Kishe me tregu veten ma Burre, fillova me xhelozu shume dhe Ajo ja nisi me u ftof prej meje, tash po... | Histori Të Jetës

me tregu veten

Kishe me tregu veten ma Burre, fillova me xhelozu shume dhe Ajo ja nisi me u ftof prej meje, tash po…

Kishe me tregu veten ma Burre, fillova me xhelozu shume dhe Ajo ja nisi me u ftof prej meje, tash po… – Pershendetje, me sa pe shof un kokna nje prej atyne pak meshkujve qe shkrujn histori ktu ne kte faqe se ma shum paska histori te femrave, pe tregoj historin time edhe une. Ju lus per mirkuptim. Kam nevoj per keshilla… Une jam 21 vjet nga Gjilani para disa kohe me shoqni vendosem me shku me ni kafiq se ishte nje fest. Shkum ne kafiq ishim 5 shok aty taku m edhe do shoqe njera shoqe e imja e kish marr edhe motren e vet me vete, um pelqej motra e ksaj shoqes tem shum, nejse. Mas ni kohe ndodhi ni problem aty nkafiq u kapen do djem mu rre edhe kjo motra e ksaj shoqes prej frikes u afru te un ma kapi doren edhe shum um shtrengojke per dore, pastaj dolem jasht edhe u nisem per nshpi edhe un deshta me i percjell deri te shpija gjat gjith rruges ajo doren nuk ma ka nshu hiq as ni moment i percjella deri ne shpi edhe un shkova mas ni kohe nshpi edhe e gjeta te kjo shoqja jem ato nfb e bona add um pranoj meniher fillum me fol shum normal um pelqejke ajo mu shum edhe un asajna, vendosem ni dit me dal edhe dulem nmbramje me ni vend shum tqet ku ishim veq na dy aty nuk e di as vet se si ka ndodh edhe e kom puth nga aj moment fillova edhe ta du pastaj gjdo dit qe dilshmi e doja me shum e me shum ma merr menja se edhe ajo um donte mu, ishte e regjistrume ne fakullten ne prishtin dhe banonte me dy shoqet e veta ne prishtin vetem te shtunen edhe te dillen vinte ne gjilan me shum veshtirsi munjshmi me dal tanaj veq tshtunen edhe dillen, mas ni kohe fillova edhe un me ndje pak veten kishem ma burr, xhelozojsha shum per gjdo sen qe ajo bojke i bertitsha amo apet shum shum e dijsha fillun problemet gjitha nga xhelozija ime, por edhe kto probleme i kalum dyqysh si me zor. Masnej i pata kallxu qe po du mu nis me dal azil me vllavin tem okej pranoj erdh koha u nisa me dal edhe mas shum mundimeve dola seni i par masi u rahatova ngjermani n’kamp apet fillum me fol u merzitshmi per njoni tjetrin shum dojshmi mu kon ngat njoni tjetrit, kur mas ni kohe fillu apet disa probleme qe un xhelozojsha apet nonstop i shkrujsha whatsapp, ajo filloj mu lodh prej meje qe gjithmon i rrisha gati per gjithqka um thojke ti spom beson mu amo nuk ishke pun mos besimi prej meje po e ndisha dyqysh ni lloj frike qe pe hupi se e dojsha shum shum ndoshta ma shum se veten, pastaj nonstop sa her qe folshmi veq u perlajshmi edhe erdh fundi qe ajo lypi mu nda thojke jom ftof prej teje nuk pot du mo jom lodh mo thojke po kom shum stres prej fakulltetit prej familjes tanaj edhe prej teje gjithmon thojke jom lodh. Heren e par u ndajtem ajo nuk dojke me ni hiq mo per mu folsha me motren e vet me shoqet e veta tdhomes qa i ka pas edhe ja mushen mendjen mu kthy apet te un, po apet shum ftoft folke me mu mas nja 1 jave u ndajtem perfundimisht edhe nuk kena tash mo kontakt edhe pse i kom thon mem blloku n’fb edhe whatsapp ajo thojke okej t’bllokoj edhe apet nuk um bllokon. Un shum e kom desht edhe e du hala shum jom tu majt shpresa qe kur te kthena nks me u permirsu, i shkruj kaniher shum te rall ajo apet thot na dy smujna mu kon mo pashk, un e du shum e di se edhe ajo um ka desht shum amo nuk di se qka ndodhi tash qe ajo u ftof prej meje a osht problem largsija qe e kena a qka nuk po muj me dit. Tash edhe pak kom mu kthy nks me shpres qe mu kon apet bashk se e du shum. Kisha desht mem kallxu naj kush se cila osht rruga ma e mir qe me vepru un masi te kthena a me u pajtu me faktin qe sjena bashk e me hek dor a me u mondu me kthy apet. Faleminderit per mirkuptim naten e gjithve…