Para krejtve Burri m'tha "I kujt eshte djali se Ai i jemi nuk eshte", mu duk vetja si nje mbeturin dhe prej asaj nate... | Histori Të Jetës
I kujt eshte djali

Para krejtve Burri m’tha “I kujt eshte djali se Ai i jemi nuk eshte”, mu duk vetja si nje mbeturin dhe prej asaj nate…

Para krejtve Burri m’tha “I kujt eshte djali se Ai i jemi nuk eshte”, mu duk vetja si nje mbeturin dhe prej asaj nate… – Pershendetje! Anonim ju lutem. Jam nene me dy femije. Jam ne udhe kryq nuk di me cfare te te bej, kush ka mundesi te me japi nje mendim! Jeta ime ka filluar ne Vitin 2005 qe ka Mare tate pjeten, jam Fejuar me bashkeshortin pa deshiren time edhe pa miratimin e prinderve ,me pak fjal me ka dhen xhaxhai me zor Tek kjo familje. Dy muajt e pare te fejes kemi kaluar shume mire! Me mbante si nje princesh, me blinte shume gjera nga me te shtrenjtat, por mbas dy muaj fejes?! Me mori virgjerin edhe qe ate dite ndryshoj 100%. Ushtronte maltretime fizike dhe psikologjike mbi mua. Bashk jetes Po behesh e padurushme.edhe jam ndare Shume here , por Babai nuk me lejoj asnjehere te ndahesha nga burri se i vinte turp. Eh mentaliteti jon. Mbas dy vitesh martohemi ikim jasht shtetit isha shtatzane, vjen djali ne jet. Ky zotria nuk ma pranoj djalin, ne syte te familjareve te tije me thot, I kujt eshte djali ! Se ai nuk eshte i imi, nuk gjeja dot me fjal ti thosha per moment, mu duk vetja si nje mbeturin, me eshte shembur Bota mbi koke ate nate nejse iku ajo nate. Bashke jetesen e vazhdonim Po nuk kishim me ngrotesi te njeri – tjetri e shikoja veten si te tepert ne ate shtepi nejse. Po iknin ditet edhe ditet po beheshin me te veshtira, me shume probleme nje tragjedi qe me ka ndodhur me djalin ai nuk me erdhi ne spital te rrinte me djalin te me pyeste si eshte djali apo cfare ndodhi? Shume kam vuajtur nga ai Person edhe Po vuaj akoma Shume ! Ka qen muaj nendor i vitit 2015 me mere ne tlf nje Person gabimisht. Edhe folem me thot me fal kam ngaterruar numrin i them mos me mer me ne telefon se jam grua e martuar edhe mos me krijo probleme me Burrin. Nuk me mori ca dite me ne tlf. Nje drek me mere ne tlf edhe me thot kush je ti se ai zeri jot mua me ka ngelur ne mendje edhe gjumi naten nuk po me ze, i kam bere dhafe edhe i mbyll tlf, kalonim ditet ky vazhdonte me merte ne telefon por pa numer sa me degjonte zerin edhe e mbyllte nuk me fliste. Ka qen Data 1 Janar 2016 me mere direkt ne tlf edhe me flet, kemi bere Shume dhafe ne tlf ate dite ! Por ai kembnguli aq shume sa me beri per vete. Kemi folur shume gjate ate dite sa shkembyem edhe adresat e fb, me pa e pash me ante fb. Mbas ca ditesh qe flisnim ne fb ne filluam edhe po flisnim ne Skype cdo dite nga 3-4 ore. Ditet iknin edhe gjerat po beheshin me te veshtira sa po flisnim edhe per gjerat tona me intime. Mbas 3 muajsh qe ne flisnim rregullisht, atije ja gjen nusja e Tije sms qe kishte folur me Mua. Se eshte i martuar ka edhe nje djal. Gjerat moren Shume keq nga ana e atije sa u semur 3 jave ne Spital ,si doli nga spitali ka ndejtur 3 muaj shtrir ne shtepi, Por si ndodhen gjithe ato gjera ai Po prap nuk u shkeput nga un, ne flisnim prap rregullisht sikur skishte ndodhur asnje gje. Vjen nje Moment un i them stop se nuk eshte e drejt kjo qe Po bejm,edhe vendos un largohem me Burrin edhe me femijet shume larg ne nje shtet ne perendim. Ai se priti mire kete vendim, nuk me foli per 3 muaj, mbas 3 muajsh kishte hapur nje fb te rremt edhe me kishte shkruajtur, fjalet e tije me preken shume, filluam po flisnim prap rregullisht, mbas dy muaj ja gjen nusja e Tije fb qe ne flisnim, kishte pare gjithe cka edhe i kishte lexuar te gjitha sms qe ne kishim shkembyer, nuk kishte me keq per ne te dy. Uff as vet nuk e di si doli ai nga situata nejse. Rri ca dite hap nje fb tjeter edhe ne vazhdojm po e njejta gje edhe sot e kesaj dite. Por edhe sa! Deri kur do vazhdojme ne keshtu? Nuk e di ndihem shume keq. Ai po vuan shume se nusja e tije e ka mare vesh qe ne vazhdojm e flasim. Me vjen shume keq per ate se ajo nuk ka faje edhe pse te vuaj kaq shume nga ne uff. Si ai edhe un jemi shkeputur shume nga jeta bashkshortore. Ai kerkon te vije ne perendim ku jam un. Nuk di me cfare ti them ,ne nuk rrim dot pa njeri – tjetrin por jan 3 femije ne mes, cfare faje kan ata qe te vuajn per ne? Ju lutem me jepni nje mendim se jemi ne udhe kryq te dy. E di po lendojm njerez te pa fajshem. Por ndjenjat tona jan shume te forta…