Me tradhtoj me nje serbe e ja prisha letrat, tash le te rrezitet ne KS! | Histori Të Jetës
ja prisha letrat

Me tradhtoj me nje serbe e ja prisha letrat, tash le te rrezitet ne KS!

Me tradhtoj me nje serbe e ja prisha letrat, tash le te rrezitet ne KS! – Pershendetje stafi juaj, jam lezuse e rregullt e kesaj faqje. Edhe une kam nje breng dhe kurrrr nuk do me hiqet Edhe kur te vdes. Une jam nje nen e dy femive, jetoj jasht Kosovo, Po filloj nga e para martes, u martova e re me dashuri por nuk u ndam nga problemet por nuk deshti fati te jem bashk jetuam bashk e linda nje vajz dhe u ndam. Qysh se nga ajo martes une heqa dor nga martesat mA thash mA kurrr SDO martohem, por fati Edhe taksirati u njoftova me nje djal nga kosova aj kishte ardh ne vizit kty ku jetoj une te familjart e vet, u takuam dhe filum nje lidhje, u kthy ne kosov u fejum u martum mas pak, por aj duhej te pres vizen ne kosov dhe priti, une punojsha me vajzen e vogel qe kisha para kesaj martese dhe i dergojsha para ati te mbijetoj atje, ndersa une vujsha me fmi kty, qysh ne fillim filloj te me komandoj ku jam Qka boj kur kthehem ne shtepi, te ja baj zile nga tel, i punes dhe sa her aj donte me fol me mu Po nuk dashti ka mbyll tel me dy tre dit. Shkojsha ne kosov me i kalu pushimet verore ne ulqin apo shqipri aj merrke motrat me vete jo vetem me mua, une kisha qef si i marrke se ne boll rrim te vetem kty, por une se disha aj si nuk um don mua se besojshA ne vete se une e dua at. Nejse erdhe vllau i ti kty ku jetoj une tha merre banes thash Ok e mora, mas pak muaj i erdh gruja une punojsha ata jo vllau pak aj hiq Po skish problem per mua, por une blejsha gjitha gjanat ushqimore ndersa ata nuk mi jepshin vajzes buk AS nuk e lejshin ta she TV kur une isha ne pun, vajza ishte rritur pak 10 vjeqe, nje dit dojshin familja ime te vin nga shteti fqinje por une kisha nje banes shume te vogel, por me familien time mundem te bi me nje vend por jo me kunatin, i thash ne menyr te mir, A ban ju me qendru nja 2 nett te familja juaj per shkak te vendit se i kishin kusherijt e par kty afer meje, nuk banen za kur vi nga puna e sho e kishin braktis banesen gjitha gjanat i kishin marr, marr tel sme hap, ndersa burrit i kishin than Qka nuk u kan hiq, vjen koha merr burri vizen vjen te une, u gezova pa mas, filloj pun blejtem banes mat madhe por problematik sa dush vetem probleme bajke Edhe mua me maltretojke si psiqikisht ashtu fizikisht, mbas 2 muaj ngela shtatzane ta ceku se burri nuk ka qen i martuar AS femi ska pas, ngela shtatzan dhe e mora tel sa qe une isha gzuar mendova Edhe aj se Po pret fmin e par, i tregova vetem tha Ok, erdhi ne shtepi prit se Po Thot diqka jooo, thash une su gzove per femin tha Pse une e kam dit se kam me ba fmi ovvv sa keq u ndiva thash mos pasna gabu ne ket martes, por ishin shume sende qe aj mi kishe ber por apet me shpres Edhe une tan jeten kam pas deshir te kam shum fmi por jo kit menyr, sa her qe isha ne kontrolla i thosha hajde e she zhvillimin e bebes, thoshte jo kam pun gjith gjejke diqka, kurrrr AS nje her ska qen me mua, gjat shtatzanis e nzura duke me trathtua por nuk mundesha ta nza me fakte Edhe Pse i pasha SMS por mi fshike para fryres, Edhe une nuk kisha tjeter zgjidhje vetem te duroj per shkak dy martesa Edhe fmija ishte ne pritje, beja Qka me thojke aj, AS nje her nuk me ka marr te dal te shetit me te apo te dal ni dark me te, ndersa aj vet deri ne or te nates nuk vike shtepi Edhe kurr vike i pit drass, me bajke probleme, para se me lind vajzen filloj te me lendon me fjal duke than se nuk esht fmija im ovvvv ateher une vdeka e gjall thash Edhe kjo me ndodhi pa dal per dere te baneses, thash Ok do shofim A usht e jotja, nese del e jotja SDO e shifesh kurrr me Po nese nuk del e jotja do ta fal jeten, erdhi koha per me lind vajzen ne at nat aj tha dua te dal me shok, thash mir veten mbaje tel