Nga mos liria qe kisha nga familja ime, Une bera gabim te madh, mundisa qe mu dha Une gabova! | Histori Të Jetës

liria

Nga mos liria qe kisha nga familja ime, Une bera gabim te madh, mundisa qe mu dha Une gabova!

Nga mos liria qe kisha nga familja ime, Une bera gabim te madh, mundisa qe mu dha Une gabova! – Anonim ju lutna vec desha me shkrujt historin time qe kam brenda vetes ndoshta duke shkruajtur ne nje far menyre do te mund ta nxjer nga vetja kte qe me mundon historia ime nis nga familja qe gjithmon vajzat a kan pas tndalume me u dashuru me u shkollu dhe smundja as te dal ne mehall se mund te flisnin keq njerzit por nje dit vellau im me dhuroi nje telefon dhe un si nje njeri qe skisha pasur kontakt desha te hyj ne boten e internetit dhe mora nje adres fb prej nje vajze dhe ja fillova te shoh boten e fb dhe me pelqente dhe me dergojshin add dhe ja fillova te shkruaj me disa por gjithmon me ankth mos me sheh naj kush i familjes por njeri prej tyre ja nisem te shkruaj gati cdo moment por un asnje info prej meje stregoja drejt cdo fjal e mernim me shaka edhe un edhe aj por gjithmon vazhdonte kjo biseda dhe na pelqente po aq shum sa qe edhe naten shkruanim normal un fshehturazi kur flenin gjith dhe duke shkruajtur filloi me kerkonte foto nga un donte te dije me ke shkruante dhe un normal nuk i dergoja ai ne profil kishte nje foto femie dhe kur e pyesja me thonte i djalit halles ishte aj ne mosh te madhe por ende “beqar” por un sbesoja dhe aq vetem nga mosha fjalet qe shkruanim shakate i pelqeja shum dhe nje dit me vuri kush ose foto ose nuk shkruajm dhe un cbera mora nje foto ma te keqen nga un me qellim qe mos me pelqej dhe perseri vazhdonte dhe shkruanim dhe nje nate me tha te tregoj dicka me ke hyr ne zemer kam shum te keq sdi cte bej se jam i martuar besom se vuaj ate nate nuk e harroj kure se edhe un isha dashuru ne ate person dhe jetoja cdo moment ishin bere gati 2muaj qe flisnim nuk i besoja vetes e vuaja shum doja te largohem doja te ap fund cdo gjeje edhe jetes por kur me tregoi me kishte lene nr telefonit per cdo rast nese nuk paraqitej se neser kishte nje operacion ne zemre dhe nuk dihej si mund tja dal ate nat dhe 2 dit tjera sme mori gjumi nga ankthi se si kishte kaluar operacionin dhe i shkruajtya vellaut tha jasht reziku dhe pas 4 ditve ja kishin dhen telefonin dhe me shkroi me dergoi fotot e zemres bashk me djalin e tij isht ne foto ne zemer kishin vendu nje cip tvogel per tpunu zemra e tij por me sukses u bene gati 6 muaj cdo dit vazhdonim me bisedat tashme njihnim njeri tjerit si te dashuruar por gjithmon me dhimbje dhe nje dit ai erdhi ne vendlindje dhe donte tme sheh nga afer tme prek tme ndjej une skisha mundsi me dal vet se isha prej familjes ashper dhe nje dit me mamim tim dhe nusen dolem per me festu 8marsin dhe ate dite e thira ne restoran ku ndodhesha me e pa ai erdhi dhe un ika ne banjo per me taku ne ate moment sdoja gje tjeter doja te ndaloj koha te ishim bashk gjithmon por 5min mbaruan aq shpejt kur u pam sy me sy skishim nevoj per fjal. vetem shikova zemren e tij me operacion dhe u puthem ishte puthja ime e pare aq shum ndjenja patem por shum shpejt mbaruan po ate dit nga i keqi ishte semur me aeroplan isht desh me shku te mjeket e vet se smun e kish perballu zemren e semur une u semura edhe me keq nuk haja nuk pija nga i keqi se a do te behej me mir te pakten per familjen e vet duke iu lajmeruar me tel me doli e shoqja o zot sa keq jam ndjer kur degjova zerin e saj se edija qe ja kam shkateruar familjen por skisha as un faj ghithcka ndodhi pa pritut sdonim asnjeri dhe shkoi disa jav dhe perseri mu lajmerua ishte bere me mire por gruaja na kishte lexuar sms ishte gjeja me e keqe qe ndodhi pastaj filluam vec fshehtas me shkruate sdonim te humbnim kontaktet dhe ashtu vazhduam me pak shkruanim dhe pas nje viti perseri erdhi dhe dola erdhi me mori diku ne fshat fshehtas dhe ikem pak me larg ku sna shihnin njerzit atje ne vetur nisem te putheshim per pak sa ja nisem edhe me shum por erdhi dikush dhe ndaluam dhe me dergoi afer shpis se sdoja te venohem me shum edhe pse as 30min nuk u bene prap edhe ate dit na kishte pare dikush i familjes tij dhe kishte treguar te shoqja e tij por nuk kishin pare bashke dhe gjithcka ishte ne kontroll mendoja se sdo mund te dua dike tjeter por zoti madh me ndihmoi dhe me dergoi nje engjell qe me ndihmoi te dashurohem dhe te besoj mashkull me at tjetrin kontaktet mbaja shkruanim nga 1 sms ne jave dhe u gzua shum qe kam vendos me u feju me vazhdu jeten edhe pse nuk paramendonim ndarjen por ishte e pamundshme te bashkohemi sdoja te ndaj nje familje te jem shkaku dhe sot jam e martuar dhe e lumtur pres edhe nje femi me tjetrin kemi ngelur shok fshehtas te gjithve dhe vetem kur kemi mundsi 2 3 muaj shkruajm si jemi dhe aq kte histori e shpreha se doja te them per nje vajze me mir eshte ti ket te drejtet dhe liri aq sa duhet se un gabimin e bera se nuk kisha liri @e njoftu ndonje prej moshes tem por u dashurova ne njeriun e gabuar dhe vuajta po aq shume.