"Pse keni bre qekaq uretje ndermjet veti oj popullat, secili prej nesh ka gabime por e verteta o se duhemi te jemi ketu per"... | Histori Të Jetës

“Pse keni bre qekaq uretje ndermjet veti oj popullat, secili prej nesh ka gabime por e verteta o se duhemi te jemi ketu per”…

“Pse keni bre qekaq uretje ndermjet veti oj popullat, secili prej nesh ka gabime por e verteta o se duhemi te jemi ketu per”…-Ju pershendes staffi dhe bashkatdhetart tmit. Kisha pas qef vetem nje keshill me than per ket popull te mjer. I thash te mjer se si ne vend tonin si ne vend te huajin na gjithkund po hjekim ne diaspor po hjekim se gjith po na nenqmojn po na thojn Auslandera e ne vend lindje po na. Malltretojn me jo jet te sigurt per nje tardhme Jo te sigurt. Jam Bab i 3 femive, i martuar, i lumtur me jeten qe kam.Nuk kam Diqka naj histori te jetes me e then gjithqka osht ok. Vetem kisha pas qef bashkvendast tmit kesaj popullates teme ti them qe qka Po lexoj komente se jo ju te Diaspores ma Kurva jo ju te Kosoves ma ku**a. Pse keni bre qekaq uretje ndermjet veti oj popullat e jemja. A skeni bre mundesi mu keshillu pa kritika pa ofendime. Jo une ma e mir jo ti ma e mir phuuu. Me tvertet e shof nje faqe shum mir e bame dhe me tvertet njeriu shef shum sende ktu dhe meson shum sende se ketu po shkruhen shum sende qe kan kalu njerzt ne jet dhe mundemi te marim mesime por do motra e vllaznie ju kisha lut mosni bre mos u beni keshtu me uretje ne qoft se keni me than naj mendim tmir jepe ne qoft se jo mos e komento hiq. Me vjen interesant perse kaq uretje perse kaq kritika ndaj njani tjetrit. Dikush me tvertet e shpreh te kalumen e vet dhe ndoshta ka nevoj sinqerisht per naj keshill qe i ban dobi qohen njerzt e Kritikojn ne vend se sinqerisht me e keshillz. Nuk jemi pejgambera secili prej nesh ka gabime por e verteta o se duhemi te jemi ketu per njani tjetrin ne qoft se mundemi ti ndihmojn le ti ndihmojm ne qoft se jo at her me mir esht te mbyllmi gojen. Sidokoft ju pershendes shum bashkatdhetar e mi dhe juve stafi i kesaj faqes ju uroj suksese qe jeni ketu dhe e keni hapur ket faqe te mrekullueshme.