O bre

O bre qa m’ka ba Ai mu, m’thojke “Shkoj me tjera nese nuk flen me mu”, por prap pranoj me kan me to se…

O bre qa m’ka ba Ai mu, m’thojke “Shkoj me tjera nese nuk flen me mu”, por prap pranoj me kan me to se… – Pershendetje. Faqe shum e qelluar por qdo njeri qe shkrun ka hallin e vet dhe kerkon keshilla e jo ofendime. Po shkruj historin time dhe kisha dasht keshill nga ju. Jam vajz 22 vjeqare. Ne moshen 19 vjeqare takova nje djal dhe u dashurova ne te me sjelljet e tina me beri te dua qdo her e me shum po prej ati viti ndryshoj jeta ime 90% jam vajz hastreti kam babin doktor mamin avokate vellezerit kan biznes dhe studiojjn une isha studente ne vitin e par e sjelleshme gjithmon shembull ne shkoll po ashtu edhe ne fakultet po edhe lidhje me at djal me shkonte shum mir pas 7 muja me lypi virgjerin nuk pranova kursesi se mu duke heret edhe nga familja nuk guxojsha me tregu se ishte fillimi i studimeve po me ne fund me bindi qe me do nuk do me le dua ta bej me ty pse me nga pas tjerav vetem per at pun du me ba me ty dhe pranova disi per dy muaj qdo 2-3 dit kem dal me menxi qe e kem kry at pun mir shkojke lidhja studimet mir ne qdo aspekt isha shum e mir nga shoqeria kishte shum gjelozi. Por pas 1 viti nje dit muj tetor o zot me shkruajti sms se ne nuk mundemi me kan bashk se nuk e dojm njoni tjetrin sa duhet edhe ti nuk me ke tregu qe nuk je e virgjer o zot me nxani qielli at moment nje gje qe e kem perjetu se bashku mem tha jo nuk eshte o zot se kurr frajer nuk kam pas jam qmend jam mundu me fol me ta me bind diqka thash qe e ke perjetu ti vet pom thua keshtu dhe shum e dojsha. Prap ngajsha pas ti. Kisha shum oferta te mira shoqet me thojshin pse moj spo del qy qfar shance po nuk kam dasht me dal Se e kam dasht keta tjetrin. O zemra ma ndien at djal bre fillova e lash mesimin si hisha ne fakultet me rroke nje dhimbje e tmerreshme nuk dojsha me pa kerkan ne shtepi veq rat rrisha nuk hangsha mir mem fol mu duke keq nuk kisha vullnet per kurgja hiq hiq as ne shpi smu rrike rrisha te tezja o zot e pan edhe prind qe nuk jam kerkan me qun te doktori mir me tha eshte analizat gjitha mir veq nga stresi e ka e merzija prap une ashtu rrisha me qun te nje specialist me beri qdo kontroll dhe me tha mir je shum ke infeksion ne kanale urinare a ke mardhanje thash jo kursesi nuk pranova. 1 vit neper qdo specialis mir me thojshin deri dikur me tha njeri ti nuk je per doktor dhe mami pat kurreshtje mem qu te hogja se babi nuk don ne keto gjana po sdishin qa kam edhe kur shkova me kendoj kuran rreth 3 or me tha se qe sa je keshtu ne ket gjendeje i tregova qe 1 vit u habit sa keq je qysh ke duru ket dhimbje tha e ke nga sehiri te kan largu nga shkolla nga fejesa martesa ne lidhje me at djal qe je as atina nuk po i shkojn punt mir her me dojke her nuk ja nike bre hiq qas me thojke a keshtu kur nuk i folsha me thojke pse ti spom don u lodha ma mas tina. Po une kam permisu me emer te allahut po aj tash eshte hana hana qe thojn her mir me mu her keq po ju ka pjek ne kry qikjo ti nuk je ka e virgjer o zot nganjher teper kalojm mir nganjeher veq me bertet une per ta spo di ku me kqyr dikun a qa me ba. O bre qa me ka ba ai mu prap pranoj me ka me ta veq qe ma ka mar virgjinitetin. Po pa i shkru dikun kot me ka tha hogja. E ke fat e ke po nuk ju lajn sehiri me ka bashk qka me ba a din dikush mem tregu. Familja jem se din per ket lidhje qe e kam e din qe flas me ta e kan kuptu kur me ka tha hogja ama qe kam mardhenie me ta jo se din kurkush. Nje shoqe e imja me ka njoftu me nje te afert te saj ajo e din historin time qysh e qka. Kam pas ma heret po me ka njoft si qik te mir e e pa fajeshme ne ket aspekt dhe me njoftoj aj djali shum pom thirr e pom don e po don me hi ne lidhje me familje po edhe une shum e ka. Pak veshtir por ja tregova te kaluaren time aj me tha qe nuk me pengon veq du ti mem ba qe mos me ma kujtu o zot qka me ba une at tjetri me thirr nganjeher veq me dal smuj me nejt pa dal me ty mos mi dal ti ke gjet tjeter kan o e ndiej at djal po ky qe pom thot sdi shanc e mir eshte po apet masi me ata kam kalu 4 vjet e kam ba at pun apet isha kan me ta po sdi ju lutem me keshilloni. Pa ofendime se une jam ajo qe kam tha kurr per jet nuk flej me nje djal deri ne martes po mos te thot kush se dashurija pot verbojke une e kam marr shum afer zemres se se din kerkush spo kam me kan me fol. Po njeri kur po gabojke pasha allahun ma shum po ja dike vleren vetes o uroj qdo femer te ket fat te mir e mos te mashtrohet. Ju faleminderit.