Para syve te Burrit Vjehrra bohet kishe po e don djalin e mu, kur shkon Burri nuk len fjal pa ma thon! | Histori Të Jetës

Para syve

Para syve te Burrit Vjehrra bohet kishe po e don djalin e mu, kur shkon Burri nuk len fjal pa ma thon!

Para syve te Burrit Vjehrra bohet kishe po e don djalin e mu, kur shkon Burri nuk len fjal pa ma thon! – Pershendetje Jom nga Kosova e martuar qe 1 vit e gjysm. Un dhe Burri jemi njoftuar dhe pelqyer me deshiren ton dhe ai me propozoj martes normal un e doja shum dhe vendosem te martohemi besoja se do kem nje jet te mir thash me vete do jen femra me e lumtur ne kraht e keti qe e du shum por nuk doli ashtu. Gjithqka u shua mbas 2 muajve martes nisen grindjet maltretima e gjitha te kqijat dmth e shtin shum burrin dhe ky menjher me maltretute pse nuk beja diqka mir punet mora vendim disa her mu nda edhe pse shum veshtir un e doja shum por familja ime me than mos u ngut osht pa pun kuptoje osht nervoz ti mundohu sa ma shum mi kshyr punt tua let thojn ata qa dojn ti bonu kishe spo ni thash Ok i thash burrit du me pas femi qdo her me thojke heret por muajt e par nuk mbetsha dhe un u merzitsha shum pse spo mbes shtatzan ai me thoshte qka tkom faj un qe smunesh me bo as fmi aty mua me hyni inati shum dhe hyra vet pash se si duhet mbet disa prova dhe mbeta shtatzan mendova qe gjithqka do rregullohet ama jo nena e dashur e ti sod e at dit qka ti thot ajo ai ben ne mua un skam fol asniher kta me kan prish mua kta me kan nxjerr guhen pa menduar kurr qe do behem njeri qe urrej nenen e burrit un linda femi ai njejt maltretime njejt dhe u ndala te familja por me shtike ne dhe djali saher e merja ne krah me dukej gjithmon si jetim zot mos provo per hater te djalit u ktheva tash duroj qdo sharje qdo fyrje nga vjehrra dhe burri im dhe skam qka te bej me thon ec djalin ski me pa kurr me sy nganiher burri o krejt ndryshe ka ni dit e ka knaqesh me to tuj bo muhabet e hjg ni dit e ka tmir te tjerat veq kshyr ku mem zo keq punt shpis dhe memu kap .Tash un po thom okej nan e ka le te ngon e di qe ko mu bo dhe un me vjeherr me emer Zotit amo un jom ka tmerrohna kur burri osht jasht shpis ajo gjun me fjal qka sfol per mu ma ka inat vetem se jam shum e vyne edhe djalit mi thot gjithqka kur vjen burri bohet kishe po ta du djalin nuk po muj me ju kuptu oj vjehrra pse ne fillim po boheni kishe te dashne e si ti merni nuset poj qitni dhomt! Aman un kom fillu me deviju burri me vjen gjysm nate rrin tan kohen tel me thon ndihmom me fmi diqka ta bon jeten bajat ni min ne majt djalin 100 fjal ti thot nuk u kon qeshtu burrri jem neve mengjesi na ka qel tu kesh e tu bo hjg mes vete pse mbas 2 muajve martes ndryshoj burri jem qka me bo du mu qmend po e ndjej mungesen e tij saher provoj me fol me to tfol me nervoz dhe thot jam nxon trg ju lutem un nuk ja ofendoj as nanen as baben as kerkon tina amo vjehrra ka veq djem qika ska ndoshta qata sja din rejes se di trg ju lutem pa ofendime a jetohet kshtu me merzit lot dit e nat Anonim ju lutem.