Nuk e kam as shkollen e mesme, i fejuari me thot shko ne fakultet,une e kam genjy dhe po ndihem teper e ulet... | Histori Të Jetës

Nuk e kam as shkollen e mesme, i fejuari me thot shko ne fakultet,une e kam genjy dhe po ndihem teper e ulet…

Nuk e kam as shkollen e mesme, i fejuari me thot shko ne fakultet,une e kam genjy dhe po ndihem teper e ulet…-Pershendetje histori e jetes!Anonim ju lutem, ju lutem gjithve qe e lexoni keshilla pasi met vertet jom mbush stres dhe sjom aspak mir, Un jom e mbushur me halle e derte kom shum sene per me tregu poor kohen e fundit sjom mir dhe kom nevoj mu shpreh, po tregoj pika tshkurta, un jom rrit e jom lind ktu ks gjithmon ne kushte te veshtira, kom mbaru vetem tetvjeqare skom pas kushte me vazhdu shkollen e mesme, jom ndih gjithmon e vetmuar nuk kam as moter as vlla , vetem prindit, gjith jom mbyll mrenda ndhom jom mush stres, e kum pas onderr me vazhdu shkollen po skom pas kushte, neise tona fillova me bisedu me nje djal rrjete sociale kem kalu bashk 1 vit tani jom e fejuar me to qe 1 vit fejes dmth 2 vite jemi bashk , por gjith me permend shkollen, pse se ki vazhdu , un e kom genjy qe edhe tmesmen vetem e kom, eh tash pom thot vazhdoje fk, un po ja boj tani esht von, un tani jam 24 vjeqe, ia boj dej tash e kisha kry, thot von nuk asht kurr, a un nfakt nuk e kam as shkollen e mesme, smuj as mi tregu qe se kom, me doket qe e uli veten shum posht, edhe i fejuari asht xheloz sepse familje tij jon krejt shkollum me profesion nuset ne at familje e gjith kta, vetem un joo, eh mu mka hy stresi nkry tash spo di spo muj as qysh mi tregu qe se kom shkollen e mesme, nuk edi a muj me marr najqysh met holla me pagu, e tona me vazhdu shkollen e larte, kohen e fundit prej stresit, merzis kom qene e semur psiqikisht, prindit me kan dergu tek nje hoxh, tash jom mir elhamdulilah, poor bohem shum vesvese me ment e mia, nuk kam askend tja qaj hallin, nuk di qfar te bejj, un te fejuarin e dua shum por shkaku i shkolles shpesh her mendoj edhe mu nda vetem ta largoj ket stres pi kry aq shum.me mundon nuk di si te veproj qfar te bejjj, ju lutem naj kshill nese keni apo nese dini qe muj me mar shkollen e mesme najkun me pagu,pa e dit i fejuari, e tona ta vazhdoj shkollen e larte, do te jem shum e lumtur, Inshallah keni naj keshill me ndihmoni sadopak, se qka me bo qka asht ma e mira, kisha pas deshir te martohem e te jem e lumtur si gjith shoqet emia, poor asesi nuk mundem gjith me rrin mendja tek shkolla, gjith ma permend, mua me dhemb shpirti, edhe kur shkoj tek familja tfejumit me doket vetja shum e ult, ata gjith me profesion, bisedojn per pun, un rri nvete mendohem jom shum e stresavt, mejher i tham tfejumit po shkoj nshpi, me doket se skam lumturi ne at familje, nga njera ane e dua burrin shum, nga ana tjeter smuj mu kon e lumtur kur e ndi veten qaq te ult para tyne, ishalla muj me mar shkollen e mesme dyqish, e tona e vazhdoj edhe shkollen e larte, ndoshta dot jem e lumtur ne at familje, burri ka qef te jem e shkollume me profesion, lejjen mka thon me hy me mar,nuk edii qka me boo, ..Nuk edi a kom mujjt me spjegu mir po nuk jom mir aspak besomnii…ju prsh gjithve..