Burri dhe vjehrra nuk me lejojne te shkoj te familjaret e mij, Pse m'qet zoti mu dikun qe nuk te lejojne te parki me dal menja s'ma kish mar... | Histori Të Jetës
Burri dhe vjehrra nuk me lejojne te shkoj te familjaret e mij, Pse m'qet zoti mu dikun qe nuk te lejojne te parki me dal menja s'ma kish mar...

Burri dhe vjehrra nuk me lejojne te shkoj te familjaret e mij, Pse m’qet zoti mu dikun qe nuk te lejojne te parki me dal menja s’ma kish mar…

Burri dhe vjehrra nuk me lejojne te shkoj te familjaret e mij, Pse m’qet zoti mu dikun qe nuk te lejojne te parki me dal menja s’ma kish mar…-Pershendetje gjithve .. edhe un si qdo njeri tjeter me zemer te plast po e tregoj historin tem npika t shkurta se me tregu gjithen ni referat duhet me shkru. Jom martu qe 7 vite gati me burrin jemi njoftu vet u fejum u martum jetojm nch po kur erdha nch kejt ndryshe u bo nuk e njifsha ma. Hajt se po ndryshon hajt se fillimi ne shpi te huj thujshin krejt duhet me duru. Kam punu npun tshtetit kam fshi kam la kam hekuros 6 antar tfamiljes jem kan krejt bashk vjerra u kon komandant edhe hala sod munohet qashtu qka t thojn ajo aty mu bo djem dmth burri edhe kunati e ngojn qka thot ajo mir e ka nana. Sjam kunder mos me ngu nanen e vet amo duhet me pas edhe ni kufi edhe me prind , njeri i rritun i martum sje fmi ma. Shum zullum um kan ba sum lishin me shku as te motra as te migjallart as te hallat kur dojsha me dal dikun vjerra gjith permas na vike se me bo me shku te naj shoqe zonin e zi ta qitke meniher mi hec shoqet. Meta shtatzan fmin e par e humba prej nervozes prej mallit tfamiljes krejt dola nga vetja se te baba jem kam pas liri su desht me vet at shkoj po vet po shkoj normal sjam kan e rrugve tkqija. Tet burrit edhe skan kumedit qka qe 30 vjet nch minxi ni shpi ekan maru. Te baba skam hjek per kurgjo njerz me edukat me moral demokrata. Pse mqet zoti mu dikun qe stlojn te parki me dal menja sma kish mar. Se me bo me shku nmigros emos ki kallxu qe po shkoj lu fta kerset. Eh more zot femra nime ish e mallkume kas pot qitke zoti. Am ka malltretu burri a sum ka lon me shku te tmit zemren ma ka honger mi fali zoti dy fmi qik e djal kishe po ndryshon po qfarti. Apet qashtu saher bon poter kur i tham po du me shku te familja jem ose te motra hej nshekullin 21 mos met lon me shku te familja vde kje per mu edhe shum sene qe sun po kam koh mi numru… teper qe sum ka dal naj smuj shum jam ndepresion nervoze mir mem fol mdoket keq jam e merzitshme sdi sdi teper keq edhe fmija pom dhimen. Adin dikush mem kshillu per ligjin e ch nkantonin e zh zürichut qysh funksionon me ja thirr policin me bo mem rr eh apet per pik tqefit veq pse si konvenon atij diqka. Ku shkoj tani a qka bohet me mu amun me mi marr fmijen une des me bo fmijen me mi marr vet rasje boj se jan familje e degjenerume. Edhe niher aj ka pasosh zvicrran a une vizen C . Sdi qka boj a ku shkoj am qojn me naj hajm . Ment i maj veq te fmija mdhimen shum qika osht elidht shum me mu kerkun sdel pa mu hiq ika dy vjet djali i ka 9 muj zemra don pi venit mem dal. Veq senet e kqija pom vin ne mend ka ja maj a qysh bohet me jeten tem eme fmin e mi. Kshtu spo muj ma me duru jeten e burgit pers gjalli ju lutna dikush adin dikush naj kshill me ma dhan qka me bo.Kishet bo hajr . Falemnderit shum per mirkuptim .