"Per 4 vjete rresht vellau im ka bere mardhenje me mua, une ika ne shtepi ai filloj te vinte cdo dite"... | Histori Të Jetës

“Per 4 vjete rresht vellau im ka bere mardhenje me mua, une ika ne shtepi ai filloj te vinte cdo dite”…

“Per 4 vjete rresht vellau im ka bere mardhenje me mua, une ika ne shtepi ai filloj te vinte cdo dite”…-Lezoj shum histori dhe do doja te publikonit dhe historin e jetes time ju lutem anonim nese ka mundsi.Une jam nga veriu i Shqiperis atje ku mashkulli eshte mbret dhe femra azgje jemi 6 femije une femija i 4 familje e respektuar nga te gjithe nga jashte se brenda per prinderit e mi egzistonte dashurija e coptuar drejt femijeve djali i madh ishte perendija atij gjithcka ku ishte me e mira ushqimi veshja materialet gjithcka motra skllavja se kujdesej per ne te vegjlit e per shtepin por i plotsoheshin kushtet dhe asaj me te mirat ishte dhe nzenese shum e mire ne shkoll ishte krahu i shtepis me shum cun se vajze vllai i dyte qe ishte femija i 3 kishte pak prb me zhvillimin rrinte gjithmon me mua edhe pse me i madh edhe dy vellezerit e vegjel qe i kisha mbrapa kur loznim jasht i shikoja une motra nuk dilte kurre te lozte se kishte shtepin e shkollen prinderit e mi punonin deri ne 3 e gjysem ateher e kishin ata kontrollin e shtepis gjithcka filloi kur une kisha 9 vjece fillimi i tmerrit te jetes qe me priste koha kur vellai im kishte 18 vjec ishte ushtare kur vinte fillonte gjoja lozte me mua dhe tme prekte ku zduhej shum here me vriste dhe une ikja e kisha frike por ky nuk ndaloj aty si fillim ai vinte shum rralle por sa here vinte ai bente gjithcka te abuzonte me mua dhe me kercenonte nese flisja une e shifja sa e donin e dija qe po te flisja do me denonin mu ose dhe do me vrisnin per te shpetuar emrin e familjes dhe me shum djalin e tyre te preferuar nuk dua tregoj cfare me bente o si sa here me zgjonte naten dhe me mbyllte gojen me ngrinte ne peshe se isha shum e vogel dhe ate periudh u dobesova me shum rashe ne mesime ndryshoj gjithcka tek une mbizotronte vetem frika e dhimbja sa here isha me te villja eren e tij e ndjej akoma sot mbas 30 vjetesh e gjithcka e kam ne tru cdo dite sekont te atyre 4 vjeteve qe abuzoi mbi mua deri sa nuk durova me dhe i tregova motres time ai ate dite ne sy te motres me thirri te shkoj ti ferkoja koken se ishte i mesuar nga mami ti bente masazh ne koke per te fjetur ai iku te dhoma tjeter dhe me therriste mua dhe duke me kercenuar ec ktu shpejt fillova duke qare ti lutesha motres mos e le tme marri se ai me bene gjera te keqija motra u tmerrua cfare flet tha ska mundsi po tani cte bejm mtha mua duhet te therrasim mamin degjo tha ti futu me te ne dhom sikur ska ndodhur azgje kurse une po shkoj te therras mamin te puna iku motra dhe une duhej te fshija lotet qe mos te kuptonte gje sa u futa ne dhome ate dite kishte plane tjera me mua nuk i mjaftonte tme zhvishte tme prekte o te beja cfare donte ai kte rradhe kishte vendosur tme merrte virgjerin kishte provuar dhe here tjera por nuk ja dilte dot se e luftoja me vriste kisha dhe carje te vazhdushme gjak me dilte jo vec nga fytyra qe me gjuante por dhe poshte une se dija ate kohe ceshte virgjerija thjeshte ndjeja dhimbje dhe e luftoja deri ate dite skishte arritur gje por si gjithmon e luftoja me gjuante me zente frymen me jestek mundohej te mos me linte shenja ku dukeshin ne koke me gjuante shum dhe bark sa me zihej fryma fillova te qaj i lutesha tme linte te ikja por jo pa mbaruar ai pune e une te pastroja gjithcka edhe kte dite nuk ja arriti se me ra te fiket mua e mbajti jestekun me shum nga cduhet dhe e degjoja kur me therriste duke me tundur cou vishu ik se sot mbarova me ty u ngrejta shpejt e shpejt u vesha dhe dola kur hap deren se ai u shtri te flej gjoja sikur skishte