Familja burrit me kan lyp qeiz edhe dhurata por as nje fustan te nuseries nuk jan ne gjendje me ble per mua…

Familja burrit me kan lyp qeiz edhe dhurata por as nje fustan te nuseries nuk jan ne gjendje me ble per mua…- Pershendetje, deshiroj edhe un ta ndaj historin e jetes time me ju . Jam 23 vjeçare nga Shkupi . Kam qene e martuar 1 vit e gjysë . Prej diten qe u fejova kemi pas shum mosmarrveshje , nga ajo dite filloj te shendrohet jeta ime ne ferr. Familja e burrit , ishin shum njerz te prapambetur . Prej meje kerkonin shume gjera , (çejz , dhurata ) kerkuan prej meje edhe fejesen ne restorant , kurse ato asnjehere mua nuk me sollen asnje dhurate si nuse te vetme qe me kishin . Une te gjitha i bera , edhe fejesen ne restorant .Familja e burrit ishin shum familje e eger , ne fejese u fjalosen me familjen time , filluan te thejne gota , te bertisnin edhe sherbetoret e restorantit u çuditen me gjendjen e tyre ,kinse do ti mbledhin grate e do te dalin nga restoranti , por familja ime i ka ndalur qe mos te shkatrohej fejesa jone . Kaluan disa muaj te fejuar dhe u martuam . Nga ajo dite filloi ferri i vertet i jetes time . Asnje dite te jetes time ne ate shtepi nuk e kalova e lumtur , çdo dit konflikte me familjen e burrit . Ato nuk me donin aspak mua , çdo dite me nençmonin me thonin fjale shume te renda qe as gurri smun ti mbante . Vjehra dhe kunatat çdo dit me thonin si ske qen per djalin tone , ti je rrugaçe ,e shum fjale te renda por vjehrit nuk i shikonin vajzat e veta qe kishin shum historia te pamoralshme. Kunatat me shum rrinin te ne sesa te burrat e tyre, dhe kur vinin e prishnin rehatin e shtepis tone , na shtinin ne konflikte mes nesh. A un smujsha as edhe nji fjal mat vogel me e than se u frigojsha prej atynve se ishin shum trrezikshem edhe prap un dilsha fajtore . Un shum u mundova per ato , tan diten me thoj e me dur punshoja , buken krejt un e bajsha , e prap un per to skisha vler , nsyt e tyre isha si nje sherbetore . As gjumin nuk mund ta beja rehat , ne ora 6 tmengjesit i binin deres qe un te qohem e ti bej vjehrit kafe , a vajzat e tyre te martuara familjen e burave te vet nuk i respektonin aspak , a prej meje kerkonin shum e me shume. Kur une nuk e nijsha trokitmat e deres burri me binte me shqelm qe un te zgjohem . Edhe burri nuk u kujdes asnjeher per mua , asnjeher para familjes se tij nuk me mbronte , e un kur ja tregoja fjalet qe mi thonin familja atij ai me thoshte une nuk e jap familjen time per nje grua . Edhe burri ishte shum agresiv , çdoher me bente presion , edhe te familja ime kur shkoja nuk me linte te qete . Shum her doja qe te ndahem , nuk doja te kthehem me ne ate shtepi , por nëna ime çdoher me thoshte shko bijë duro se nuk eshte e lehte qe ne dit te sodit te ndahesh nga burri . Burri im punonte por per mua asnjeher nuk u kujdeste , te gjithe rogen ja mirshim prinderit e vet , kurse per nevojat e mia personale çdoher me jipte nena ime .Ata i mashtroi pasuria e babait tim , dhe donin qe te perfitonin nga familja ime . Keshtu kaluan 1 vit e gjysem , çdo dit e me shum martesa jone shkonte drejt perfundimit . Vjehrit edhe kunatat fillun ta nxitin burinper mu , dhe çdo dit e me shum aj filloi te ftohej nga une , filloi te me ushronte dhune ndaj meje , deri kur nje dite ne ora 12 e nates mi nxorri rrobat nga dollapi qe te me përze nga shtepia , e un e gjora prap i futa rrobat ne vend dhe rash me flejt kinse ska ndodhur asgje . Te nesermen me than shko te nena jote per te ndejtur disa nete edhe un shkova si çdoher pa ndonje qellim te keq , duke dalun nga shtepia pash qe vjehra i pershperiti burrit tim diqka ne vesh, mua me shkoj ne mend se cfare kishin planifikuar ato per mua . Shkova te nena ime dhe burri mu lajmerua ne telefon dhe me tha : se martesa jone perfundoi dhe se un do te mar per vete nje grua tjeter qe do ta duan familja ime . Prej atij momenti ai asnjeher as nuk me shkruajti as nuk me lajmeroi , kaluan disa dit ne u ndajtem , mi sollen gjerat e mia , por shumicen prej gjerave qe me takonin mua i kishin ndalur.Ne fund e kuptuam qe ai kishte pasur nje tjeter , dhe ne fund ia arriten qellimin qe te me perzene nga shtepia.Me nje fjal ata kishin qene familje shum e pandergjegjshme , nuk kishin frige as nga Zoti saqë edhe namazin nuk me linin ta bej , nga kerkesat qe i kishin . Ju kisha lut te me jepni nje keshille per gjendjen time , sepse jam lodhur e shkaterruar shume shpirterisht .