nuk e du

Grus i thojsha qe nuk e du edhe as qe e preksha me dore naten, por prap nuk u ndajke prej meje dhe…

Grus i thojsha qe nuk e du edhe as qe e preksha me dore naten, por prap nuk u ndajke prej meje dhe… – Mirmbrema. Ju lutem anonym. M’falni per shqetesim, kam deshir te ju pys diqka, behet fjal per nje shok timin. Ai ka qen i martuar me ne vajz nga Ks..dmth familja ja ka gjet at vajz..ky jeton ne Zvicer. Edhe at vajz e ka marr afer vetes ne zvicer pes muaj kan qen te martuar. Dhe kshtu esht problemi tash…ky at qik nuk e ka dasht i ka then disa her me u nda ajo vajza apo gruja tina nuk ka pranu me u nda. Ajo veq i bojke presion. Veq jan perla me fjet bashk nuk kan fjet po ajoo gru ka komngul mos me u nda..nje her u ardh qe ajo gruja e ka provoku me fjal ket shok dhe ky shoku ja ka mshu shuplak ne ftyr me shum se shuplaka nuk ka qen..masnej ky ja ka thirr familjen..vllau ka ardh e ka marr at gru..Shoku me mendimin e vet se ajo tash u shku me vlla ..se familja nuk i kan jetu ne zvicer po dikund tjeter..amo ajo nuk ish shku me vlla te vet po ish shku ne polizi e ka padit shokun qe i ka mshu shuplak..jan kan ne gjygj shoku e ka pranu qe ja ka mshu vetem nje shuplak..ka pagu denim per shuplak..ajo tash esht ne zvicerr ne hajm te grave..jon halo nepermes te gjygjit per shkurrizim..ajo tash e ka bo ne gjygj kishe kyy shoku esht i dhunshem e mos me ju afru asaj..Pytja ime esht tash..ajo e ka me e vazhdu vizen dmth nuk e ka te pergjithshme se ajo ne pun nuk esht veq shoku ka qen..a e kthejn ne kosov ket gru apo a ka shanca me nejt ne zvicer..simbas avokatit esht ka hec dosja, shoki ka jep deklarat per me e kthy at gru ne ks se kyy tash esht te e pagu ket gru.. Fmi te perbashket nuk kan? Kush mundet me me ndihmu a e kthejn a nuk e kthejn.Ju flm shum. Ju di per nder nese me jepni pergjegjje!