Pas 3 vitesh u takuam prap, u ulem ne kafe dhe e dinte mir se qka do porositi e sa sheqer do perdori, sot... | Histori Të Jetës

u takuam prap

Pas 3 vitesh u takuam prap, u ulem ne kafe dhe e dinte mir se qka do porositi e sa sheqer do perdori, sot…

Pas 3 vitesh u takuam prap, u ulem ne kafe dhe e dinte mir se qka do porositi e sa sheqer do perdori, sot… – Pershendetje, para 6 vite ne pushimet e veres u takum te agja im, ajo ishte mbesa e grus t agjes… rastesit egzistojn. Aty e takova per her te par dhe fillum me fol mes veti qka studion, un isha 22 ajo 18, ditlindjen 1 dit para meje, rastesi pas rastesie. Ishim disa familjar dhe vendosem me dal ne qytet, un isha me vetur isha edhe ne pune shum te mir, dolem te gjith se bashku por un e ajo me disa shikime tshpeshta mes veti, kaloj ajo dit u pershendetem por mua ne mendje me mbeti, fillova ta kerkoj ne rrjete sociale por nuk i shkrujta askund.. te nesermen me bie telefoni dhe prap familjaret kerkojn te dalim si nje nat para, i thash sa ta perfundoj punen ju telefonoj, u takuam edhe at dit kaluam shum mir, nganjeher humbsha ne shikimin e saj ia shikoja buzet thosha vet me vete nuk e kam at mundesi ti puth kto buz, ajo ishe shum shum e bukur, jo shum make up, veshje normale. Ate dit me tregoj se do te shkonin ne qytet tjeter dhe nuk e din a do te vij prap ktu, se jetonin ne perendim, u merzita shum, se vertet me beri per vete sjellja e saj e bukuria e saj, kur u pershendetem e shtrengova shum edhe ajo mua. Prap njejt edhe at nat shikoja fotografi te saj ne rrjet social, pa prit po me vin mesazhe nga ajo duke me falenderu per kto dy dit se ka kalu shum mir dhe i ka mbet merak pse sjemi taku me heret, edhe un njejt e falenderova dhe fillum me tregu per veten momente tmira e tveshtira njet qe kemi kalu, kalun 1 jav kishim kontakt nonstop 24h. Erdhi dita qe ajo te nesermen kish me vazhdu per ne shtetin ku jetojke, nisja u bejk nga qyteti im. Dhe un i premtova qe do te shkoja ne stacion te shihemi, sepse me vinte palidhje prej familjarve te saj, u pam ne stacion prej se largu me menzi se nuk e njifke vendin, dhe e kishim len qe pasi te shihemi te takohemi tek tualetet, hym dhe e kyqem deren, e perqafa e me perqafoj fort sikur donte te thoshte diqka po nuk e thoshte, un nuk guxoja te merrja hapin e pare ta puthja sepse nuk isha sigurt se kishte ndjenja per mua sepse me tvertet ka qen e mrekullshme karakter e zemer shum te madhe e shum e bukur, e doja ta kisha qoft edhe si shoqe. Aty ne perqafim me thot puthem dhe e tregon gishtin ne faqe, un du te afrohem ta puth nfaqe, sa afrohem tek faqja ajo kthen koken dhe e puthi leht ne buz, dhe ajo merr lendup e largohet nga aty, mbeta u habita. Vazhdoj un e shikoj nga larg, por kur me vrejti edhe ajo rrinte me shpin nga un mos te shikoja ne ftyr, pres deri sa te largohen taman, isha ne siklet e mendime duke e analizu at moment nuk e besojsha si ndodhi. Un nderkoh i shkruaj tregom si po kalon rruges, ajo me shkruan por shum shkurt, kaluan disa dit asnjeri nuk bisedum per qeshtjen e puthjes. Nje nat shum vone me tha gjat rruges ka paramenduar diqka, dhe un po e pyes qka, por nuk me tregoj, ateher i thash edhe une kam per