Nuk po di qysh me mbrojt e mi dal Zot nanes tem, me duhet te shkoj jasht vendit por nena si me...! | Histori Të Jetës
Kush ti ka bo punt

Nuk po di qysh me mbrojt e mi dal Zot nanes tem, me duhet te shkoj jasht vendit por nena si me…!

Nuk po di qysh me mbrojt e mi dal Zot nanes tem, me duhet te shkoj jasht vendit por nena si me…! – Pershendetje ju lutem ndani 5 minuta nga koha juaj dhe me ndihmoni o vllazen e motra. Jom 26 vjeqar dhe jom nga kamenica problemi jem osht babi. Nuk po di ka me ja fillu jeta jeme osht me plot sfida e vuajtje une qysh hala pa lind njerzit me kan nem. Nanit tim i kan vdek te dy prinderit per 3 muaj vitin e kaluar dhe babi nuk po sillet mir me nanin. Sa her qe e ka vet nani babin per me lon me shku te dajt gjithmon babi ka bo probleme veq po kqyr me hargju pare kat shkoje autobusi edhe ti po shkon ne telefon kur e kan thirr gjyshja dhe gjyshi jem i ndjer nanin babi gjith i thojke veq telefon po rrin. Sa her qe e kan lyp dajt babin per me fol babi kurr ska fol me dajt kur ka vdek gjyshja babi nuk i ka thirr dajt me i ngushellu mas 3 mujve kur vdiq gjyshi babi apet nuk i ka thirr hiq ndersa sonte boni probleme babi i tha nanit nuk ti du vllaznit veq pse kurr sme kan thirr telefon vllaznia jot kshtu i thojke babi nanit. Tana nani i tha babit sa her qe tkan lyp me fol telefon gjith ske fol e tash thu spom thirrin tana aj ja boni nuk ti du vllaznit. Ndersa 2 vllazni tbabit shum te kqia na kan bere bile njeri prej tij i ka thon motres tem ta q**** nonen aj tjetri i ka thon babit per mu une hala pa lind dreqi fmin nbark ta hongert e fmija tynve i kan thon nanit ku*k e shum llafe te kqia e ndersa sod babi shkon i fol atynve apet a dajve tmi qe veq pse se kan thirr ne telefon nuk i don. Po kur baba jem u kon ne gjermani qaj vllau vet na ka qit prej shpis mu dhe nanin kan dasht mem lendu mu sa ishte gjermank babi e kur e la gjermanin hyni nluft babi une plot 9 muaj kum nejt te dajt fjalen e par nan te dajt e kum thon hapat e par te dajt i kum qit. dajt e gjyshrit me kan kqyr plot 9 muaj si femin e vet ndersa babi nuk i don dajt e mi e nanin e bon me kajt si fmi kur ja tha ato fjal nanit. Nani dul jasht si fmi kajke kur e pash ashtu gjall ndhe me ka shti. Po ma djeg zemren nani jem kur pe shoh ashtu. Tash un jom tu fol me ni qik gjermani ajo mka thon veres kur tvi kosov dalim me familje dhe vendosim per jeten ton. Po mua po me dhimbet nani shum se ka me hek me babin kur une te shkoj gjermani kysmet me emer tzotit. O vllazen e motra me jepni naj keshill se qfar te bej me besoni kur po e shoh kto sene qe po ja bon babi nanit spo me jipet mo me jetu ket jete.