Ish ardh prej CH, sa mujke mu nderru e me u ndreq mos me pa kunatat ashtu te lodht prej rruge se kjo eshte e... | Histori Të Jetës

kunatat

Ish ardh prej CH, sa mujke mu nderru e me u ndreq mos me pa kunatat ashtu te lodht prej rruge se kjo eshte e…

Ish ardh prej CH, sa mujke mu nderru e me u ndreq mos me pa kunatat ashtu te lodht prej rruge se kjo eshte e… – Desha vetem ta di a ju ka ndodh e juve kur shkojm per pushime me makina rruges sa femrat shqiptare i shef ne kerr te lyme xix ishte nji rast ket vit veres kur se harroj Kufi me serbi u ndalum isha me familje, nji grua kishte 2 fmij ne makin me burr ajo ish qu hallakatke bagazhin , e bani burrin nervoz i tha ec mo se u misem.ajo i tha pi boj teshat gati qe kur sa te him ne kosov mu vesh se une vi prej zvicres e sdu mdm kesh hahahaha. I bertiti burrit pak po u qetsun u nisen.mbas 5 orve mrinem ne merdare kufi me kosov kur i shof prap , kishte kolon te gjat dhe ajo me burr ishin dal nga makina e ne dolum me ec . Fati ne ishim mbas tyre sa me qesh une mu knaq edhr pse isha e lodhur. I tha ajo gruja si te him ne kosov pompen e par me nal kerrin , burri pse Tha kom mu vesh more e kom mu ly a po kujton qe un jau knaqi zemren atyne kunatave mem pa si zhaben a hahahaha. Burri i tha ndrro bon qa dush se mo drri shpi se nali edhe jom lodh ti hangt dreqi shmiknat , kur ja kthej gruja tha tash ju ke afru kosoves ja nise mr mu bo Boss .se shpirtin po ma han sa her po vim ktu . Veq mos harro se na prap kthehmi ne ch d i pagun krejt. Kishe u qetsun mbas nja 10 minutav veq kur e ka shty burrin tha ama pasoshin se un po kthehna me thmi, e bertitke sa mujke a burri i ngrati veq ja bojke mo bre zemer se ska kuptim qa je tu bo u bonum hor .edhf jom i lomaltretim skom nerva .nat moment u afru mami im edhe pse un skisha nderhy , ju foli dhe besoni i rehatoj me fjal se fjalt e engjullit i ka. Deri ne kufi vanuam gati 1 ore mami vetem me ta rrike , nfund u ndajtum eu pershendet mami ajo gruja besoni me lot filloi me qajt tha flm shume shume se sot isha nda prej burrit mos me qen fjalet e tua. Sdi qa te them me shume vetem nganihere mendoj thrm oj gra kur i keni burrat e urt mos i bani hor ne publik se nihere plas damari i te bon per spital se vertet me ja bo babit tim ashtu kamikatze ish bo .ju lodha mfalni vetem ishte kjo nji histori e rruges per Kosov. E ky rast mka qudit shume se qa ka lidhje ku vjen e qysh vjen me rendsi me kon vetvetja bre qka ka lidhje po vjen mu fry ktu e atje ne ch shkon fshin wc e ktu vjen bohet boss qysh i tha edhe burri i vete o zot kurr skisha pa as skisha ni po prej qituhi bre je dal qka pate mu bo atje qe je tamon zhab atje tu fshi e tu ngajt per me ardh mu fry ne Kosove hajj zot runa, qata duhet me ec njeri per tok mos mu bo qe me mu ska veq qe e ki gjepin ma tmusht se ai tjetri per shembull na qe vina per Kosove eshte e dukshme qe kemi jete pak ma te mire por qka bojm na qka punojm na per me pas qate jete edhe na jepet mundsia ktu nuk eshte eleht kurgjo po tpakten mos shko me u shit qashtu se nuk te ka hije mas pari eshte gjynah prej Zotit me u munu me shti dikun me te lakmu edhe plus qaq me rendsi so per pompa mu nal e me u ndrru haj medet haj. Zoti ju dhasht tmaren ktyne njerzve se tmerri i Zotit eshte kjo, une shpesh mundohna me i mshef senet e mos me ra nsy shume e jo me u mundu sa ma shume me u shpreh e mem kqyr. nfund secili ka jeten e vet, ju uroj lumturi ne familje te gjithve ne ket faqe, dhe mos i merni qdo postim afer zemres e mu sha me njera tjetren .