Mami i zinte vezet dhe mi futke nen sqetull, ma mbushte me kryp vendin intim, njerku me qonte larte dhe me hidhte poshte ne... | Histori Të Jetës
Mami i zinte vezet dhe mi futke nen sqetull, ma mbushte me kryp vendin intim, nuk kishte asgje me keq se...

Mami i zinte vezet dhe mi futke nen sqetull, ma mbushte me kryp vendin intim, njerku me qonte larte dhe me hidhte poshte ne…


Mami i zinte vezet dhe mi futke nen sqetull, ma mbushte me kryp vendin intim, njerku me qonte larte dhe me hidhte poshte ne…-Kur une isha 4 vjeçe mami ime u nda me babin tim dhe u martua me nje bur tjeter dhe ai ishte 6 apo 7 vjet me i vogël na babi ime e mbaj mend dhe pse isha femij i vogel mbaj mend krejt historin e mamit kur u nda me babin time dhe kur u martua sepse une mbaj mend dhe shum skena te tjera te jetes familjare po dhe si e trajtonte buri mamin tim njerku ime ne ishim 4 femij po vëllai ime i madhe i helmua sepse nuk i duronte dot shokët kur vente ne shkoll dhe piu açut dhe u helmua dhe ne mbetem 3 femij nje vëlla dhe dy motera ne dy moterat gjykata na dha te mami perkujdestari kur se vëllanë ja dha babit une isha me e madhja na motera dhe na ne 3 femijet eshte vëllai po mua me trajtonte shum keq mami sepse une i ngjaj babit dhe ajo gjithmon qe me rifte me ofendonte me thoshte mike me cepa si babai jot ti i ngjan shum atij dhe une ty do te vdes me çdo gje me rifte dhe njerku me trajtonte shum keq me rifte dhe me ngrinte peshë dhe me prrplaste ne krevat prej druri sa une me falni qe po ju shprehem Beja urinen nëne vete na shikoja qe me prrplaste njerku ne krevat me gjellonte me shqelma sa nje mbasdite me rah te fiket se me gjëlloj ne vend te lig sa gjyshja ime nena e mamasë i tha çfar te beri more qe e gjëllovs ajo po lan çimendon dhe turt tura te tjera si mami me zjente vezet dhe i hiqet na gazi dhe mi vinte mua nene sqetull sa mua me binte si vilami këputesha ne kemi isha femij e papritur me rifte me llastiku e çesmes qe mbushnin bidonat me uje ,me majen e penes qe nenin detyrat e shkollës i nxente te gazi dhe me ç’ponte mua gishtat mollëzat e kishtave kurse njerku me lithte te dushi me koken poshtme dhe hapte dyshin me une te ftohet çfar t’ju tregoj me para kam par tur tura me çnjerëzore na njerku dhe mami ime ajo me rifte me shum sepse une takoja babin time po nuk kisha guxim te tregoja kur gje na frika dhe kur asaj i tregonte dikush qe me kishte pare duke takuar babin ajo fillonte prap tur turat me mua duke thyer çaderen ne kurrizin tim apo privat qe trollnim byrekun me ne fund une nuk po duroja dot dhe nje dit vendosa dhe u largova na shtepija ime dhe vajta te babi se une gjithmon shkoja takoja vëllanë tim po nuk i tregoja dot asgje dhe Keshtu vuajtjet e mija po shtoheshin me teper dhe njerku me mamanë po them me mamanë per rengun qe me beri njerku se mami ime ishte ne guzhin kur njerku me mori ne dhom te vogel dhe aty tentoj te me perl lun onte dhe me tha hiqi tutat dhe te veshjet e tjera dhe une na frika i hoqa isha vetem 9 vjeçe dhe ai me pa na poshte po mir qe nuk me beri ate gje se une i shpetova na duart dhe u holla na dritarja dhe ika te babi ne ballësh qe e vogel dhe ata lajmeruan policin qe me iku vajza donin te dilnin te pafajshme dhe gjith jeten Faja rendi te mbi mua dhe vëllai me mori dhe me solli ne shtepi te mami po ata nuk me pyetet pse e more këtej udhetim kaq e vogel po pereseri me solli te mami aty prap filluan me keq turtu rat sa nje dit vajta dhe do mbetesh ne nje kanal te thell me uje po me kishin par na larg disa fshatar qe punonin dhe me shpetuan dhe lajmeruan mamanë time dhe ajo me mori ne shtepi dhe me rahu dhe me mbushi veginen me krip s’kishte me keq se kjo turtur do te thoni pse motren tjeter nuk e kam rra hur jo ate e mbanin si princesh se ajo i ngjante mamit tim dhe e donte mami se ajo merret dhe pension si jepnin atehere per femijet po une nuk Merja asgje plus mami nuk me donte po dhe per te ngrenë ajo me vinte ne gjum her me buk e her pa buk dhe me ne fund me martuan me dhu n me kan shitur me 3 televizor ne moshen 13 apo 14 nuk e mbaj mir mend po sa mbarova klasën