Nje here mbeta shtatezen por e humba, dhe doktoret i than burrit se ti...! | Histori Të Jetës
mbeta shtatezen

Nje here mbeta shtatezen por e humba, dhe doktoret i than burrit se ti…!


Nje here mbeta shtatezen por e humba, dhe doktoret i than burrit se ti…! – Pershendetje Histori te Jetes, po shkruj prej nje fb te nje kusheriri sepse une skam fb edhe nje shoqe mka tregu per faqen tuaj! Ikam lexu sot shum e shum histori per te cilat edhe mkish tregu shoqja se shumica shkrujn per me mar mendime e qesi sene. Ok po ja nisi pra edhe un me shkru per veti. Un jom e martume qe 2 vjet e gjys. jam 23 vjec , e Burin e kom 10 vite ma i madh prej meje amo qekjo sum ka pengu kurri se un vet ekom dasht edhe vet ekom mar . tash pja nisi kshtu , un mbeta shtatzon para 1 viti amo um dul fmija , pata abort spontan sa qe as ne ultraze nuk mujta me e pa qaq qe sish zhvillu , me jav isha 5 amo beba nuk ish zhvillu hiq . Nejse u merzita shum pse um dul fmija se un vjetin e par jom rujtt mos me ngel, e masanena kur ngela shtatzon sekisha dit se jom e per mu rujtt mos mem ndodh najsenpo qashtu tu ngrej ron tu fshi sene e qashtu . Pas qatih rasti jom tu tentu me ngel shtatzon ama pa sukses Gati qe 1 vjet prej ateher jom tu provu apet amo pa sukses , jom kon edhe doktor krejt po mthojn mire edhe buri mir veq njeher i pat dal pak dobet rezultati i spermogramit amo masanej e mur nje vaksine edhe mire. Amo spo kom sukses. me buri. raportet i kem shum tmiraa amo ne shtrat edhe kur flejm na e bojna veq 1 her a osht nashta edhe aJo arsyeja qekjo mendim mrin shum n mendje. Buri asnjeher nuk mthot qe sun je tu mbet shtatzon ose najsen shum un perkrah thot hajt se kur t thot Zoti po edhe qe sna jep tash qka me bo qashtu ekena te shkrume . Dssha me ju vet edhe juve naj mendim nese ka najnjona qe ika ndodh kshtu . harova me cek se perveq ne doktor jom kon edhe te kshtu gra qe shohin per venin e bebes edhe ajo um ka thon se kerthiza um ka ik edhe sekom ne ven ku duhet mu kon edhe qajo munet mu kon arsyeja pse spo mbes shtatzon .A din najkush naj rast kshtu a munet mu kon kjo me te vertet arsye edhe si mundet me ardh apet ne ven kerthiza nese nuk koka te veni ku duhet Momentalisht une jom jasht shtetit se po pres ktu me i mar letrat me ane te vizes punes edhe jem ktu me burin jom kan edhe ktu te doktoresha ajo um thot mirr. Nese mundeni mem dhon naj mendim dikush qe eka pas rastin si ne. Flm shume.