Shkoi per nje kontroll para lindjen dhe u lajmerua nga Italia, ajo shkoj pa... | Histori Të Jetës
u lajmerua nga Italia

Shkoi per nje kontroll para lindjen dhe u lajmerua nga Italia, ajo shkoj pa…

Shkoi per nje kontroll para lindjen dhe u lajmerua nga Italia, ajo shkoj pa… – Pershendetje per te gjith jom nje djal nga kosova jom 26 vjeq qysh ne moshen 18 vjeq jom.dashuru nje vajze nga shqiperija dhe a ajo ishte 18 vjeq ajo u kan femna e pare jeten tem dhe un mashklli i par jet saj pas 6 mujve jem feju dhe qysh ne moshen 19 vjeqar jom martu 4 vite jetum mir jetum te lumtur dhe pse gjendja ekonomik nuk ishte shum e mir un punojsha dertimtari me dy vllezer dhe ajo kishte qef me dal ne gurbet ajo i kishte do motra ne itali 4 vite nuk deshti me pas fmi mas 4 vjete tha du fmi naj plocoj zoti deshiren erdha ni nat nga puna tha du me i than motres me mi shti letrat me shku me lind ne itali u njeva keq shum i thash jo se e doja ma shum se veten un jom gjendje syt e ballit me ja fal edhe shkoj me nejt shypni i kish shti letrat po mu nuk me ka tregu se gjo 1 muj e kam qu shypni kem e kqyrim fmin te mjeku tha vajze u gzova bolll dhe tha si du me ik para se me lind shypni se nuk muj shkoj ma thash ok e qova kur i erdh koha me ardh kosov tha un jom ne itali po besen e ke ka me te marr per pak ko dhe jam veq e jota qava u bana me marr ofunzijona u pajtova se nuk mujsha me nda se e doja shum kalun 5 muj ajo lindi nje vajze te bukur shum fillum me fol kalun dhe 5 muj un i thash smuj ma du me ardh te zezen veq me kan me ty filloj punen senet gjdo dit shkojshin tu dryshu dikur ja nisi fjalt ma te keqia bot tu mi than kam duru ma bajk bllok kam duru pas dy vjete erdh vunum kuror ikum deti u qojsha ja bajsha kafen buken u kudesha per vajze tu munu me marr me te mir ajo skish vullnet as me me fol dyshova ja kontrolloj telin aty ja nxana 4 djem te punes te bllokum i thash kush jan tha jan te puna po un skam dasht me fol me ta e jav kam ba bllok i besova i bleva dhurata rroba telefona asaj vajzes ju bleva singjire e gjith qfar dhurate i dhash pare me veti e iku ne itali un me hini xhelozija si hike kjo hike njani pi atyn numrav si ja nxana tel sa rrik on kjo me mu aj on kur nje dit i thash ma bani bllok 1 muj u pajtum un fillova tu e percilll at nr me shkruj pak mu aj on kur nje dit tu i shkru ati mi qoj sms e ti mu po jo sms dashurij thash qa te kam borq me me trathtu tu qa trupi mu dridhke se un gjajsha ko pun e gjith kun ajo thojk mus me tesh me ke lodh po me pengon dhe u idhnum 2 muj nuk kem fol as nuk me ka shkru as sen kur qitash ni nat me murr malli me pa vajzen e ja lypa ma tregoj si ndodhi se di u pajtum po un prap dyshoj si del me ta u me ta te puna hin njejten ko me ta mu ka ba smuj kjo pun letrat mi ka shti besoj deri ne janar me dalin po i kam than me duru deri te shkoj se ajo ban be rren si nuk te kam trathtu nuk pranon se un i kam than nese i don shko me ta je e lir po se di a me duru per vajze tem edhe kur te nxa me fakte me i than asaj qyre sa besnike je vllezer e motra nese keni munci me ma dha naj kshill zoti ju rujt se sen ma keq se me te met fmija ne mese te rruges nuk ka veq kush u prind e kupto kit sen po ajo thot un jam besnik jom.e paq se kam at men se me kan isha martu deri rash a un tu e prit tash 3 vjet me lot sy .