E theva hasmerin qe ishte vite me pare, Une u dashurova ne djalin e tyre dhe e largova ate armiqesi! | Histori Të Jetës

hasmerin

E theva hasmerin qe ishte vite me pare, Une u dashurova ne djalin e tyre dhe e largova ate armiqesi!

E theva hasmerin qe ishte vite me pare, Une u dashurova ne djalin e tyre dhe e largova ate armiqesi! – JU LUTEM ANONIME TE JET KUR TE PUBLIKOHET Pershendetje..! Po du me kallxu historin tem qe asht krejt ndryshe nga ato qe po lexoj n ket faqe… Historia ime me personin e zemres filloj ne 29 Janar ku fillova t flisja ne facebook, aty fillum me njoft njani qetrin une isham ne Itali e aj n Shkup..! Sun rinim pa njani tjetrin une i tregojsham gjithcka gjithashtu dhe aj mua..!! Ja nisem mu dasht i ndjejsha flutrat ne bark per mu ishte dashuria e par gjithashtu dhe per at..!! Bonim plane se si kur t shkoj pushim kemi mu taku e mu knaq bashk..!! Por 1 gja na pengonte ne te dy ishim ” hasem” ( dmth familja ime stergjyshit e mi kishin pas mosmarveshje n ato kohra, por sot e ksaj dite ato akoma nuk flasim). Rinim gjith naten ne facebook dhe duke fol me tregoi q i ka familje ato, une kisha frik nga babi sepse esht 1 tip shum i keq, i ciditshem dhe thoja sdo munt te ja them asnjeher. Kur e kuptova i thoja personit t zemres me ler nuk dua t kemi kontakte po aj nuk e beri sepse ne duheshim pa mas edhe pse nuk ishim pare akoma.. Historia jon vazhdonte rinim gjith naten ne facebook me kenaqte shpirtin me batuta me pak fjal ishte personi qe kisha kerkuar cdo her..! Un ja kisha then pak mamit reth e qark se nese kam 1 lidhje me 1 “hasem” ca do bente babi.. Mami e kuptoi pak a shum me tha nuk do pranoj asnjeher. Por un ne pushime gjat veres dilja fcehur u takonim shum pak koh dhe ikja, duheshim aq shum sna mjaftonte.. Pastaj un u riktheva ne Itali me mungonte pa mas edhe kisham praktiken e shkolles ky me thonte mungo 2 dit mos shko une do vi tet shikoj se mka mar malli. Ram dakord erdhi rinim gjith diten bashk kenaqeshim. Thoja me vete sa i mir qe esht shiko cka ka bo per mua ka ardhur deri n Itali. Shoqet me thonin kjo esht dashuri e vertet pasi ka ardhur vetem per ty ne itali, ky eshte demostrim dashurie.. Pas disa kohesh pasi qe babi im nuk e dinte q kisha facebook nje dit me zbuloi dhe me kerkonte passwordin, un nuk ja dhash ma me tha do ta zbuloj.!! Kisha shum frik, personit te zemres i thoja dua te ndahem un nuk te dua, bla bla doja ta largoja..! Ky cka beri? Erdhi prap ne Itali..!! Me tha un jam me ty ishte nji takim krejt me te qare, sdo ta haroj kurr, dhe vendosa ta mar vendimin me te rend qe kam ber ne jet te ikim bashk ne Shkup.. Me vinte shum keq per mamin por e bera ia shkruajta vetem 1 leter:( ato kur shohin se nuk kthehem ne shpi behen shum merak dhe pas disa oresh i mora n telefon dhe u tregova qe jam me personin e zemres. Babi kur m foli qanteee aq shum me thaa un do ta fal. Nuk i besoja.!! M tha do vi me mamin n Maqedoni dhe do ua bejm perhajr por rikthehu ne Itali mbaro shkollen. Por jam me s e e sigurt qe ti kisha treguar sdo pranonte kur, vet fakti q sdo m shohi me u pajtua..! Mbarova shkollen ika ne Shkup ku e bera dhe fejesen jemi shum shum te lumtur..! Un tani ndodhem ne Itali ai ne Shkup shpresoj shum qe se shpejti te gjejm pun t dy dhe kissmet te martohemi kte ver.!! Pra me historin time dua t them LUFTONI PER DASHURI NESE DONI T TRIUMFONI.. Shum respekt per krejt..! dhe ne veqanti per ata qe luftojn shume dhe e din qellimin e tyre sepse kur dimm qellimin dhe kemi qellim te mire patjeter se do te perfundoj mire.