e 8 fillore PASTAJ JETA ME VAJTI AKOMA ME KEQ SE BURI QE ME DHAN ATA ISHTE 50 VJEÇAR AI NUK ME HOQI AS VELLON DHE UNE KUR VAJTA PER DUTEN E 3NE SHTEPI I THASH MAMIT E DAJES QE AI BUR NUK ESHTE PER MUA PO MAMI ME THA ATIJE DO VESH NDRYSHE IKE PER GJITHMON NA SHTEPIJA JON HAROVA PA JU TREGUAR QE MUA MAMI ME ÇOI NE POLICI KUR ISHA E VOGEL DHE I THA POLICIT BURGOSE VAJZEN TIME AI I THA NUK KA BER FAJ DHE AJO ESHTE FEMIJ DHE MUA ME KAP LIGJI NDAJ MERE NE SHTEPI AJO ME LA PARA POLICIS DHE IKU U NDAVA ME BURIN QE ME DHAN ATA QE ME SHITEN ME 3 TELEVIZORA NE STE KOHE NJE LAJMESI DAJ ime dhe njerku pasi u ndava me ate bur une mbeta ne ruge kryq dhe çfar te tregoj………… me ne fund u martova me nje tjeter ne tiran ai ishte 13 vjet me i madhe na une nuk thosha qe per moshen rash shtatezane dhe linda nje vajze me këtë te Tiranës me operacion dhe pas lindjes se vajzes buri me turturonte dhe me vinte thi ken ne gryk ku me turt uronte qe te shkoja me burat e botes ne stekohe punoja ne tiran ne ferem dhe buri plus qe donte te me shfrytezonte me burat e botes po une shkoja ne pune dhe nuk e pranova te Beja pro**** buri ime ishte mesuar duke i shfrytëzuar gratë se ishte ndarë me shum gra dhe para meje kishte pasur nje grua tjeter se e mora me femij burin dhe kur veja ne pune djalin e burit e mbaja ne krah dhe veja ne pune pa buk me jepnin shoqet e punues se parat mi merret buri plus vinte me rifte dhe te puna sa nje dit shpetova na nje,Puntore i fermes qe ishte me karpcen me kuaj qe transportonte perimet dhe ai u holl na karroca dhe erdhi e rahu burin tim dhe e lidhi me litar dhe e mori ne karoc dhe mua dhe na çoi ne polici dhe aty e rahen policat dhe e mbajten brenda sa une budallja ja fala po mendova se ai kishte vën mend po jo dhe Keshtu une vendosa dhe undava dhe na ky dhe vajzen e pata te shtruar ne spital ne tiran te spitali i femijëve dhe nje mikja ime me gjen nje bur ne veri te Shqiperis ne fush arez dhe ai me qen bir qeni na te gjith dhe Keshtu filluan turturat perseri per mua po une bera vetem nje gabim qe e nxora vajzen na spitali i Tiranës dhe e mora ne fush arez aty ku u martova po na turturat e jetes dhe na ky bur une kalova stere dhe humba kujtesën dhe e lash vajzen time,te ky bur dhe kur une isha sheruar ne spital takova kunaten e burit qe kam sot e 33 vite martuar ajo me martoj me këtë bur duke me mashtruar dhe isha vetem 23 apo 24 vjeçe dhe une vendosa te martohesha dhe kur vajta te fshati burit qe kam neshtepin e burit tim aty qeta 4 femij se burit i kishte vdekur gruaja na kanceri dhe femijet i kishte te vegjël une i Rita po dhe këtu kam par tur tura me çnjerëzore na buri po vendosa dhe jetova dhe i Rita dhe i martova Ketu falenderoj gjith komshit bashk fshatare qe me dhan doren dhe me afruan shum qe te komshit dhe te qeveria e fshatit me dhan pune te mir me afrimin dhe nuk e ndjeja shum merzitjen dhe i durova te gjitha turturat e burit sa gratë e fashatir i thoshin nuses djalit burit Liridona ka gjen shum trime guximtare riti femijet e burit duroj turtuar dhe sot eshte zonje dhe me ata komshit dhe pse tash jam kthyer ne vendlindjen time me burin ato me marin ne telefon dhe me pyesin si jam me shendet po buri dhe pse eshte 80 vjeçar me turturon shum shum dhe me ofendon me shum fjal brutale nuk e duroj dot dhe pasi une nuk gjeta dot dhe vajzen time qe sot ajo eshte 34 vjeçare dhe mbase nuk me do me une e kam dashur e dua dhe do t’a dua deri na vdekjen time nuk e braktisa se nuk e doja vajzen po na problemet e jetes time çfar te shkruaj me shum mbase do kem haruar ndonje vuajtje po besoj te ju se me këtë histori mbase do me degjoj vajza ime Mimoza dhe mbas dhe pse mua do çelet pereseri nje jet e bukur me plot lule,Mimoza nuk e dua per as gje vajzen time se nuk dua pasuri se tani kam plot po e dua t’a di qe jeton apo jo mbase eshte e martuar dhe ka familjen e vet po dua qe te don mbi jeten time kete histori dhe po te gjykoj te mendoj mir se nuk besoj se do me bej mua fajtore dua vetem te di eshte gjall apo jo këtej dua te di per vajzen time me respekte dhe me besim te plot te ju respekte