tet tregu diqka, i tregova qysh prej momentit tpar mka bo pervete njofimi takimi bisedat e gjata, dhe tani veten se e dija se ishim me mijera kilometra larg me vinte shum rond, por nuk mund ta mbaja nveti, ajo me tha se e kishte paramenduar rruges se si do te ishte te ishim ne lidhje sepse e kishe vertetu se kishte ndjenja per mu, edhe pse ka pas oferta me te mira ne vendin ku jeton, por un i kisha pelqy per karakterin thjeshtsin time. Vazhdum kontaktin 24/7 deri ne pushimet e dimrit, erdhi u takuam 1 dit mbasi erdhi, dhe bem plan se si te largohemi vetem ne te dy, vazhdum ne ni vend ku ishim vetem ne te dy, nuk kishim nevoj per biseda por per te ndjer njeri tjetrin, kishim kalu 3 or bashk, dhe po kthemi tek te tjeret per fat nuk paten shum e shum dyshime perveq motres saj qe ishte ne dijeni. U takojshem qdo dit, vazhdoj prap ne vendin e saj ne perendim kishim mall per njeri tjetrin, ajo nuk mund te i tregonte familjes qe ishim bashk, un qdo her thoja nuk e meritoj ket person esht shum shpirt mir, shum e sinqert, jashtzakonisht e bukur, nuk i mjaftoj un asaj. Kaluan ca muaj, dhe un mora viz 3 mujore, u takuam ne qytetin e saj me njoftoj me shoqerin e saj te gjith me njifshin mes fotografis, dor shtrengum e ne perqafim nonstop, e kishim ditlindjen i bera dhurat nje parfim dhe nje kulet prej markes qe ajo e deshironte dhe shum e kushtushme, u gezua shum edhe ajo me kishe ber dhurat parfim dhe nje kmish. Un isha te agja per vizit pasi vizen i kerkova tma dergonte aj, ajo vinte tek tezja dhe bashk me vllaun e motren e saj vendosen te rrin me mu nje nat, ne kemi bisedu per marrdhenje dhe ajo ka then se esht e virgjer… ne fillim kishte frik me largoj duke thene se sesht gati dhe se un po nxitojsha, u nervozova po nuk thash as nje fjal, dhe e ndezi ni cigare dhe me vjen nga mprapa duke mledhatu e pyet se a jom ende nervoz, thash jo nuk jom per ngut, vazhdum qdo jav e bente punen qe te kalonim naten bashk, nje nat vet u dorzua kerkoj mardhenje, e pyeta a esht e sigurt, tha po, po pik gjak nuk dol, dhe baz ndjenjave te saj mendova se nuk esht hera e par per te, per gjak okey i besova mundet me ndodh 1 ne 100, po ndjenjat e saj qe mundi me duru gjat me beri te dyshoj, por nuk i thash asgje se ka then kurr askend as nuk e ka puth e jo diqka me teper. Kaluan ditet tjera shum mir, erdhen ditet e fundit te vizites dhe kthehem kosov, u merzit por un i jepsha kurajo se pak jav kan mbet dhe jan pushimet e veres. Dhe ajo do te i tregonte familjes se jemi bashk, pamarr parasysh vendin e tyre ajo do te vazhdonte me mua sepse me donte shum. Un u ktheva ne kosov por ajo pas 2-3 dit ndryshoj shkruante rrall me arsyjen se ishte ne pun, ishte lodhur ne pun flinte heret , vikendev mori pun te dyt, i bojsha pyetje se qka ndryshoj se u dallojke shum, por jo vetem se mu po me duket ashtu se nuk ka ndryshu ajo njejt esht okey, e lam ashtu prita deri sa erdh ne kosov, u takuam por ishte e ftoft shum e pyeta se ka kohe qe ka ndryshu a esht problemi tek kam bo diqka gabim apo qka, edhe pse per gjithqka i tregojsha ku isha me kend isha, as syt te ndonjera sme ka shku e le mo me tradhu. Bisedojm dhe thot se esht e veshtir te mbahet dashuria