Nusen e gurbetit nuk e du se eshte e pa pastert dhe e ka gojen e madhe,Nusja qe eshte ne KS lum prinderit qfar vajze kan rrit... | Histori Të Jetës
Kisha pas qef anonim sepse sdu me pas probleme me djal se e kam per qefi ama sa per nuse hesap se baj.Po me doket qe krejt nuset ne gurbbet qashtu ishin

Nusen e gurbetit nuk e du se eshte e pa pastert dhe e ka gojen e madhe,Nusja qe eshte ne KS lum prinderit qfar vajze kan rrit…

Nusen e gurbetit nuk e du se eshte e pa pastert dhe e ka gojen e madhe,Nusja qe eshte ne KS lum prinderit qfar vajze kan rrit…- Kisha pas qef anonim sepse sdu me pas probleme me djal se e kam per qefi ama sa per nuse hesap se baj.Po me doket qe krejt nuset ne gurbbet qashtu ishin msu me jetu pa asnje kontroll veq ha pi edhe rri,nashta jam gabim po qashtu po me doket mu. Une jam ni nane 54 vjeqare jetoj me ni Fshat te vogel ka ana e Podujeves edhe nuk e di a ka vjehrra ktu a jo veq unee du me ja nis me shkru per nja dy nuse tmia. Para 7 vite e kam martu djalin e madh me ni qike qitu rrethit fort qik e mire. Lum ajo nane qa kish rrit se fort e vyme o menja sjau merr kurr snalet tu fshi tu e ba buken krejt mi ka hek punt prej dore fort osht e zoja. Kam than gjith qe me bo mu nda prej mejee e madhja nqaf em merr. Ama per qit nusen e vogel o kurr syt mos ja pafsha ma egjelllll ma ka ba Zoti. Se di qa ka lakmu ky djali jem nta a per letra a qa tyben e di se osht e Gjermanis ne Munhen jeton e djali u njofru me ta prej ni kusherines tem atje qe e kam se ajo e ka qik tkunatit. Nfillim thojsha nasht se e kam kit tmadhen ktu po edhe djali madh tash po kqyr me dal jasht se pom thot oj Nane ktu ska sen nkosove ma mire me ik prej kti veni e ti jeto me tvoglin se hon e don qashtu u kan nana me met me djalin e vogel ama me ma dhan dy en smuj me jetu me at far gubajke kurr. Qysh si vjen marre shkon rrin te nana e vet ka 3 muj as sja nin bile a merzitet djali jem a jo aa edhe kur tvjen si kapadai qohet n2 e qet ni kafe tmadhe per vete nfilxhan tmadh edhe shkon apet ndhom zgllavet dej nmramje. Skap kurr sen me fshi as dhomen e vet se fshin qysh duhet hin nusja e madhe ja hek me pustava me krejt ja lan gubqes tflliqt se njeri duhet me pas pak ftyr bre e mos me prit me ylendu me ti la diksuh teshat e me ti hekuros me nejt si princesh. Diten qe ma ka pru djali nshpi e kam dit qe o dreq e kam dit qe sen nto ska ama qe me ma plas zemren osht kur po puthen nersy krejtve qaty nsallon shkllap e shkllup tu i lidh guhat mes vete bre dala i plast sdi qa ju koft. Nuk po di qysh me ja ba se ka me mqit npsikiatri nese vazhdon qishtu ymrin o tu ma hanger kadal dal. Prej qe e ka mar djali jom plak vallahin si mi pas 100 vjet jom rrudh edhe krejt e kam prej ksaj qe mu ka koqit ktu si thi e slivrit. Nuk muj me jau pershkru qfar gubajke osht gjaj palloma neper wc tu naj blloku sholen e qa mos e gjaj zhileta tperdorta kumedit qa ka rru aty e si hek hiq peshqira tlagt neper tok o smuj me jau pershkru qe ska nuse ma tflliqt se kto tjashtit. Qysh sju vjen marre more nusja e zez ndite sodit me ba asi gjeste bre flaka i dalt. Nusen e madhe i thom qik qaq shum qe du nuk o qe si du nuset npergjithsi ama veq qita temen e kisha zhduk prej ksaj bote komplet, mjer ajo nane qa kish rrit pa pik marre pa pik interesimi me fshi as me ba buk as kurgja hiqqq bre thot njeri ja buken ja fshisen ama ajo as njanen sja don gusha. Pom vjen marre prej akraballakut kur shkojm dikun me nejt shkon i ulet djalit nprehen ky i shkreti sfol seni vjen marre edhe garant kjo shtrigulka i rroket me ba me ja kthy llafin se thot une ti baj letrat ama nuk e di qysh spo e sheh qe po boj dallime edhe me i lakmu ksaj tmadhes se une kom qef me kungjav ka tsillna ket tvoglen qe me ja ba bajat gjestet. edhe nanes tvet i kam than po flen shum po ban gjeste paldihje para burrit e meje e nana ma bon u msu me jete tgjermanisss osht evropiane ama ju nkosove sjeni msu me kto sene se jeni met mrapaaa. O si ma ka than nana e vet qat fjal e kam dit qfar pjelle o e kam dit qfar malli o e qfar edukate ka mujt me mar prej saj bre flaka i dalt se do femnave osht gjynah edhe femennn me ju than. Burri shpesh mthot oj gru hiqmu saj se kjo e merr djalin edhe ec jasht edhe jesim me kit tmadhen kshtu qe shtine nkryt ner kam hatri djalit se sban aj me na ni se idhnohet as pare kur tshkon atje sna qon shkaku i saj. Spe di a jam gabim a jo ama nuk jan nrregull qito gjeste kallzoni nese jam gabim a jo ama per mendimin tem une menoj qe e kam mire.