se une nuk u ndisha mir at nat, ne ora 00 ne mes natt filloj te me rendohen dhimbjet, mar tel nuk pergjigjet marr prap hiq i shenoj SMS hiq, marr tel mas pa e ka fikur tel, ndersa ora ishte ber 3 i nates, e pash se smundem te pres me, ne ora 4 erdhe ne shpi une isha tu pregadit te thirr ndimen e shpejt, aj hyri ne shpi ish pi nuk dike ku usht, une isha me dhimbje Edhe i thash si nuk vjen turp une Po vdes ti tu ba qef, tha hyp kerr te qoj thash kurr ishte nen ndikimin e alkoholit, nejse shkova spiral nuk e kisha AS kan afer meje familja ime nuk jetojn kty, vajzen e kisha lan ne shtepi aj ishte i pim kisha dhimt e mija por harrova veten, mendojsha Pse me ndjek ky fat, morra nje shoqe tel, thash eja me mua ne sallen e lindjes, A ka mA fshtir te lindesh fmin me burr e mos ta kesh pran, e linda vajzen e merr shoqja tel burrin aj ishte ne gjum dhe tha haj se vi mA von, erdhe 5 min iku, erdha ne shtepi nuk mundesha te zgjohem aj AS ni buk buk mA pruni AS qiken qe kisha lan shpi nuk i blejti AS ni gja, sa her qante qika aj dilte nga shtepija me maltretonte ne gjdo menyr me trathtonte per dit, une nuk dojsha mu nda se me vike marre nga njerzit, filloj Edhe qiken e madhe me mA maltretu, vajzes vet i blente gjera ndersa te temes AS nje send Edhe nuk me lejojke te jep para asaj, shkun ne kosov filloj Edhe atje te me lendon me fjal, sme linte te rri me familjart e ti, thonte ti me trathton me kta oooo zot A usht ky normal mire, ju tregova families te ti thash kshtu ky mendon A usht ligjike, Po tha le se ka pas nje lendim ne kok e ndoshta prej asaj, u kthyn ne shtepi ton ovvv filloj te me ofendin ne moral une Edhe Pse kam pas nje martes mA heret SDO me than se kam qen k…. Ky filloj nje lidhje tjeter me gjithse ka pas shum lidhje me shum per ka ni natt e dy, por me ket i kishte pas 3 muaj lidhje, me tregoj vajza e madhe tha Po e sho me te njejten femer kaffe qe sa her, me tregoj kush usht aj femra Edhe ku punon, shkova tek ajo ashtu si mA pershktujti vajza, e pyta A je ti tha Po Qka ke me burr timin tha um fal por aj me ka then se une e kam vetem per letra Po Edhe nje fmi e kem bashk por babim ka dal pa dashje, e pyta nga je ti tha nga Serbia ooo zot sa mu dhimt vetja QA u trondita kur tha nga Serbia, per nje sh*** me na braktis mua Edhe vajzen e vet, Po te isha mA e keqja e botes apet mA e mir se sh**** e serbis jam, plus plak e vjeter 40 vjet, sa dola nga aty ajo kishte marr at ne tel e kishte tregua se isha une aty, kur erdha ne shpi kishe boshatisur dollapat e kishe ik, aty une vdiqa e gjall thash mbeta vetun me dy vajza por jam e lumtur si i kam se vetem kto nuk me braktisin e AS une kurrrr kto, nejse dul nga shtepija por kerkojke qendrimin(letrat) se ende si kishte perfundua. Me kerkoj te me paguan vetem mos te nzjerr nga shteti, thash une te kam dasht ashtu Siq ishe. Une ste kan martuar ty me para kam lind fmi me ty, Pse nuk mA kerkoshe ti ket para se te lindi fmi me ty ateher nuk isha martuar me ty kurr, se une pare nuk dua, dua familie. Shkoj te serbja me banu AS vajzen e vet se marrke AS kurgja, u martu me shk*** por e mori negativ nga shteti, u kthy kishe Po e marr vajzen vikendav do muaj sa per te shenar ne shtet per te fituar letrat, e keqperdorke evladin e vet, por nuk i zgjati mashtrumi e kthyen ne kosov me ndakesa 5 vjet mos te hyn ne ket shtet, se nuk ka la sen te keqe pa ba kty jo veq me mu por vajzen e vet vajzen time me njerz te pa njohur vetem probleme, ky shtet problematikat nuk i don, tash le te rrezitet ne kosov, por mua me ka lendua shume. Jo ishe historia ime me falni nese e kam zgjat shume por me dhimset gjdo send mA te voglin si kam ba per te, me dhimset vajza ime si ka pa at njeri ne shtepin ton,me dhimset vajzen qe kam me ta per budallaqe tina kjo me vujt pa bab, ne fund me dhimset familja e ti kan e kan shpi tash e jav ka marr ftyren me serben. Kaloni mir gjithe.