosh cupen dhe ai akoma I degjon ato. Une jam e ndar dhe nuk kam asnje lloj ndihme nga askush, e shkruajta ne menyre te permbledhur.Kur femija rritet me dy berqe pasojat I marrin te tjeret. Jam vetem e lumtur qe kam3 femije si yje. Ju pershendes te gjitheve,faleminderit per durimin

';