Njeher kunata me qonte njerez te banesa pastaj erdh vet dhe qoj dor mbi mua, aty nuk durova dhe vendosa te... | Histori Të Jetës
Njeher kunata me qonte njerez te banesa pastaj erdh vet dhe qoj dor mbi mua, aty nuk durova dhe vendosa te...

Njeher kunata me qonte njerez te banesa pastaj erdh vet dhe qoj dor mbi mua, aty nuk durova dhe vendosa te…


Njeher kunata me qonte njerez te banesa pastaj erdh vet dhe qoj dor mbi mua, aty nuk durova dhe vendosa te…- Anonim ju lutem ,jam nje grua 26 vjeqe u martova ne moshen 18 vjeqare sapo perfundova shkollen pas martese filloj jeta jem si nuse nat shtepi pa probleme e pa derte buri me donte shum e doja shum thoja smuj pa to qaq shum qe e doja edhe me vjerit mir isha dej ku erdh ni pik qe kunata e marume erdhi nat shpi e po bonte zojen e shpis parameno edhe pse u ulsha ngat burrit gjelozojshin ,sme linin rehat u qojsha 5 bija 1 tnates gjum qaq shum qe isha e ngarkume edhe buken rehat se hajsha u dashke me u ungj e funit mu ngret e para se buken nfyt ta lejshin fillun te ngallit vjerren karshi meje kjo pse del me burr perqef njeri del veq ku ka pun sdilet palidhje e qesi sene u banen mezor nje vjet u detyrum ikem pi shpije se u vunen me na nda me thoshte kunata ja ju ndaj juve ja sjam kerkushi edhe si dolem me qera pagushin njerzi mem ardh te banesa mem trem a diqka po per ksi sene sma nike une familjes tem sen si tregojsha se mei pas tregu u bake ma keq ajt me pretekst qe bahet mir e lisha punen zhag ,ata su nalshin me senet e tyne dej sa erdh kunata qka sem tha te dera banese e un dola e mora me qit jasht me ra e mo smujta me u permbajt e thiri policin erdhen me moren ku me pyt policija si ishte puna ju tregova me lshun tha ti spahe pas faj se kerkush sduron kshtu ajo dol fajtore plus pagujti ni far xhobe e kshtu rrjedhen senet mas ni far kohe u banen dy vjet aj djali ku un kam qen ne pun aj ka ik te familja me ka lon sms mka than nuk te du ma a un sdisha qa me ba tani kam lajmru vllaznit kan ardh mkan marr si lisha sen me nderhy ata se doja me u nreq prap me ta se shum e kam desht,mas ni far kohe me lajmron ne tel kerkon mu bashku prap ja dhash shancin edhe pse familja sem lan un sdoja me hup isha ngjendje me hup familjen per ta u bashkum edhe familja jem qe si dishin detajet qa kam perjetu un me dhan leje se eshifshin qe vuj shum per to u bashkum vazhdum prap dej sa u banen fiks 3 vjet ni nat isha ne pun mi bje telefonit ni numer i pa njohur me del aj ne tel me thot ste du ma lem rehat skisha qa me ba me zor nuk mahet u merzita shum saqe i kam than zoti a i madh ishalla te lendu sin lotet qe kam derdh per ty ika tek familja ju kerkova falje spaten qa me ba edhe ata ma se ju lita shum mos me nderhy ne ngatrresa sene ,kejt qa ma banen qe i nxitke kunata vjerren i thojke kjo sban fmi kjo i ka fajet a ne realitet une isha shum super skisha fare problem shiqir Zotit sod jam e martume kam dy vajza si engjuj kam ni burr shum te mir qe 4 vjet jam me to hala ni fjal tkeqe sma ka than kti si intereson per sen tkeq sem nal per kurgja me mbeshtet ne gjdo gja ishalla gjith jeten jemi kshtu e gjdokush qe ka probleme ishalla i zgjidhen se skish ma keq me hup diko qe e do me zemer ,po ra sinqeriteti i burrit tash qe e kam e ra dashnija tina me boni me hartu xhdo xha ,un tash tkalumen teme e kam llogarit si ni sprov qe e ka caktu Zoti skemi qa me ba ,flm shum per ket faqen qe dha munsi me i shpre kto qka kem kalu gjdokush me tmira ishalla per kej