ndodhur azgje sic bente gjithmon kurse une duhet te beja te njejten gje se zduhej te kuptonte njeri skishte gja ma te veshtire mbas gjith ksaj vujtje ti rrija afer te haje buk nji tavolin me te ti sherbeje dhe duke qeshur se ndryshe ishte mungese edukate ndaj tij se ishte i madhi sa padrejtsi kishte ndaj meje doja te vdisja nuk duroja dot ma e kisha vendosur mjaft me te behej cte behej me mire vdekur se kte lloj jete…sic thash me lart kur hapa deren te dal shof mamin me 4 burra ne korridor kurre se harroj shikimin e tyre ate dite me kapi mami nga krahu e me futi ne dhomen tjeter e ma mbylli deren rri ktu me tha e degjova qe u futen kapen vllain po i them vlla po per mua ska qen kurre dhe iken me te mbas 15 minutash une isha ulur ne toke dhe dridhesha mes tavolines e divanit u hap dera dhe pash nji burre ishte doktorr koleg i punes me mamin qe me pa dhe i tha mamit tim tani i dhemb trupi do sherohet por ksajt i ka vdekur shpirti e iku mendova se shpetova por u gabova me urrenin shikimi i tyre ishte urrejtje dhe a e dini cfare i shqetesonte me shume jo si isha une shpirterisht o sa kam qe vuaj por nese isha e virgjer se ndryshe do ju ngelesha ne shtepi gjeja e pare qe bani mami ishte vizita gjinekologjike dhe doli se isha akoma e virgjer por kisha shenja te zeza ematoma ne gjith pjesen e poshtme kafshime gervishtje une kisha gjithmon prb me uljen drejt nuk rrija dot por nuk i tregoja dot askujt me coj ne shtepi mami ate dite dhe cdo dite ishte sikur isha fantazem sme flisnin as egzistoja per ta dhe une ju rrija large se ju trembesha kaloj nji jave dhe shof mamin qe blinte rrobe vinte me canta e babi kishte marre lek borxh nji shum te madhe dhe po kerkonte te blinte makin kur mbas dy ditesh me thot motra i kan blere makin vllait te madh se po vinte ne shtepi rrobe te reja ai sikur kishte bere trimeri jo abuzuar me mua per 4 vjete rresht isha lodra e tij mardhanieuale kalojn 3 jave dhe kur vjen i veshur me rrobat me te shtrejta ate kohe nga kemba e deri te koka dhe me makine te re e para ne qytetin ton e mua as syte smi hidhnin isha une fajtorja e kisha provoku une ky ishte faji im skaloj nji jave dhe filloj te njejtin avaz me mua por kte rradh sisha vetem motra me vellezerit me te vegjel sme linin vetem ne asnje menyre edhe mami filloj ta ruante ate se zdonin ti ndodhte gje kur e pa qe spo me fuste dot me ne dore filloj te pinte vinte i pire bente sherre ne shtepi jasht e babi vendosi tme vriste mua dhe nji nate kur po flija kishte marre ciften dhe mkishte vu jestekun ne koke e ciften tme qellonte por motra me mamin se kishin lene une e mora vesh kte mbas ca vitesh se nuk e dija ma tregoj motra une si urreva kurre prinderit e mi por dicka vdiq ne shpirtin tim drejt tyre ate kohe ku ata duhej te mbronin mua te kujdeseshin per mua viktimen e jo per lendusesin mbasi kaluan dy muaj po kthehesha nga shkolla kaloj me makin me dy shoket e tij e me futi ne makin me arsyen pse isha vetem e do me conte ne shtepi nuk doja por me kapi nga krahu shoket i thonin leje te ik vete zdo i zbriti nga makina ikni se e di ca bej me motren time u nise me makine edhe pse qaja e i bertisja per ata qe e njihnin ai ishte engjell i edukuar asnji se njihte si une nuk di as vete se ku me coj me makin nji male dhe filloj zakonin e tij por kte rradh i gjuja dhe sikur zoti me dha force ti dilja nga duart e me terhiqte nga kembet por i dhash nji shkelem ne fytyr e ika lendup as vete zdija ku por arrita dal ne rrugen kryesore dhe arrita ne shtepi babi me pa te grisur bluzen e pantallonat i mbaja me nji dore e kuptoj direkt ckishte ndodhur nuk foli e doli te priste te vinte ai me makin erdhi ai sikur skishte ndodhur gja zdinte gja ateher babi me tha mua mos fol ik nderrohu e jajde shtro buken o zot thash cfare jete smundem ma a e kuptoni a jam femija juaj une o jo ?