Nuk po du me shku ne Kosove,Vjehrra pe thirr burrin edhe po i fol per mu per gjera qe... | Histori Të Jetës
Nuk po du me shku ne Kosove,Vjehrra pe thirr burrin edhe po i fol per mu per gjera qe

Nuk po du me shku ne Kosove,Vjehrra pe thirr burrin edhe po i fol per mu per gjera qe…

Nuk po du me shku ne Kosove,Vjehrra pe thirr burrin edhe po i fol per mu per gjera qe…-Anonim. Ju pershendes! Jom nje vajz 24 vjeqare.Une e kom nje hall qe nuk po muj me perballu mo.Jetoj ne zvicer dhe jom e martume qe dy vjet.Une me burrin e qoj shum mir.Normal si krejt kemi dhe mos marrveshje nje sen cdo normale.Une po kom qef mem kshillu qka me bo.Se nuk po muj me duru as vjehrren as vllaun e burrit as nusen e tij.Per mem kuptu pi ceki do sene.Une prej qe jom bashk me burrin une e respektoj familjen e tij shum,i kom afru ju kom ble saher kom shku npushim dhurata respekt dej maximum. Nese ma kan gju najher naj fjal une kom hesht. Une si nuse nuk kom kurgjo dhurat prej tyne. Sum kan ble kurr kurgjo po nuk e kom shum gajle se i blej vet.Po familja jem e afron shum burrin e bojn gjithqka per neve meniher jon aty kur kem nevoj diqka.Familja jem i respekton,i thirr. E familja e tij kurr sna afrojn prind e mi si thirr kurr kerkush,spo majn kontakt me neve,kta prej neve po presin amo kshtu nuk shkon,as mu sdin mem thirr per kurgjo, jom shtatzan e kerkush nuk ka dit mem thirr per shtatzani.A une saher ka pas naj fest naj ditlindje naj shtatzani naj vdekje , gjith kom thirr. Mu pom vjen shum ron se une kurgjo nuk ju kom bo atyne perkundrasi un kom jep respekt dej maximum.Vjehrra jem e thirr burrin tem Edhe e kesh vllaun e tij edhe nusen dmth kunaten. Gjith i kesh , mtha tha , boni sboni. Tash ja ka nis me thirr burrin edhe po shtin per mu , po thot sene qka nuk jon tverteta , mtha i thash. Tani po perlahem me burr se ky pe len me fol. Si vllau vet gjithmon mka nenqmu si kunata si vllau i burrit amo une kurr skom fol gjithmon kom hesht se kom menu qe burri jem ka me reagu dikur. Amo tash une pe ndij veten shum e tepert ne at shpi. Une jom ni person qe i merr ngat zemre qito sene,se une nuk jom msu me bo dikush qishtu pa drejt. Qysh me shku me nejt une ne at shpi per pushime , kur ata me kqyrin me sy tkeq une smuj me ndi veten maltretuat une kur kom qen heren e fundit per her tpar aty jom ndi shum nsiklet se mkan bo mu ndi qashtu. Si cillen hap ma kan kqyr.Po une kurgjo nuk kom bo tkeqe.Une spo di qka me bo,mja permen vjehrres qe e di qka kjo po fol spo muj se pi bon be burrit mos mem tregu.Tani nuk po du me shkel me than qe e di.Une buk po di mo qka me bo , se burri nuk osht kam perkrah po ma kthen shpinen per ta edhe ky e din sigurt qe une nuk kom bo kurgjo. Po prap se prap njejt po bon. Amo qysh me shku une aty e me nejt per pushim, qysh me nejt me ni shpi kur nuk jom e mirseardhur. Une tash per qit arsye nuk po du me shku asniher ne kosov se nuk kom ku me nejt. Te familja e burrit me shku pom vjen ron.