Nusja e djalit me ka helmu dhe kam perfundu ne spital,turp ju qofte nuseve te reja te cilat po mendojn te... | Histori Të Jetës
Nusja e djalit me ka helmu dhe kam perfundu ne spital,turp ju qofte nuseve te reja te cilat po mendojn te...

Nusja e djalit me ka helmu dhe kam perfundu ne spital,turp ju qofte nuseve te reja te cilat po mendojn te…

Nusja e djalit me ka helmu dhe kam perfundu ne spital,turp ju qofte nuseve te reja te cilat po mendojn te…-Pershendetje anonim ju lutem vendosa te shkruaj nje tregim te cilin nusja e djalit tim ka dashur te me helmoj turp ju qoft disa nuseve te reja te cilat vjehrren e shohin si nje armik e jo si nje nene e burrit te saj si nje nene e cila ka rritur evladin me shume mundimdhe sakrifice dhe vjen nje nuse e cila kqyr te kthej mbrapsht e qka eshte me e keqja e cila ka tentuar te me heq qafe me idiotesine e saj une jom nje nene 53 vjecare si qdo nene tjeter qe enderron te marton djalin me nje vajze qe mundohet qe te respektoj dhe rregullon jeten e djalit te saj ne fillim kur me ka treguar djali se ka gjetur fatin e jetes si qdo nene tjeter me padurim e kam pritur qe te takohem me te dhe kur me njoftoj djali nusja ishte e bukur dhe me respektin qe me ofroj me u dha nje ndjenje qe djali im ishte njeriu me me fat ne bote ku dhe vazhduan lidhjen e tyre per 2 vite dhe qdo takim me te ishte aq i bukur per mua saqe me padurim e pritesha momentin kur kjo vajze te behej nusja e shtepise time dhe pas dy vite erdhi dita qe te martojme djalin ku ky moment per mua ishte momenti me i bukur ne jeten time ku nuk kemi kursyer qe kjo te jete nje darsem shume e madhe dhe te gjitha kursimet qe i kishum vendosem qe kjo darsem te jete shume madheshtore pasi qe ishte djal hasreti pas tri vajzave dhe si qdo prinde ky ishte momenti me i lumtur qe djali im po martohet me nje vajze e cila ishte shume e bukur dhe kishte shume respekt per ne dhe per djalin po pas marteses ne nje kohe jo shume te gjate nusja te cilen e kisha enderruar te kete djali im ndryshoj aq shume ku nuk kishte respekt per askend e posaqerisht per ne qe ishim prinder dhe humbi respektin per ne e sidomos per mua e cila ne fillim isha nena e saj per me kalimin e kohes me shikojke sikur une te isha armiku me i madh ne jeten e saj ku nuk kishte dite qe nuk me thojke fjal aq te renda sa nuk e kisha menduar qe nusja e djalit tim te vetem te me i thot po nga dashnia e madhe qe kisha per djal kurr nuk kam mundur te i thom djalit se si po sillet gruja e ti me mua pasi qe nuk kisha deshire qe djali qe ti ja thoja sepse per 25 vite kurre ne jeten e ti nuk me ka thene nje fjal te keqe ose ka bere ndonje gabim po gjithmon ka qene nje djal aq i respektuar dhe shume i bute me prinderit e ti ku per qdo nate nuk ka shkuar te flej pa me puthur ne balle ku nje dite kur djali im ishte ne pune nusja kurr nuk me ndimoj ne punet qe i kishum ne shtepi dhe asnjeher nuk dilke prej dhomes se saj deri sa djali im te vije nga puna dhe ne momentin kur djali im perfundon punen dhe ishte ne shtepi ajo ishte nje person krejt tjeter dhe te gjitha gjerat qe duhet te i bej nje nuse ajo me ardhjen e djalit i kryjke si mos te ishte personi qe per disa ore me pare nuk bojke asgje pos ne telefon edhe ne dhomen e saj isha aq e habitur saqe nuk me besojke qe kjo po i ben ato gjera e cila qdo dite me thojke fjal te renda dhe nuk me llogaritke qe isha gjalle sa qe me thojke se deshira e saj eshte qe te me sheh te vdekur kur nje dite ishum vetem une ajo ne shtepi ishte zgjuar aq heret dhe erdhi te dhoma ime ku po me zgjon dhe po me thot qe ishte e penduar per gabimet qe kishte bere ajo me mua me kishte sjellur goten me qumesht qe per qdo mengjes e pisha dhe me tha qe jom tuj u ndie shume keq per ate qe me kishte bere saqe me mbushi mendjen qe i kishte ra pishman per gabimet e bera dhe ajo ne goten time kishte vendosur aq shume hapa saqe kur e kam pire per pak minuta mua me ka humbur vetedija ne ate moment kishte telefonuar djalin dhe i kishte treguar qe nuk jam mire dhe djali nga puna kishte arritur shume shpejt ku dhe me kishte derguar ne spital ku dhe atu mjeket i kishin thene se nga pirja e shume hapave e kam humbur vetedijen dhe isha gati per te vdekur po deshti Zoti dhe me ndodhi kjo mua djali im e pa se qfar nuse e keqe ishte dhe vendosi qe te ndahet nga ajo por mua me bere te ndiem aq keq se djali im ishte shume i dashuruar ne te dhe per kete arsye vendosa te tregoj historine time qe me ka ndodhur dhe ishalla do Zoti as nje nene nuk i ndodh kjo me nusen e djalit.