Jetojm me nje shtepi por nuk flas me Babain, Ai mori tjetren menjeher pasi vdiq Mami, Ai ishte shkaktari qe... | Histori Të Jetës

nuk flas me Babain

Jetojm me nje shtepi por nuk flas me Babain, Ai mori tjetren menjeher pasi vdiq Mami, Ai ishte shkaktari qe…

Jetojm me nje shtepi por nuk flas me Babain, Ai mori tjetren menjeher pasi vdiq Mami, Ai ishte shkaktari qe… – Pershendetje anonim ju lutem. jom ni vajz 27 vjeqre dashta me nda me ju ket historin time te hidhur.kemi qen nje familje me heka varfri por nuk na ka mjaftu vetem kjo kem pas nje baba te cilin na e ka shkatrru jeten pi ne vegjli por me se shumti nanès time.gjithmon esht marr me dilingjillak por nana ime ka duruar sebep neve por ne u rritem edhe u banem te zot te vetes fillum ni jeté me te mir dhe se bashku edhe baba ndryshoj pak a shum edhe pse deri ne momentin e fundit ja ka kup zemren nanes time. por dua te dal qe mos me zgjat nana ime ishte e semur 1 vjet kem nejtur naper spitale por nga smundja e e rend ndrroi jet para dy viteve. ne kishum merzin e nanes tan kohen edhe ishum me kujtimet e saj sepse nuk u knaq kurr ne ket boté plus dhimbja ishte shum e rend gjithmon folshim per te se qka ka hekur. u ban 1 vit e gjys pas vdekjes . kur ni naaté babai tha dua te ju pys diqka mua dhe vllaun vllau tha ok fol , tha kam vendos te martohem vllau tha ban qka te dush nuk te perzihem edhe pse zemmra ju plaske nga merzija . por un jam ajo qe kundershtova qe ne fillim thash nuk te duhet nese me ngon mua sepse edhe i ka 63 vjet babai nese duhet na te kqyrmi deri ne fund te jetes . tha ok nese thu jo spo martohem prap por kjo ishte vetem nje fjal nga aji sepse aji kishte kry gjithqka dhe te nesrit e pruni ne shtepi mu duk se me ra qjelli mbi kok zemra deshke me me dal jasht. por nuk mbaroj me kaq prej asaj ditet me esht nxiir jeta edhe nuk flas me babain edhe pse aj 3 muj i kaloi i lumtur me gruan e vet . por me ne femijet nuk fliske as me motrat e mija kemi kaluar edhe jemi tu kalu shumm keq sepse mbas tre muajve ajo gruaja shkoj te shpija vet por ky thot me keni marr ne qaf ma keni perzan pi shpije por betohem se ka zot jem mundu me rrespektu se me dasht kurr mendj sme ka shku.por vendosa ishte bajram edhe thash ti harrojm ato zenka e hidhrime edhe te baj bajram me baben por aj nuk ma zgjati doren tha kurr syt sdu me ti pa. po bahen 8 muaj dhe un nuk flas me baban tem. kam qen un gabim apo aj. se thon fmija largohet pi prinderve por prindrit jo pi evladve. kjo ndodhi me ne. flm se e zgjata teper ju lutem me kuptoni. si te jetoj me nje shtpi kur nuk flas me babain. flm.