Nje dit para fejese ndryshoi, i shembi 3 vite per 40 min, nuk shkoi nje jav me qoi foto me tjetrin! | Histori Të Jetës
para fejese

Nje dit para fejese ndryshoi, i shembi 3 vite per 40 min, nuk shkoi nje jav me qoi foto me tjetrin!

Nje dit para fejese ndryshoi, i shembi 3 vite per 40 min, nuk shkoi nje jav me qoi foto me tjetrin! – Mirmbrema në fillim deshta tju pershendes, gjith lexuesit dhe ju te nderuar histori të jetes, dhe nuk dua kshilla faliminderit. Mora guximin të shkruaj shkurt dhe un pak nga jeta ime, jam ni djal 25 vjeqar jetoin ne maqedoni por punoi ne zvicer dmth nzez punoi para 3 viteve pata fatin takova nje vajz nga shkupi po dhe ajo jetonte ne zvicer ni fillim mendova se me erdhi dhurat nga zoti sepse ajo mu lajmerua ne ditet më të fshtira te jetes time, un u dashurova marrezisht në at vajz gjith ashtu edhe ajo me donte, më bëri ti besoi dhe ja kaloishim per mrekulli ishte shum bukur dhe rrezikonte shum, por nuk e lisha te hekin per as gjo as un, aq sa e doisha! qdo her qe dilshim i blejsha dhurat ,gjithqka qe donte edhe ajo me donte spaku mendojsha ashtu un. Boishim plane per fejes por ajo kishte ta krynte shkollen, dhe un pajtova ta pres, aq sa e doisha nuk shifsha as nje femer tjeter, ndonje her kishim probleme o ziheshim por as nje her nuk mbajshim idhnim dhe filloishim te bisedoim, ashtu fillum un ket vajzen qe e doisha takova me familjen time ashtu dhe familja jem i boishin rrespekt shum mir por familja asaj ishin gjith kunder meje sepse un kom nje fat qe kom nje familje te mir dhe allahu na ka dhan pasuri, por jemi ne bela para 5 vitev me moren vellaun! Sepse na lipshin raket pare dhe ashtu i thoishin ti nuk do te kishe nje jet tmir me mua edhe pse un e pata premtuar se dot boi mat lumturen ajo gjithmon me thonte se kurr e kurr nuk do te ndahem nga ty ashtu besoisha ashtu vendosum veres ti vi dhe un ne shtepi dhe ajo dmth ne pushim dhe të fejohemi, ashtu erdhem ne pushim 2 dit kishim deri ne diten e fejeses por ajo nje dit para se me u feju filloi me ndrishu ashtu mbeta i habitur se per nje dit ndrishoi aq shum sa nuk besoisha se osht aj person qe njihsha i shembi 3 vite vetem per 40 min bised ntelefon, gjitha urat u shemben nuk shkoi nje jav e pash me te dashurin e ri me qoi foto vet nuk e di ndoshta nga gjitha te mirat si ia bona ma ktheu me te keqe por sdi me ka humb besimi tash te femrat dhe po mendoi se gjitha jan ashtu inshalla allahu ma largon at frik nga zemra ime dhe takoi personin qe me don pa genjeshtra me falni dhe iu uroi te gjithve qdo te mir nga zemra!