O Bab a je interesu najher me dit qysh u rritem na, u rritem me social o Bab e ti tu hanger darka me... | Histori Të Jetës

me social

O Bab a je interesu najher me dit qysh u rritem na, u rritem me social o Bab e ti tu hanger darka me…

O Bab a je interesu najher me dit qysh u rritem na, u rritem me social o Bab e ti tu hanger darka me… – Pershendetje eshte hera e dyt qe shkruaj ketu jam nje vajz jetime nga baba qe mla per pasuri, na fshini baba pi jetes vet si shkoj ne gjermani u bo i pasun filloj ni jet te re me grun qeter edhe fmij qer neve na kthej shpinen neve na harroj na spatem pasuri me knaq per ta ish pasuri me na fshi nga jeta vet na harroi pergjithmon vdiqem per ta une dy vllazerit dhe mami qe e la ne mosh 25 vjet e na la vetem tjetojm e tash urritem o bab u rriten djemt e tu dyt dhe un vajza jote qe gjujshe allti nga gzimi qe linda vajz ku met aj gzim i jot na harrove u martove prap krijove jeten tane sje nxor per neve ki djem e vajz zevendsojn ata neve o bab pse na lave vet ste erdh gjynah mami e re vllaznit i lave mua me lave 5 javsh o bab a je interesu najher me dit qysh u rritem na: u rritem me social o bab u rritem me ndimen e allahut qe naj letsoj jeten me ndimat e te aferve, kurse ti o bab po feston e qdo dit banesa lluksose ne gjermoni po indrron keret i ndrron ma shpesh se qerapat o bab e bija jote po kshyr prindrit e shoqev si interesohen per fmijet e vet un baben gjall pa bab sa veshtir e kom o bab tash u rrita ekuptoj jeten e nanes e vetmja mama esht qe me dha jet lumturi dashuri ne ket jet mama me perciellte ne shkolle puthjet e ambela dhe me priste mami bani veten kurban per mu e vllaznit e ti bab qa bane oh bab te mos pafsh drit me sy po te thom me shpirt e loqk o bab gjitha vujtjet i perjetojsh se tash mami me esht smu nga zemra ti ja helmove zemren mamit ishalla nuk do zoti me ma marr mamin ne qiell se do te djegi komplet o bab do te djegi hala pa i mush te 40 mem vujt mami nga smundja qe ti ja dhurove ja bane jeten zi. Dhe nja o bab vllau tlajmroj te tha po dal jasht vendit per pun se ska ktu ti ju ktheve o bab me fjal (jo sje tu mu desht jo srrezikoj per ty skom koh mu marr me ty) si mujte kta me ba si dhave shanc me i nimu me marr me punsu me na nimu vllau neve tash jemi dhe me keq pa vllaun ton qe doli vet pa adres ma hupe dhe vllaun sdim ku shkoj tash as kua te ti svje sta prish jeten si ti neve jo u tute pot burgosin per veprat tua qa i ki bo ohh me shpirt o bab ti je rahat ne po vuajm tash ken hallin e vllaut a ka a ska apo flen ne rrug oh allahu thekt o bab ti je pa shpirt ti ha pershut e pica po haram i ke ne hajm buk e gjiz e kryp po zemren e kem bardh. Mfalni qe shkrujta po kam vujt shum kam hallet e mija…ishalla i bje babit ky shkr** i jem me lexu e le ta kuptoj qa menoj Une per to.