Nuk i kam tregu burrit qe kam qene e fejuar e as sa vite shkolle kam, gjithcka eshte genjeshter mes nesh dhe... | Histori Të Jetës
genjeshter

Nuk i kam tregu burrit qe kam qene e fejuar e as sa vite shkolle kam, gjithcka eshte genjeshter mes nesh dhe…

Nuk i kam tregu burrit qe kam qene e fejuar e as sa vite shkolle kam, gjithcka eshte genjeshter mes nesh dhe… – Pershendje! Anonim bitte..Un jom lexuse e rregullt e ksaj faqe gjithashtu edhe kom shenu disa her, vetem kur shkruaj ktuh qetsohna..Un jom vajz shum me halle, qysh ne femijeri, kom kry vetem tetvjeqare, gjith mia mundu nshpirt qe skom vazhdu, se krejt shoqet emia me fk, un nshpi, tani jom 26 vjeqe, njeher isha e fejuar undava, kom kalu shum sprova n,jet por asnjeher su dorzova, gjith jom mundu mukon e lumtur.Tani jom e martume, por burri nuk edin qe kom qen e fejuar, edin vetem qe nlidhje, edhe burrin e mora me dashni, kemi kalu nje vit tona umartum pa dasem pasi jetojm shum larg, vendosum qashtu, met fejumin mka bo shum malltretime, dojke mem perdh*nu me forc por nuk ekom leju, e tash me burr jom martu gatti dy jav por saher qe mprek mkujtohet ai ipari, jo qe eduu..e urrej bile, por mkujtohet ai edhe ja boj ik mos mprek..smujjj..un jom martu qe dy jav por jom ende e virgjer ka tentu shum her por skena mujt, sdi qa mebo qe me plas ket tut qe ekom mrenda qa mebo qe t’harroj t’kalumen e filloj jet tre me burr temin, un burrin srz edesha shum me gjith zemer amo dyqish kom si stres dhe smuj me leju mem prek, nganjeher kom provu, por edhe ai ska mujt mema hup virgjerin, tash po me mundon mrenda, pse smuj mukon e lumtur un pse gjithnje me probleme me stres me halle, me vret fakti qe skom shkoll, kom vetem tetvjeqare tkryme a burri mendon qe kom edhe tmesmen, ekom genjy per shum sene, npergjithsi kom shqetsime nshpirt, si te shpetoj nga kjo situat, kohen e fundit mendoj se edhe ai u bezdis nga un, ne fillim.me deshi shum tani veq bje kajher provon mem shfrytzu 5 min e kryn at tveten edhe e len nuk tenton mo.me ma humb virgjerin, edhe mejher flen , jom afer tij por sikur mos tjem hiq as nuk me perqaf veq kthehet nkrah flen, qka mebo qe meharru qdo gje qka mebo mukon e lumtur me burr, si mi fal dashni, kur smuj, mpengon diqka, gjith grindem meto pa arsye, gjith dua mu nda pa arsye mendoj qe nuk me don me, jom shum xheloze ndaj tij ja kontrolloj gjitha, ai asnjeher sme kontrollon telin, nuk shifeshmii ka dy jav, nuk me thot me ka marr malli,mendoj se nuk me don pasi asnjeher nuk asht xheloz ndaj meje, spo di qa mebo qa kishit bo te ishit ju vendin tim, si kishit shpetu nga kjo situat qe jom, si mukon e lumtur unn…pasi gjith kom qen nstres shqetsim vuajtje, ju lutem naj keshill me jepni, sdi akom mujt me shkru mir por srz kom shum stres, shqetsim, vuajtje, smuj mukon e lumtur, ju prsh gjithve, postone mejher ju lutem..