Nuk e dua por vetem me eshte be si shprehi te jem me te, duhet te martohemi kete ver por... | Histori Të Jetës

martohemi kete ver

Nuk e dua por vetem me eshte be si shprehi te jem me te, duhet te martohemi kete ver por…

Nuk e dua por vetem me eshte be si shprehi te jem me te, duhet te martohemi kete ver por… – Ju lutem anonim Pershendetje dua kjo Histori te jet anonim Jam nje Vajz nga Kumanova Qe nga shkolla e mesme kam qen e dashuruar ne nje djal e kam dashur shummmm sa qe aI nje koh shum te gjat sdeshirote te jet me mua se thjesht nuk i interesote te jet me ndonje se u mirte me sport… Pas dy viteve ne u bem bashk pasi kaluam nje pushim me shkollen ai me propozoj te jemi bashk dhe un pranova jemi bashk tash 5 vite dhe veren e kaluar jemi feju por problemi esht se ne fillim kemi qen shum te lumtur pas nje kohe filloj te zbehet dashuria me neve dyve nuk di as vet si ta pershkruaj probleme te shumta zdisa her kam provu te ndahem po skam mujt dhe shkaku kryesor ka qen nena ime nuk kam desht ta lendoj e te ndjehet keq per ndarjen time e shkaktare te jet ndarja e asoj ti ndodh ndonje fatkeqesi edhe pse nuk esht te gjendje te mir shendetsore… ai esht shum xheloz nuk i don shoqerin time po as shoqet e mia nuk deshiron te dal me to me perzihet per secilin send un punoj nuk jam e nvarur prej askujt dhe nganjeher me duket se me don vetem per interes e jo qe ndjen dishka per mua merzitem shum siqerisht po zdi pse kjo keshtu me ndodh .. aI e ka familen me te mbuluar se un e un kam nje familje shum me ndryshe se ai, ai gjithmon ka pas deshir un te mbulohem po un skam pranu gjithmon ja kam cek se kur te me vjen caktimi prej allhut atehere …po nuk edi un nuk djej dashuri te madhe per ate nuk jam si perpara tash mund te them se dashuria ndaj tina nuk egziston me po vetem me esht be si shprehi te jem me te… zdi as vet qka te bej jam ne dilem nga ana tjeter zdua te ndahem nga ai se frikesohem se do bej gabim zdi qfar jete do me pret me tjeter kend sepse ai ishte i pari i imi po nga ana tjeter nuk ndjej lumturi … Ne duhet te martohemi kete ver po nuk e di nuk jam e gatshme gjdo dit e me shum nuk djehem mir brengosem se mos po behet dhe me keq se sa qe jemi edhe pse kam menduar se fejesa do ndryshon gjithqka por jooo …. me falni nese e zgjata pak si shumm por deshta ti shoh komentet e juaja lidhje me ket histori ju faleminderit .