Oj nena ime nese je mbi faqe te dheut e merr frym nuk te uroj te jesh mire, me le per 30 vite te pres dhe akoma...! | Histori Të Jetës
jasht shtetit

Oj nena ime nese je mbi faqe te dheut e merr frym nuk te uroj te jesh mire, me le per 30 vite te pres dhe akoma…!

Oj nena ime nese je mbi faqe te dheut e merr frym nuk te uroj te jesh mire, me le per 30 vite te pres dhe akoma…! – A keni mundsi me postu prap ket histori jam lodh duke kerku te verteten kam smundje jam keq emocionalisht spo di pse me ka ndodh keshtu ama edhe pse nuk lajmerohet ajo e bekuar qe 32 vite vuajtje pa identitet. Pershendetje faqe histori te jetes jam aj djali qe kerkoj prinderit biologjik ket her ne ket situat te cilen ndodhemi desha te shkruaj me shum si keshill per gjithe ata njerz te cilet mendojn se izolimi eshte i rend dhe i pakalueshum se ka per te len pasoja ne shendetin mendor se ka per te krijuar nje zakon te ri ne jetes se si takon disa te aferm familjar kusherinje daj etj etj per nje kohe te caktuar se kan per te ngel kufomat pa u perqafuar mbi dhe dhe se si mos te shkohet ne varrim te atije apo te ktije, ju them se une ka 30 vite qe nuk flas me me te dashurit qe njeriu mund te njof ne ket jet prinderit me shum nenen nga e cila mori gjakun u zhvidhua ne barkun e saj u rrit si fryt i pafajshum edhe pse sidomos tani njeriu ka nevoje te ket se paku nje sms nga njerzit e vet te pyesin a je zgjuar dhe aje mir me shendet asgje me shum pasi ne kte kohe nuk vlejn tjerat pyetje ajo grua nese eshte mbi dhe nese eshte duke marr frym ne tok thith ajrin e kti qielli i cili na mbulon te gjithve pa njoft kufi, nuk mundem me te uroj te jet mir pasi une nuk jam pasi une nuk ndihem hiq mir 30 vite mendoj se nese vdes a dot jet edhe ajo se paku ne varrim timin pasi sot me shum njerzit mendojn vdekjen se jeten, mendoni pak o lexues te nderuar une per 30 vite edhe pse kam jeten time te rregulluar nuk pranoj telefonata nuk pranoj sms pasi nuk kam te aferm te me shkruajn apo thrrasin edini ju se une nuk flas me askend ne tel me kamer edhe nese eshte shoku im me i ngusht pasi nuk me pelqen me as vetja ime mendoj se dukem aq keq sa nuk dua ta shof veten time, per at nene per at njeri qe me ka sjell ne ket jet nuk di si eshte jeta po flas per timen nese ende mendon se eshte pak kjo ajo eshte e vdekur pasi njeriu per se gjalli nuk e braktis nje pjes nga trupi tije, per mua karantina izolimi ka filluar ne diten kur kam lind jo qe tani ne kte kohe ka shum rendesi kjo pune si te jem me te si mos te jem me te eshte e njejta gje pasi qe keto dite te veshtira jo per shendetin sa per ekonomin mirpo ajo eshte qe duhet kerkoj nje her falje per gabimin me te madh qe mund te bej nje njeri ne jet dhe te fitoje ate falje per veten e saj familjen e saj dhe gjithe ata njerz qe e njohin nuk eshte patjeter te bej pasi nuk e ka ber deri sot e kur ka qen ne gjendje ta le femijen e saj edhe ne luft mos te interesohet per te kjo disi po e zbeh arsyen po e humb peshen e nenes mirpo prap se prap une nuk mund te gjykoj pasi nuk i di rrethanat ne te cilat ka qen ajo grua deri ne at pik sa ta le femijen e saj si do qe te jet une e kam kerkuar shum shum pa mas mirpo pa asnje efekt per te qe dmth ne gjitha emisionet e mundshme se po e sho shpesh ne komente nga komentuesit lype ne ket ose ne at emision ate sikur ta kerkoj edhe ne qiell dot jet problem ta gjej pasi une letera nuk kam te gjitha jan fallc e ajo mund te fshihet si te doj pa pas frik se mund ta gjej eshte ajo qe din per mua ne detaje edhe mund te me gjej kurse une ate asnjeher.