ne distanc e raporti i familjev dhe se un po i bej presion se spo ka kohe per mu, dhe i thash ka ndodh deri 2 3 nates kemi shkrujt e tash me thu 9 po flej, ajo gjente arysen se puntonte 2 pun, i kerkoj tma jap telefonin nuk pranon, pasi qe fjeti at nat ia kontrolloj mesazhet dhe fillova te dyshoj, por gjuha e huaj e nuk kuptova mir, po e pyeti ne mengjes kush esht ajo hidherohet se un skam besim te ajo, edhe lshim ball per ball bashk shkaku i te tjerve shkrujshem mes telefonit, dhe me bllokon. Bisedon me te tjeret dhe deshiron te shkoj ne qytetin tjeter, un mundohem ti bej shenje qe te me lajmrohet dikun, por jo e kot, vazhduan qytetin tjeter dhe pas disa ditesh e kuptoj qe edhe ka shkuar ne shtetin ku jetonte, kishin kaluar afer 2 jav dhe nuk kontaktum, me largoj blokun dhe kerkoj falje per sjelljen e saj dhe se ishte shum shum pishman dhe qante, i thash se e mira ishte te flisnim sa ishim bashk te sqarohemi, dhe se sjellja e saj me beri edhe me shum te dyshoj, mesazhe biseda qdo nat te mbane me dike tjeter nuk ishte e logjikshme per nje femer ne lidhje, e tek un arsyetohej se po flinte. Ajo tha se nuk kishe askend, por vetem nje shok tvjeter, por ndjenjat iu ishin perzier largesia malli ndoshta familjet tona sdo te pranonin, dhe i thash se kemi pas kohe ne fillim me mendu per kto gjera dhe ndjenjat e tua, un i kam besu syve tsaj, qante e kerkonte falje, se do te bente gjithqka per mua , u merzita shum i thash se nuk esht dasht as me fillu duke e dit largesin, raportin e familjeve… ia lem kohes te kaloj pak, isha nervoz me te shum sepse me jav e muaj nuk ishim bashk, e edhe kur u takum menjeher kerkoj te largohet, ajo tha se kete e kishe ber qe tme del prej zemres, se e kishte dit qe sdo tjemi bashk, dhe tma lehtsonte mua kishe vepruar ashtu edhe me shokun e saj, then te drejten nuk i besova dhe u ndam. I erdhi ditlindja e saj ia urova dhe tha se u habit e nuk e ka prit se ia uroj dhe me tha se kam qen dhurat prej zotit, njejt ma uroj ditlindjen ajo pas 1 dite. Mora vesh se kishe ardh ne kosov doja ta takoja se kisha shum mall per te, po nuk mund ta duroja prap te ndahesha, vendosa t shkoj ne shqiperi pushime, kshtu veprova per 2 vite radhazi, asnjeher sme ka maltretu zemra per dike tjeter sme ka terhek askush… nje dit veres me shkruajti vllau i saj , tha se ishe ne qytetin tim dhe donin te takoheshim, u takuam te dy ishin bashk, u takuam mas 3 vitesh, kur i zgjata asaj doren e vreja qe asaj iu dridhshin duart e edhe mua u perqafum shkurt, syt nuk me i largone dhe e dinte mir se qka do porositi e sa sheqer perdori, i thash hmm spaske harru, vllau i saj kishte dyshime por skishte then diqka konktret, shikimet e saj bukuria e saj me habiste, kaluam disa or bashk t 3 pyet a e kam dikend se tash ka bo ca vite dhe i tregoj telefonin fotografit se nuk ka asgje, dhe me shkruan mesazh se buzet e saj per here tfundi i kam puthur une. Kaloj ajo nat kaluan jav muaj nuk mbajm kontakt se vetem po lendohemi te dyt, me ka thot se mka dasht me tvertet e edhe un i kam besu. Une tash 6 vite ende e dua, nuk e shoh veten me dike tjeter ende mendoj per te, shikoj fotografit vuaj ne heshtje per te, skam zemer per dikend tjeter.