Pavaresisht sa e doja, ishte katolik dhe nuk mund te ja beja familjes kete gjo, tash kam familjen dhe Zotin! | Histori Të Jetës

Pavaresisht

Pavaresisht sa e doja, ishte katolik dhe nuk mund te ja beja familjes kete gjo, tash kam familjen dhe Zotin!

Pavaresisht sa e doja, ishte katolik dhe nuk mund te ja beja familjes kete gjo, tash kam familjen dhe Zotin! – Anonim ju lutem! Pershendetje te gjithve, ju lutem te gjithe ata qe komentojn ne kete faqe mos ofendoni askend sepse ata qe shkruajne ketu ndoshta nuk kane me kend te shprehen, historia ime eshte kjo: Jom nje vajze 20 vjeqare, para 1 viti vajza halles me njoftoi me 1 djale ajo kishte shoqeri me te mirpo ai djale ishte i fese tjeter ishte katolik, nejse u njoftuam dhe filluam qe te flisnim ne fb qe te 3 bashke , u shoqeruam bashke flisnim ne Fb u beme shoke te mire ai me tregoj per 1 histori te tij per nje vajze qe kishte qene me te kishin filluar problemet me te me familjes te saj , pastaj masi kalun 2 muaj ai u nda nga ajo, me pas ne filluam te flasin edhe me shume me te, masi disa muaj ai ma shprehi dashurin po ashtu edhe mua me pelqejke shum, por kishte disa gjera qe nuk me pelqenin tek aj qe ishte katolik dhe qe kalonte shume net ne disko deri ne mengjes, flisnin shum pastaj dhe ne telefon, xhelozojke shume per gjithqka por ne pergjhthesi kalonin shume mire, kalun ditet aj me tha qe donte te ishte me mu te fliste me babin tim por un nuk doja, sepse ne familjen tone nuk ka ndodhur rast i tille, e familja ime nuk do te pranonte kurr kete lidhje ,e keshtu filluan problemet , grindje gjdo dite por prap ne mbremje gjithqka rregullohej keshty vazhduam disa muj, kur aj prap filloj me ate qe donte qe te martohesha me te kishte menduar se do te ndryshoja mendimin , por un prap i thoja gjerat e njejta derisa u ndame tasht folmi prap por aj vazhdo me gjonat e njejta n’disko probleme si me pare , por un ende kam ndjenjat e njejta per te e dua shume por lidhja jone eshte e pamundur sepse nuk mund qe te ja bej familjes kete gjo, pavaresisht sa e dua, famiilja eshte gjithqka per mua, kur kam familjen dhe Zotin, besoj qe gjithqka do te rregullohet, ju faleminnderit.