Burrin e kam zotëri dhe më ka bërë një zonjë,unë nuk toleroj nuk fali dhe nuk duroj për hatër të askujtë... | Histori Të Jetës

Burrin e kam zotëri dhe më ka bërë një zonjë,unë nuk toleroj nuk fali dhe nuk duroj për hatër të askujtë…

Burrin e kam zotëri dhe më ka bërë një zonjë,unë nuk toleroj nuk fali dhe nuk duroj për hatër të askujtë…-Prej qe e zbulova ket faqe te Historis, e kuptova mentalitetin e shqiptarve! Pershendetje Adminit uroj puné te palodhshme dhe nje pershendetje te veqant per lexuest dhe komentuest. Une qe ju shkruaj jam nje zonjé 46 vjeqare nene e dy femijeve dhe e martuar qe 22 vite. E kam nje femijeri shume te trishtuar Por te hy ne detaje nuk mundem! Jam e lindur me nje shtet te evropes, jetoj ne Gjermani qe 30 vite. Ne kosov ka shkuar shume rrall, si femije per ket arsyje se kam kuptuar Kurr si jan atje. Une kam vetem 5 vite shkoll jo ne gjuhen Shqipe. Pse skam vazhdu aty faij eshte i prinderve! I flas 4 gjuhe, i di te gjitha edhe femijet e mi gjithmon ju kam ndihmuar per detyra pa as nje Problem. I kam arrit te gjitha edhe pse nuk kam shkoll. E kam msu gjuhen Shqipe me shkrujt dhe me lexua. Jam e martume dhe kam nje jet vertet te lumtur dhe femijet te edukuar dhe flasin gjuhen Shqipe sikur te kishin lindur ne ks. Jam Person qe kam perjetu shume ne jeten time e di te miren dhe te keqen . Jam nje grua e perkushtuar per familjen sidomos nje nene shembullore . Nuk e them kot por kush me njef e thot. Per mua si Person eshte familja mbi gjitha cdo dit i falemendohem perendis qe kam nje burr puntor dhe te kujdesshem! Te ne nuk vjen nshprepje kto gjera qka po ndodhin sot ne familje tjera, genjeshtra, tradhtia , dhu.na fizike, dhu.na psikologjike! Flasim diskutojm dhe kemi mirekuptim , Por une nuk jam nje grua qe i toleroj kto as nuk i fali as nuk duroj per hater te askujt ne bot! Familja e burrit jeton ne ks dhe sa her qe shkojm me presin si Mbretresh, sepse e kam tregu veten nga fillimi se kush jam dhe ju kam than kjo jam une, po ma lujte une ndryshoj dhe gjithmon kemi kaluar me gjithe per mrekulli. Por mos te harroj se burrin e kam zotri dhe mka ber nje zonjé. Ne jeten time qka urrej ne maksimum eshte genjeshtra dhe padrejtsija . Jam Person qe per drejtsin luftoj deri ne Fund. E tash boll nga une, tash ju bej thirrje gjithe ata qe shkruajn Histori spari duhet mu ba te sinqerta dhe me tregua Historin e vertet jo vetem njeren pal me fajsua se gjithmon dyt kan faj. Me habit fakti si cdo dit ankohen Grat me tradhtia, apo Probleme ne familje me vjehrri! Pse nje grua nuk gjen zgjidhje dhe me lyp ndihm? Pse nje grua duron dhu.nen? Pse nje grua tradhton apo burri? Tradhtija gjithmon e ka nje arsyje pa mar parasysh pse por nje arsyje eshte pse e ben at akt! Ju lutem o njerz para se mu martua mendoni mir njoftone njeri tjetrin miré, e mos dilni me pi nje kafe dhe mu besatu se kjo lidhje e shkurt nuk po perfundon miré, mos dhu.noni mos tradhtoni edukoni femijet miré folni miré me femijet se ata mas shumti pesojn Trauma. Duani njeri tjetrin Respektoni se kjo jet eshte shume e shkurt dhe ne Fund e kemi humbur Kot. Jam e shokuar Kur lexoj se qfar problemesh kan shqiptart dhe me qka ballafaqohen cdo dit, ktu ne ket faqe e kuptova mentalitetin e tyre! Edhe nje gje ju lutem kushtojuni drejtshkr**it, se Kur thojn kam kry fakulltetin dhe drejtshkr**i Katastrof me vjen me qajt. Ktu ne ket faqe komentoj edhe une nganjeher sipas vullnetit, kam shume rastesh qe mu kan lajmru pv femrat per kshill timen , me besoni ne Zot shume ju kam ndihmuar, para nje jave kam Pas nje rast te rend nje femer mu lajmrua kishte nje Problem dhe kishte mendime te kqija qe donte te bebte i ba keq vetes!! Tri dite i kam fol, aq eshte kfjell qe mua me quan ilaqi i shpirtit tim. Kjo me ben shume te lumtur kur mundem te ju ndihmoj dhe jam ne realitet shume humane. Ja kam dhan fjalen qe sa ka nevoj do i ndihmoj. Krejt qka dua nket jet te jetoj e lumtur dhe te ju ndihmoj njerzve qe kan nevoj sepse ateher une ndjehem e knaqur ne shpirt. Komentues te nderuar rrini kshtu qysh jeni, jeni te. Mrekullushem, mos ofendoni ndihmoni sa keni mundsi nje fjal e bukur shume te ndihmon, une tash po e perfundoj dhe ju pershendes te gjitheve ne veqanti Shera Ksajde, Bjondina Rugova, Pa Emer, Hanum Shae.