Nuk e pata perkrahjen e familjes, me ndan nga dashuria ime, por Une dua te ndahem nga jeta sepse... | Histori Të Jetës

ndahem nga jeta

Nuk e pata perkrahjen e familjes, me ndan nga dashuria ime, por Une dua te ndahem nga jeta sepse…

Nuk e pata perkrahjen e familjes, me ndan nga dashuria ime, por Une dua te ndahem nga jeta sepse… – Anonim ju lutem Une jam nje vajze qe ju shkruaj nga halli dhe merzia ime, te gjithe prinderit kan deshir qe femiu i tij te jete mire gjate gjithe jetes te veet e dii qe deshiron edhe te gjej fatin e duhur dhe te kete perkrahjen e tyre. Une nuk e pata kete fate mua nuk me lejuan qe une te kem dashurine jetes time une e deshta shumee ate djal. U takuam ne shkollen e mesme dhe gjithqka shkoj mire u bashkuam filuam lidhje isha shume e lumtur me te ne moment qe familja ime kupuan nuk ishin te pajtimit qe ne te jemi bashke, ne kishim krijua nje lidhje te shendosh pa probleme mes vete mendoj qe lumuria vlen shume per nje lidhje sepse ajo i duhet te tjerat per rreth nuk shikohen kur dy njerez duhet dhe kan respekt mes vetti por kete se shikuan prnderit e mij, nuk shikuan lumturin time qe une e doja ate ne kishim beree plane per jeten tone ne u deshtem shumee por nuk na lejuan dhe e arriten ia than disa fjal dhe e larguan nga une familja ime e friksuan se do ti bejen diqka dhe e larguan , gjithashtu edhe une pata frik jo nga familja por sepse po i ndodh diqka Atij dhe une nuk mund te ja fal vetes por si perfundim e arriten. Jeta ime perfundoj po ate dite kur u ndava nga ai nuk kam me deshir te jetoj nuk dua ta shoh askend nuk dua ti shoh as prinderit e mij sepse ata nukme pan muaa i vetmi plan edhe qe une ta shkruaj kete leter dhe i lutem te gjithe prinderit qe jan ketu dhe i lexojn kto historia Juuu lutem mos i pengoni femijet ose spjegojani pse duhet dhe pse nuk duhet shikojeni nje her lumturin e femijes tuaj pastaj veproni. Une kam shkruar nje leter per te dashurin tim i themm i kerkoj falje qe nuk arrita ta shpetoj kete dashuri nga frika se po te ndodh ty diqka. “Bebi im te kam thirr gjithmon kshtu sepse per mu je diqka qe me duket se ke dal nga shpirti im , diqka e shenjt qe me dha shum force me dha jete . Po nuk osht faji yt qe un i humba sepse mi moren te tjeret . . Engjelli imm me beso ti e din nuk kam dashur kurr te te lendojjj por jeta ime pa ti nuk ishte e mundur te vazhdoj , te isha betuar qe sdo me prek mo njeri perveq dores tonde . Ti ke bo shum per mu shpirti im , e mban mend shum premtime i dham njoni tjetrit qe do jetonim bashk e do te ishim shumm te lumtur, qe bebi jon i par do te ishte djal dhe do quhej … jon i vogel qe shum her e enderuam por sdo ta kemi kurr ne kete jete . Askush nuk e kuptoj dashurin qe kisha per ty qe kishim ne te dy !! Nuk fajsoj njeri sepse per gjithcka ishte faji im dhe at faj e mora me veti e denova veten me kete gjo . Me fal te lutem me fal e di tani te kam lendu dy fish me shum po me beso zemra ime kjo ishte me e mira per mu , e pranoj u bera egoiste. Por tani jam e lumtur me kan pushu dhimbjet e shpirtit sepse nuk po mundesha ti perballoje me po dhe ti duhet te jesh i lumtur sepse tani po te shikoj prej lart e do te ruaj e te mbroj ku do qe ti te jesh . Te lutem vazhdo jeten behu i lumtur ty , un ate deshta me shumm ne jete. Por me premton qe ne cdo pervjetor do vish te me vizitosh ku do qe te jesh , un te pres te vish kjo eshte deshira ime e fundit ..Tani un po buzqesh nga atje larte sepse kjo ishte ajo qe doje ti Te me shohesh te buzeqeshur. Te duuu perjetsisht shpirti i shpirtit tim te pres ne Boten tjeter sepse e di qe Zoti atje do te na bashkoj .. Mirupafshim”