Familja e Burrit nuk jan ne gjendje ni sen ma t'voglin me ma ble, e knej qesin kanun e munohen mem shtyp por... | Histori Të Jetës

kanun

Familja e Burrit nuk jan ne gjendje ni sen ma t’voglin me ma ble, e knej qesin kanun e munohen mem shtyp por…

Familja e Burrit nuk jan ne gjendje ni sen ma t’voglin me ma ble, e knej qesin kanun e munohen mem shtyp por… – Pershendetje te gjithve me se shumti pershendetje per femrat cilat po jane viktim e sinqeritetit dhe sjelljes vet per ato femrat te cilat po vuajn shum nga lloje e lloje ngjarjesh shpesh po lexoj histori te ndryshme te tynve te cilat nganjehere po i lexoj me lot nuk e di pse ne jemi e vetmja qenie e cila i perjetojm gjitha vuajtjet dhe barrat e kesaj jete dhe prap se prap mbesemi me te keqijat ne jemi ato qe burrave tane ju dhurojm dhuraten me te bukur femijen burrit dhe familjes se tij dhe prap na mbysin me gjera e fjale qe aspak si meritojm ne jemi ato qe i hekurosim i pastrojm i fshim gjitha gjerat te burrit dhe familjes e ne fund na mbysin me lojra fjalesh e ngacmimesh ne jemi ato qe brengosemi se a ka ngrene ushqim dhe ndjejm keqardhje kur burri vjen i lodhur nga puna me besoni po shkruaj me lot ne sy jam nje femer shum e fort gati se shum gjera perjetova ne jete shum dhembje te cilat ende po i perjetoj si ne familje time si te burri kur isha te familja ime ne moshen 15 vjeqare fillova te punoja ta mbaja veten dhe familjen ishte e pamundur gjithmon kam vuajtur per gjerat elementare kur mu nevojitshin ne shkolle asnjehere nuk i merzitja prinderit tju kerkoja te holla gjithmon shkoja me veshjet e shoqeve te mija me veshjet qe ato benin rahmet me mua dikur shum me vone mu shkaktu migrena kisha dhimbje te medha te kokes qe aspak si duroja tani jam martuar kemi dhe nje femi por vuajtjet e mija po e shoh qe skan te ndalur as familjen e as burrin nuk e kam nga ana ime burri im gati se gjdo nate del muzikave me shoqeri e mua me le ne shtepi as edhe njehere nuk i interesoi se cfare desha une apo se cfare kisha deshir gjithmon me ka shkelur me fjal para familjes se tij dhe times gjithmon me ka poshtersu kurr nuk i kam kerkuar edhe gjerat me elementare qe mu kane nevojitur per te mi blere nganjehere e zija edhe duke shkruar me tjetren qe dikur e kishte pasur me thoshte se e kisha shoqe paramendo familja e tij edhe ketu e mbronin ehh cka ka lidhje shoqe e ka pas me pas dasht e kish mar eh pash zotin cfar shoqe ku i kerkohen foto shoqeve ne mesin e nates gati se kurr nuk dal me burr tem edhe kur dal familja tij ma bajn me helem qkas um thojn nuk jan kan gjendje ni sen mat voglin me ma ble e plus qesin kanun e munohen mem shtyp kur ky del naten as qe e kundurshtojn mu mthojn ihh cka pse del ky o djal ka punt e veta ah puna vet nmuzik me ata drecen shok qe ma prishen jeten qe dalngadal kan nis me ma shti naj smuj krejt shpesh e mallkoj burrin ni dit bile ish kan tu ba ndeshje kur u kthy i thash ksaj here paske pshtu heren tjeter e then kryt po kqyr mir ku po hin ngjynah se mun i dekt me ardh te shpija me dek osh mir po jet sakat e qajo qe duhet met kqyr jam un e jo shokt e tu se ata neser keshin thojn kqyre qaj bam budalles vallahi jom tu shkru me lot nsy pom plas zemra per gjdo nat pe lus Allahun me ma qu ni smuj e mem hek pi tij se mu da skom ftyr e kur tum hi smuja qat her nashta ma di vleren qat her tum shtin ndhe nmoshen mat re tjetes sem se mi ka prish andrrat per jet ma ka shkatrru gjdo shpres pse be o zot na qa jem tsjellshme te urta bim ndoren e lloj lloj gabelit a thu a ka me pas naj her drit per neve pse na ka mallku kaq shum Zoti pse gjdo moment e lypi me shku prej ksaj bote se veq qajo mrahaton sum ka met rrugdalje tjeter! Ju pershendes shum dhe uroj qe femrat tjera qe kurr mos tbin nfate te tilla.