…thy qafen kjo ishte prgj e babit tim te dashur ika mora nji laps e leter dhe fillova te shkruaj lamtumiren time vendosa te lenduse veten time 13 vjec do i mbushja mbas 5 muajsh ate kohe fejuan dhe motren time e tmerri ishte me i madh se ajo me mbronte tani do ikte dhe do ngelesha vetem ai do bente me mua cte donte se ndalonte njeri ishte kuptuar ose mua do me gjenin ndonji plake tme martoshin tme hiqnin qafe por spranonte njeri nji femij duhej ti mbushja 14 vjece te pakten une skisha gjoksin akoma as mestrunazionet skishin ku tme conin atehere vendosa ti jap fund vete dhe ku do ishte me mire se ne nji lume ku banonte halla ime se dhe ajo e dinte kte histori mbronte vllain si te gjithe i kerkova tme conin ca dite te rrija dhe per cudi me cuan mua dhe vellain qe kisha 3 vjet me te madh letren e shkruajta dhe e futa ne jestek qe ta gjenin kur une mos te isha me. ..por ate mbremje ne shtepin e halles ishte nji cun se di as vete pse por u dridh zemra ime kur e pashe me zgjati doren te pershendeteshim dhe aty ndaloj bota ime iku dhe sikur une se di as pse doja ta kisha afer me jepte siguri ishte hera e pare qe e shihja ai ishte nji vit me i madh se une por jepte me shum sikur 18 vjecare i gjate dhe trup i mbushur gjith naten lutesha ta shof perseri dhe fati deshti te ishte komshija i halles erdhi te nesermen ne shtepin e halles solli nji liber qe e kishte marre per ta lezuar une aq doja dhe dal me lendup tek dera ne oborr zdoja te ikte dhe i thash hajde prite se tani vjen burri i halles jo tha se kam pun o zot si me dridhet trupi tani qe po e kujtoj iku dhe librin ma dha mua i shkova mbrapa dhe e ndiqja cdo levizje ti por fshehurazi nuk doja tme shifte e doja si e marre doja te ishte i imi ai duhej tme jepte jete tme shpetonte nga tmerri qe kisha vetem ai mund tme jepte nji shprese arsye te jetoja ishte i vetmi njeri ne bote qe doja prane ishte shume i zgjuar per moshen qe kishte e zgjodha me dy here qe e takova zemra apo fati se di mbas tre ditesh erdhi tek shtepija halles time dhe isha ne gjume vllai dhe dy djemt e halles ne dhomen tjeter ishte futur dhe mbeshtetur ne deren e dhomes po me shifte mua duke fjetur rastesisht vllai me thirri nga dhoma zgjohu hajde lozim me letra kur hap syt dhe e shof o perendi thash po ti ktu ?….jo tha mos u zgjo fli pa vetedije e tha e kuptova skishte treguar per mua asnji kaq kujdes une nuk egzistoja per asnji e per kte cun mjaftoi 3 dite dhe jeta ime nga tmerr u be parajse u zgjuam dhe filluam te uleshim rreth tavolines duke lozur domina mu sme pelqente ajo loj por ishte aty ne nji dhom tavolin dashurija ime djali i endrrave te mija edhe ne zjarre do hidhesh po te ishte ai aty e jo me te rrija ne nji tavolin me pak fjal i shkrujta nji leter ai mua une atij dhe te dy te njejten fjale Te dua me pa nji here ne sy dhe shum serioz je e sigurt me pyeti po i thash dhe pse te rinj e dinim cfare donim kaloj java une ika ne shtepi ai filloj te vinte cdo dite nga pallati im shi ftoft diell ai vinte nga fshat ne qytet vec tme shifte mua e kur nuk isha feshkellente te dilja sa kujtim i bukur ajo kohe mamit i tregova dhe ajo ishte dakort prinderit e mi donin tme hiqnin nga tmerri ku jetoja se sme mbronin dot o une o vllain ? ..babi sishte dakort asht rrugac femij e vertet thoshte mami por te fejohen te rrin 3 vjet.Eshte histori e gjate por tja tregoj dikujt eshte sikur po lirohem nga kjo dhimbje qe me lendu kjo jete me veshtirsit qe me dha te jetoj dhe do doja te dija fajet e mija gabimet a kam pas mundsi une te ndryshoj jeten time qe mos te vuaja kaq shumeUne ju shkruajta nji pjese por nese ju deshironi une mund ta vazhdoj historin time nese jo ska prb do ju kuptoja se jeta ime eshte roman jo vetem histori