Nana ime ishte e vetme ne shtepi kur nderroj jete,nusja eshte fajtore qe nuk donte te jetoj me te... | Histori Të Jetës
Nana ime ishte e vetme ne shtepi kur nderroj jete,nusja eshte fajtore qe nuk donte te jetoj me te...

Nana ime ishte e vetme ne shtepi kur nderroj jete,nusja eshte fajtore qe nuk donte te jetoj me te…

Nana ime ishte e vetme ne shtepi kur nderroj jete,nusja eshte fajtore qe nuk donte te jetoj me te…-Ju lutem ma postoni anonim.Nuk po kam qare pa shkru se don me mplas zemra..tash po mbin ne men fjalt e nanes se nan nuk te bahet kerkush.Kur e mbulova nanen me dhe per mu u kon fundi i botes aty e kom pa sa ne gjynah kom hi me ta.E sa vshtir osht per djalin me ja kthy nanes shpinen e une jam njani prej tyne qe e kam lan nanen e vetme ne shtepi per shkak qe nusja nuk pranojke ne asni menyre me jetu me te.Mos me thoni qe nuk je burre se une jam qaj njeri qe kam provu ne te gjitha mnyrat me nejt me nanen edhe me nusen ne nje shpi po si fillim raportet mes nanes edhe nuses kan fillu jo te mira.Ne ditet e para te marteses nuses ju doke qe Nana po ja len krejt punt e veq kjo po punon.Po realiteti ish ndyrshe se nana i kryjjke punt e veta e nusja i kish punt e veta po kesaj nuses tem punt e saja ju dokshin shume te mdhaja edhe ton kohen kishin fjal me nanen.U gjujshin me fjal mes veti edhe kur kishim musafir sa qe aty ishte kulmi i gjithqkafit , une si burre nuk mujsha me duru ate lloj situate.Menxi i shtyva 9 muj bashk jetes me nanen dhe nusen po mas 9 mujve nusja filloj me me kercenu se ose duhet me dal ne banes tonen ose une edhe ti thojke duhet me u nda.Nuk mujta ma me i ba ball presionit te nuses qe vazhdimisht saher qe shkojsha ne dhom me flejt ajo nuk kish tjeter muhabet vetem llafin e Nanes.Edhe ni dit u ula me nanne fola i thash Nana jem tregom qysh me ja ba se une nuk muj ma kshtu po me shkaterohet kryt kur po ju shoh qe po kapni gjdo dite mes veti , e nana jem u kon njeri shum e urt edhe gjithmone ka mendu me e bo ma te miren per neve.Me tha djali jem mere nusen e dil ne banes tane , e ty qe te kushton zemra me ardh naj her me mpa une gzohna shume edhe ma knaq shpirtin saher ta shoh fytyren,po un nuk du me ju ba probleme mere banesen dilni jetoni vet e te une ndonjeher vin bijat edhe djali prej gurbetit ( e ka pas fjalen per vllaun qe e kom ne gurbet) ,po ashtu me tha vjen edhe ti me pa Nanen tane e une nuk ma mer mendja qe mes keq se me pas nevoj diqka une te thirri ty te parin.Kur mi tha keto fjal pak u shlirova se ma qeli nje rrug per me dal ne banes tem me i ndal keto probleme qe une isha shum i ngarkum prej tyre, shkova te gruaja dhe i thash qe nga neser kam me lyp banes me qera edhe po ta plotesoj deshiren. Ajo u gzu shume per lajmin qe ja dhash mas disa dite gjeta banesen dhe u bartem.Ajo dit per mu u kon teper ran veq shpirti jem e din qka kom vujt kur ja ktheva nanes shpinen.Mas asaj dite gjdo dit kom shku e kom pa nanen te pakten 30 min ne dite edhe kur u kthejsha ne banes e thirrsha ne telefon e pytsha se qysh po kalon.Po nana jem u kon e semur prej zemres qe disa vite ajo gjdo dite ka perdor hapa edhe te tensionit edhe te zemres.Pas 1 viti e disa muj qe e lash nanen te vetme une shkova ta vizitoj dhe ajo vizit ish kon e fundit per mu kur e kom taku nanen te gjalle kam shku ne banes dhe nuk kam nejt as 2 or kur me ka thirr motra ne telefon tha vllau jem nana shkoj nga kjo bote e gjeta te vemte ne shpi e ishalla na ka ba hallall.Mu ka dok qe jam ne anderr kur motra me tha kshtu me esht dridh edhe kapaku i kokes.sa kom muj ma shpejt me shku te shpia e nanen e pash qe pernime kishte ndrru jet dhe ne ftyren e saj me rrudha e pash veten.Une ja kom shkaktu gjithe ate merzi dhe gjithe at stres une jam fajtori i vetem qe e kam ndegju grun edhe e kam lan nanen te vetme.Ishalla nana jem ma ke ba halllalll se prej asaj dite qe te kom lshu ne dhe une ma mire nuk jam une vetem po kaj dhe po merzitna teper shume e nuses tem ju ktheft prej djalit ton keshtu qysh me ka detyru ty me ta ba.Ma bani hallall se e zgjata shum ama jam teper merzitshem.