Per mos me i tregu Babit qe ka qu dore ne mua, "Une kam ardh vetem per vajzen tane e dua shume dhe..."! | Histori Të Jetës

Babit

Per mos me i tregu Babit qe ka qu dore ne mua, “Une kam ardh vetem per vajzen tane e dua shume dhe…”!

Per mos me i tregu Babit qe ka qu dore ne mua, “Une kam ardh vetem per vajzen tane e dua shume dhe…”! – Pershendetje ju lutem anonim.. Jam nje vajz 23 vjeqare dua ta tregoj historin time.Kur isha 19 vjeqare u fejova me msit, ai djali jetonte ne Amerik ne kosov qendroi 3 muaj ato tre muaj asnjeher nuk u sjell me mua si e fejuara e ti. Nuk kishte shtepi ne kosove, dhe keshtu rrinte tek un deri vone dhe familja ime nuk e linin ne at koh te shkonte. Keshtu ai rrinte me dit tek un flinte me vellezerit e mi. Familja e tij me donin shum mua shumm ishin te knaqur me mua , keshtu ai shkoi ne Amerik por mua me la me disa kushte te mos kom telefon te mos dal te mos kom shoqeri me askend, keshtu un e degjova sepse mendoja se do te permisohet. Shkoi u merzita shum, pastaj fliste shum rrall me mua, gjente arsye te dryshme kinse spo ka kohe kaluan dy vite ai nuk erdhi me kurr , 6 muajt e fundit me shkruante vetem nje po,jo nuk me thoshte asgje qe u kry, un nuk doja ta perfundoja e para. Pas 6 muajve nena e ti me thiri, u gezova por ajo kishe thir te me thojshte se djali i saj nuk me don me dhe mori fund gjithqka. Ne at moment u Bera e fort dhe nuk luftova me per at dashuri.. sepse kuptova gjithqka . Pas nje kohe me dukej se dola nga burgu bera telefon dhe keshtu me erdhi nje kerkes ne fb, e pranova dhe me foli i fola dhe un papritur e pash se jetonte ne Amerik. Desha ta pyes se si shkojn atje procedurat e shkurorzimit, sepse un isha e bere kunor me ish te fejuarin pershkak vizes . Ja tregova historin time dhe e largova nga fb. Me shkruante prap donte te lidhej me mu seriozisht, un i thosha familja ime nuk do te pranojn kurr. Ai me bindi thoshte un flas me ta sjom un si aj, mua me ngrente zemra shume tek ky person, vazhduam biseden 2 muaj permes rrjetit erdhi ne ks per mua. U takuam , u pelqyem dilnim shpesh donim te fejoheshim por ishte penges kunora , ai nuk donte ashtu thoshte prishe kunoren pastaj fejohemi. Un u mundova me krejt shpirtin ta prishi me koh luftova shum per kete dashuri por smundëm te fejohemi. Kishim edhe probleme pershkak kunores, nuk um besonte hiq nuk besonte asgje qe thosha . Qe e doja shum nuk me besoi asnjeher. Kishte nje te keqe perdorte bari, mua me bindi asgje nuk esht kjo. Ai gjdo dit pinte ne prezencen time, pastaj u bente shum nervoz, qkas me thoshte me bente te qaj gjdo dit kishte dit te bukura, por me shum dit te kqia. Ai keshte deshir shum ti beja un floket e bardha, kur nje dit i bera per te nuk i tregova desha te ja bej surpriz. Dulem i pelqyen shum.. kishte diqka me mori me qoj tek shtepia e tij, nuk fliste me mua hiq insistova ta dij qfar ka filloi te me maltretu, nuk me besonte qe jam virgjine me thoshte trego me kend ke fjet ti sa e bukur smunesh me kon e virgjer nuk besonte hiq me mshonte pa nderprer un i thosha e pastert jom , su nalke kur jam shikuar ne pasqyr nuk e kam njohur veten, isha ajur ne fytyr shum, per spital fillova me qajt shum qysh do te shkoj nshpi ne at gjendje. E thirra mamin ne telefon, thash se kom bere ndeshje, pak smuj te vij ne shpi thash ti mos i tregoj askujt ajo filloi te qante, dhe i kishte treguar babit. Menjeher me thirren me than Ku je po vim met mor pastaj ky djali i tha babit tim po vim ne tek ju . Shkuam filloi te fliste me babin tim i dha shum premtime i tha se do te fejohemi, un kom ardh per vajzen tende, e du shum. Por te gjitha kto premtime ishin te kota pastaj ai nuk vendoste asgje. Ato premtime me duket i kishte thene vetem nga frika qe te mos tregoj un qe me ka maltretuur. Kaluan dit ai nuk vendoste shkoi ne amerik bisedonim prap por gjdo dit probleme per asgje gjithqka me thoshte barin nuk e ndalonte asnje dit. Kur nje dit vendosa te ndahem smujsha me duru mo me thirrte pa nderprer me tha un tdu shume a fillojm prej fillimit thash se di me duhet me u mendu tha ok. U menova thash me do kushte mujm me kan bashk. Thash barin mos me perdor, du mem besu , mos mem ndalu sepse edi un ku o mir ku o keq tha mir e ki po tha ani veq kaniHer e pi sun e lo bash kejt so kurgjo kjo . Prej ati momenti thash qe so per mu ky njeri i pa vendost edhe pse e doja shum i thash kalofsh mir me mu jo me Perfundoi. Por tash nuk mundem me ti besoj askujt e kam shum veshtir. Qfar mendoni ju a me ka dasht ky djal a jo? Dhe un a kam vendosur drejt a kam gabuar diqka? Faleminderit shume nese ma postoni historin se kam nevoj shume per mendimet e juve. Faleminderit